اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور ارزهای دیجیتال آلمان خواستار قوانین جهانی برای کنترل مراکز مالی خاص است

رئیس BaFin خطرات ارزهای دیجیتال را برجسته کرده و خواستار اعمال مقررات جهانی بدون استثنا در همه مراکز مالی شده است.

اتحادیه اروپا با تصویب یک چارچوب جامع به نام بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) پیشرفت قابل توجهی در جهت تنظیم ارزهای دیجیتال داشته است، اما نیاز جهانی به مقررات همچنان وجود دارد.

روپرت شفر، مدیر اجرایی استراتژی، سیاست و مدیریت در BaFin، در یک پست وبلاگی در ۱۸ سپتامبر بر اهمیت مقررات جهانی یکنواخت صنعت ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

شفر با ذکر مثال ناگوار FTX، تنظیم‌کننده‌ها را به کنترل ترافیک هوایی و «برخی دارایی‌های رمزنگاری و پروژه‌های مالی غیرمتمرکز» به اشیاء پرنده ناشناس تشبیه کرد.

مربوط: تامین مالی بلاک چین در بحبوحه رکود بازار ۳ درصد افزایش یافته است

آقای شفر در مورد تحولات مقررات ارزهای دیجیتال، از جمله پذیرش MiCA در اتحادیه اروپا، مجموعه‌ای از توصیه‌های هیئت ثبات مالی (FSB) و انجمن بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO)، و استانداردهای نظارتی بین‌المللی جدید کمیته بازل بحث خواهد کرد. برای درمان ارزهای دیجیتال، پیشرفت واضحی در قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال

با این حال، این مقام مسئول یادآور شد که هنوز استثناهایی برای تشدید مقررات جهانی وجود دارد و به تناقضاتی که در سطح جهانی وجود دارد اشاره کرد.

“اصول مشترک اکنون باید به طور مداوم و پیوسته در سراسر جهان اجرا شود. نباید هیچ نقطه سفیدی روی معامله گران پرواز وجود داشته باشد. قوانین جهانی حتی برای مراکز مالی خاص نیز اعمال می شود. شما باید.”

اخیرا، نخست وزیر هند، نارندرا مودی، احساسات مشابهی را ابراز کرد و همکاری جهانی را در زمینه توسعه مقررات ارزهای دیجیتال در میان کشورهای عضو G20 ترویج کرد.

در همین حال، در آلمان، مانند بسیاری از بازارهای اروپایی دیگر، بخش کریپتو و بلاک چین مقصد سرمایه‌گذاری پیشرو برای شرکت‌های فین‌تک بود که در نیمه اول سال ۲۰۲۳ جذب شدند.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا