🚨 اخبار ارز دیجیتال

جورجیا ریپل را در میان ارائه دهندگان فناوری در نظر می گیرد و پایلوت محدود CBDC را آماده می کند

از آنجایی که این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا در نظر گرفته می شود، لاری دیجیتال به عنوان فراهم کننده قابلیت همکاری با یورو دیجیتال و در عین حال حفظ آزادی ارز در نظر گرفته می شود.

بانک ملی گرجستان (NBG) اعلام کرد که تحقیقات در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی دیجیتال لاری (CBDC) را در یک محیط آزمایشی زنده با دسترسی محدود پیش خواهد برد. ۹ شرکت، از جمله آزمایشگاه ریپل، در این پروژه شرکت خواهند کرد و یک شرکت برای ادامه مرحله بعدی آزمایش انتخاب خواهد شد.

در سندی که در فوریه منتشر شد، NBG اعلام کرد که در حال بررسی یک طراحی دو لایه برای یک CBDC با کیف پول‌هایی است که توسط اشخاص ثالث ارائه شده است. قابل برنامه ریزی است و از توکن سازی دارایی ها پشتیبانی می کند.

وارام ایوانویز، رئیس بخش فین‌تک NBG در مصاحبه‌ای در ژوئن گفت که موارد استفاده از لاری دیجیتال (GEL) شامل ارائه بیمه کشاورزی و خودکار کردن معاملات املاک و مستغلات است. او اضافه کرد:

ما به دنبال ادغام با اتحادیه اروپا هستیم و می‌خواهیم با یورو دیجیتال قابل همکاری باشیم و همچنین آزادی ارز داشته باشیم.»

NBG در می ۲۰۲۱ اعلام کرد که در حال بررسی صدور CBDC است، اما تاریخ انتشار را فاش نکرد. NBG در ژانویه اعلام کرد که به دنبال شرکت‌های فین‌تک برای مشارکت در یک آزمایشی زنده محدود است.

مطالب مرتبط: بانک مرکزی گرجستان لایحه ای را برای تنظیم بازار ارز مجازی آماده می کند

NBG در ۸ سپتامبر اعلام کرد که به عنوان ناظر در پروژه mBridge، پروژه بانک تسویه بین المللی (BIS) که شامل چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی و حدود ۱۰ کشور دیگر است، شرکت خواهد کرد. همچنین گفت که از “دانش و تخصص” پروژه Aurum BIS استفاده خواهد کرد.

علاوه بر ریپل، Augetic، Bitt، Broxus Holdings، Currency Network، DCM، eCurrency Mint، FARI Solutions و Sovereign Wallet در این آزمایش شرکت می کنند. ریپل به دلیل مشارکت در پروژه های CBDC در سراسر جهان شناخته شده است. کشورهایی که در آن فعالیت می کنند عبارتند از کلمبیا، مونته نگرو، هنگ کنگ، بوتان و پالائو.

مجله: در گرجستان، ارزهای دیجیتال ابزاری کلیدی برای پناهندگانی است که از جنگ فرار می کنند


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا