🚨 اخبار ارز دیجیتال

شهادت Gensler – اقدام اجرای قانون ارزهای دیجیتال به دلیل “عدم انطباق گسترده”

گری جنسلر، رئیس SEC، تمرکز جدیدی بر هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده‌های پیش‌بینی‌کننده و بخش کریپتو در کمیته خدمات مالی ایالات متحده برجسته خواهد کرد.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده می شنود که چگونه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نظارت و قوانین خود را برای همگام شدن با پیشرفت های فناوری مانند ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی تغییر می دهد.

گری جنسلر، رئیس SEC، نحوه به‌روزرسانی قوانین خود را برای همسویی با «فناوری و مدل‌های کسب‌وکار دهه ۲۰۲۰»، تشریح خواهد کرد. همانطور که مرسوم است، سخنان افتتاحیه آقای Gensler قبل از جلسه استماع در ۲۷ سپتامبر منتشر شد و به تشریح نظارت گسترده SEC بر اوراق بهادار و مبادلات ایالات متحده پرداخت.

رویکرد SEC به فضای ارزهای رمزنگاری شده جالب توجه است، که انتقادات از رویکرد “تنظیمات اجرایی” آن را که به دلیل سرکوب نوآوری و پذیرش در ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفته بود، فرونشانده است.

مرتبط: مدیر ارشد فناوری ریپل می‌گوید «مصالح در حال تغییر است» در محیط نظارتی ایالات متحده

آقای Gensler مستقیماً در دو حوزه فناوری نوظهور کار خواهد کرد: تجزیه و تحلیل داده های پیش بینی و ارزهای دیجیتال. انتظار می رود رئیس SEC تاکید کند که سرمایه گذاران و ناشران درگیر در “بازار اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده” تحت قوانین اوراق بهادار از حمایت برخوردار هستند.

جنسلر با اشاره به قانون اوراق بهادار در سال ۱۹۳۳ گفت که کنگره ایالات متحده تصمیم گرفت فهرستی از بیش از ۳۰ مورد را در تعریف اوراق بهادار شامل اصطلاح “قرارداد سرمایه گذاری” بگنجاند.

همانطور که قبلاً گفته شد، بدون قضاوت در مورد هیچ توکن، این احتمال وجود دارد که اکثریت قریب به اتفاق توکن‌های رمزنگاری تست قرارداد سرمایه‌گذاری را انجام دهند.

جنسلر به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان خواهد گفت که نظر SEC مبنی بر اینکه اکثر ارزهای دیجیتال مشمول قوانین اوراق بهادار هستند به این معنی است که واسطه هایی مانند صرافی ها، کارگزاران و معامله گران نیز باید از این قوانین پیروی کنند.

رئیس SEC پیشنهاد کرده است که صنعت به طور کلی مرتکب “نقض های فراگیر قانون اوراق بهادار” شده است که منجر به اقدامات اجرایی متعددی شده است. جنسلر اضافه کرد که SEC در حال بررسی پرداختن به بخش «بازار امنیت» ارزهای دیجیتال از طریق قانون‌گذاری است.

مطالب مرتبط: قانونگذاران ایالات متحده از رئیس SEC می‌خواهند «فوراً» ETF بیت‌کوین را تأیید کند.

این شامل یک نسخه از سرگیری منتشر شده در آوریل ۲۰۲۳ بود که بر کاربرد قوانین موجود SEC برای پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال، از جمله پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تاکید می‌کرد. این نسخه شامل دستورالعمل‌های بیشتری برای سیستم‌هایی است که تحت تعریف پیشنهادی مبادله جدید قرار می‌گیرند.

“در حالی که قوانین حضانت مشاور سرمایه گذاری فعلی ما در حال حاضر برای صندوق های رمزنگاری و اوراق بهادار اعمال می شود، پیشنهاد ما برای به روز رسانی آنها تمام دارایی های رمزنگاری را پوشش می دهد و محافظت های ارائه شده توسط نگهبان واجد شرایط را تقویت می کند. این کاری است که شما انجام می دهید.”

به گفته رئیس SEC، تجزیه و تحلیل داده‌های پیش‌بینی‌کننده و هوش مصنوعی «عصر تحول» را آغاز کرده‌اند که کارایی را در کل اقتصاد افزایش می‌دهد. در حالی که پتانسیل این فناوری پتانسیل بهبود شمول مالی و تجربه کاربر را دارد، خطرات سوء استفاده را نیز به همراه دارد.

این همچنین احتمال اختلافات را افزایش می دهد، به عنوان مثال، در جایی که مشاوران و دلالان در حال بهینه سازی برای اولویت دادن به منافع خود بر منافع سرمایه گذاران هستند.

سخنرانی جنسلر همچنین به پیشنهاد SEC در جولای ۲۰۲۳ اشاره کرد که شرکت‌ها را ملزم می‌کرد تضاد منافع ناشی از استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌های پیش‌بینی‌کننده را برای تعامل با سرمایه‌گذاران تجزیه و تحلیل کنند. این درگیری های احتمالی باید توسط شرکت های درگیر حذف یا خنثی شود.

باید دید که آیا Gensler در مورد نبرد حقوقی جاری بین Coinbase و Binance.US، صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده که رگولاتورها آن را به یک سری از موارد ادعایی نقض قوانین اوراق بهادار متهم کرده اند، اظهار نظر خواهد کرد یا خیر.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا