اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور آلمان نسبت به بدافزار جدید بانکداری و رمزنگاری «پدرخوانده» هشدار داد

بدافزار «پدرخوانده» همچنین شناخته شده است که ۱۱۰ پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال و ۹۴ برنامه کیف پول ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهد.

مقامات مالی آلمان در بحبوحه گسترش سریع بدافزار مالی جدید که بر برنامه های بانکی و ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد، زنگ خطر را به صدا در می آورند.

سازمان نظارت مالی فدرال آلمان (BaFin) در تاریخ ۹ ژانویه بیانیه ای رسمی منتشر کرد و به مصرف کنندگان در مورد بدافزار «پدرخوانده» هشدار داد که داده های کاربران را در برنامه های بانکی و ارزهای دیجیتال جمع آوری می کند.

BaFin تاکید کرد که ویروس جدید حدود ۴۰۰ اپلیکیشن بانکی و ارز دیجیتال را هدف قرار می دهد که یکی از آنها در آلمان کار می کند. بدافزار پدرخوانده با نمایش وب‌سایت‌های جعلی برای برنامه‌های عادی بانکداری و ارزهای دیجیتال به کاربران حمله می‌کند و داده‌های ورود کاربران را می‌دزدد.

به گفته رگولاتورها، هنوز مشخص نیست که بدافزار چگونه به دستگاه های کاربران حمله می کند. این بدافزار به ارسال اعلان‌های فشار برای بازیابی کدهای احراز هویت دو مرحله‌ای معروف است. BaFin گفت: “با این داده ها، مجرمان سایبری ممکن است بتوانند به حساب های مصرف کننده و کیف پول دسترسی پیدا کنند.”

اولین هشدارها در مورد The Godfather در ماه دسامبر منتشر شد و گزارش‌هایی حاکی از آن بود که این بدافزار کاربران ۱۶ کشور را هدف قرار داده و دستگاه‌های اندرویدی را تحت تأثیر قرار داده است. کارشناسان امنیت سایبری در Group-IB برای اولین بار تروجان پدرخوانده را در سال ۲۰۲۱ مشاهده کردند، اما این بدافزار دستخوش ارتقاء و بهبود کدهای عمده ای شده است و در چند ماه گذشته Activity در حال رونق است.

مربوط: Nifty News: بازی Pokémon Fake NFT بدافزار را منتشر می کند، خواننده Jai Ho متاورس را راه اندازی می کند و موارد دیگر

به گفته کارشناسان امنیت سایبری در Group-IB، نزدیک به ۵۰ درصد از همه برنامه‌هایی که توسط The Godfather مورد هدف قرار گرفته‌اند، برنامه‌های بانکی هستند که عمدتاً از ایالات متحده هستند. آلمان در کنار ترکیه، اسپانیا و کانادا یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را دیده است. این بدافزار همچنین شناخته شده است که ۱۱۰ پلتفرم مبادله ارزهای دیجیتال و ۹۴ برنامه کیف پول ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهد.

Cryptojacking به عنوان یکی از بزرگترین حملات علیه برنامه های رمزنگاری در سال های اخیر ظاهر شده است. طبق پیش‌بینی‌های آزمایشگاه امنیت سایبری کسپرسکی، احتمالاً سال ۲۰۲۳ با “بزرگ‌ترین اپیدمی سایبری تاثیرگذار” مشخص خواهد شد، بنابراین در سال ۲۰۲۳ شاهد حملات بدافزارهای بیشتری خواهیم بود.نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا