اخبار ارز دیجیتال

DekaBank آلمان قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ یک پلتفرم توکن سازی راه اندازی کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مشارکت بین DekaBank و Metaco در مورد توکن کردن اوراق قرضه و سهام است، نه ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین.

بانک ۱۰۵ ساله آلمانی DekaBank قصد دارد به عنوان بخشی از همکاری با شرکت دارایی دیجیتال Metaco، یک پلتفرم توکن سازی مبتنی بر بلاک چین راه اندازی کند.

آندریاس ساک، مدیر نگهداری دارایی های دیجیتال دکابانک به کوین تلگراف گفت: دکا بانک قصد دارد پلتفرم بلاک چین خود را در سال ۲۰۲۴ منتشر کند و انتظار می رود زیرساخت آن در سال ۲۰۲۳ آماده شود.

ساک گفت: «زیرساخت پلتفرم توکن‌سازی در آینده نزدیک آماده خواهد شد و ما اولین محصول حداقل قابل دوام را در راه‌حل نگه‌داری ارزهای دیجیتال راه‌اندازی خواهیم کرد. وی افزود که اولین تراکنش های آزمایشی پلتفرم توکن سازی احتمالا در سال جاری انجام خواهد شد.

پلتفرم بلاک چین آتی DekaBank به طور مشترک با سیستم مدیریت دارایی دیجیتال Metaco Harmonize توسعه خواهد یافت. این بانک در تاریخ ۳۱ ژانویه به طور رسمی همکاری خود را با متاکو اعلام خواهد کرد و قصد دارد هارمونیزه را به عنوان پلتفرم اصلی برای “ارائه دارایی دیجیتال نهادی” خود راه اندازی کند.

منبع: متاکو

ساک گفت که پیشنهادات آتی شامل توکن کردن دارایی‌هایی مانند اوراق قرضه، سهام و وجوه برای فعال کردن اقتصاد توکن جدید خواهد بود. او گفت: «متاکو برای این اقتصاد کلیدی است زیرا راه‌حل نگهبانی پیشرو برای دارایی‌های توکن‌شده در بلاک‌چین‌های مختلف است.

این مدیر اجرایی گفت که بسیاری از بلاک چین‌ها برای توکن‌سازی استفاده می‌شوند، مانند اتریوم و شبکه Polygon. او افزود: «هنوز مشخص نیست که آیا یک بلاک چین وجود دارد که به استاندارد تبدیل شود یا خیر.

مربوط: HSBC به کسی نیاز دارد که تلاش های توکن سازی آن را رهبری کند

ساک تاکید کرد که DekaBank هیچ برنامه ای برای ارائه تجارت در ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) به عنوان بخشی از مشارکت خود با Metaco ندارد. وی با بیان اینکه این امر ناشی از تمرکز دکابانک بر روی محصولات تحت نظارت قانون اوراق بهادار الکترونیک آلمان است، افزود:

ارزهای رمزنگاری شده در سطح جهانی قابل مبادله هستند، در برخی از نقاط جهان بیشتر تحت نظارت هستند و در برخی دیگر کمتر یا کمتر تنظیم می شوند.

در بحبوحه ورود برخی از بانک های بزرگ محلی به صنعت ارزهای دیجیتال، جزئیات جدیدی در مورد پلتفرم دارایی دیجیتال آتی DekaBank اعلام شده است. گروه DWS، بازوی مدیریت ثروت دویچه بانک، یکی از ارائه دهندگان خدمات مالی پیشرو در جهان، بنا به گزارش ها به دنبال سرمایه گذاری در دو شرکت رمزنگاری آلمانی از جمله Deutsche Digital Asset و Tradias است.

بر اساس چندین رتبه بندی، آلمان در سال ۲۰۲۲ به پردرآمدترین اقتصاد رمزنگاری جهان تبدیل خواهد شد. این بر اساس عواملی مانند چشم انداز ارز دیجیتال مطلوب، قوانین مالیاتی شفاف ارز دیجیتال و ارتباطات نظارتی شفاف است. موسسه مالی آلمانی BaFin برای چندین صرافی ارزهای دیجیتال از جمله شرکت هایی مانند Coinbase و Bitpanda مجوز صادر کرده است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا