اخبار ارز دیجیتال

به نظر می رسد با افزایش انتقادات، رویکرد جنسلر به ارزهای دیجیتال منحرف شده است

رئیس SEC قول داده است که ارزهای دیجیتال را برای همه ایمن تر کند، اما به نظر می رسد ورشکستگی اخیر بسیاری از شرکت ها چیز دیگری را نشان می دهد.

از زمان تصدی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، رئیس، گری جنسلر بارها به عنوان “پلیس بد” صنعت دارایی دیجیتال شناخته شده است. تا این مرحله، در طول ۱۸ ماه گذشته، Gensler رویکرد بسیار سختی را برای بازار ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است، جریمه‌های متعددی را اعمال کرده و سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را برای پایبندی بازیگران صنعت به اجرا درآورده است.

اما علیرغم موضع پیشگیرانه خود در مقررات ارز دیجیتال، جنسلر تا حد زیادی در مورد برخی از مسائل کلیدی که طرفداران دارایی های دیجیتال مدت ها در مورد آنها صحبت کرده اند، سکوت کرده است. به عنوان اوراق بهادار. من اینجا هستم.

Gensler همچنین قبلاً اشاره کرد که در حال حاضر تعدادی از قوانین وجود دارد که وضوح کافی را در مورد تنظیم بازارهای رمزنگاری ارائه می دهد. در مصاحبه اخیر با بلومبرگ، او گفت که برای اینکه سرمایه گذاران کریپتو از محافظتی که شایسته آن هستند برخوردار شوند، واسطه هایی مانند پلتفرم های معاملاتی کریپتو و وام دهی باید الزامات انطباق تعیین شده توسط SEC را رعایت کنند.

“هیچ چیزی در مورد بازار کریپتو وجود ندارد که با قانون اوراق بهادار ناسازگار باشد. ما نزدیک به ۹۰ سال است که از حمایت های خوب ساخته شده برای محافظت در برابر فعالیت های کلاهبرداری مانند سایر تضاد منافع که به خانه های ما و یکپارچگی بازار آسیب می رساند، بهره مند شده ایم.”

از آوریل ۲۰۲۱، Gensler طیفی از شرکت‌های ارزهای دیجیتال و مروجین را به دلیل نقض اوراق بهادار جریمه کرده است و شرکت‌هایی مانند BlockFi مجبور هستند تا ۱۰۰ میلیون دلار جریمه برای عدم ثبت نام بپردازند.

به طور مشابه، در ماه ژوئیه، SEC شکایتی را علیه یکی از کارمندان سابق کوین‌بیس تنظیم کرد که ادعا می‌کرد در مجموع هفت دارایی رمزنگاری ارائه شده توسط پلتفرم معاملاتی اوراق بهادار ثبت نشده بودند. طبق گزارش‌ها، این آژانس در حال بررسی دقیق فرآیندهای مختلف Coinbase برای انتخاب ارزهای دیجیتال است. به مشتریان خود ارائه دهد.

منتقدان همچنان گنسلر را هدف قرار می دهند

از زمانی که رئیس SEC شد، انتقادات نسبت به رویکرد به ظاهر تهاجمی جنسلر در مقررات ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی افزایش یافته است.به عنوان مثال، اواخر سال گذشته، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase به وضوح SEC از انتشار ویژگی‌های جدید توسط شرکت وی جلوگیری کرد و از کسب سود کاربران در ارزهای دیجیتال جلوگیری کرد.

در این راستا، SEC یک “اعلان Wells” به Coinbase صادر کرده است. این در ابتدایی ترین مفهوم سندی است که به گیرنده اطلاع می دهد که مقامات نسبت به آنها اقدام اجرایی خواهند کرد.

برای دریافت دید کلی بهتر از وضعیت، کوین تلگراف با اسلاوا دمچوک، مدیر عامل سرویس ضد پولشویی (AML) مستقر در بریتانیا AMLBot و کیف پول ارزهای دیجیتال AMLSafe تماس گرفت. به نظر او، Gensler و SEC راهنمایی روشنی برای شرکت‌های رمزنگاری در مورد مواردی مانند ثبت نام و انطباق ارائه نکرده‌اند و نتوانسته‌اند انطباق رمزنگاری را برای فعالان بازار جذاب و در دسترس قرار دهند. او اضافه کرد:

“به نظر می رسد SEC بر روی همه چیزهای اشتباه تمرکز می کند و در نتیجه صنعت ارزهای دیجیتال از حوادثی مانند FTX رنج می برد. ما موافقیم که مهم است که مقررات را در اسرع وقت معرفی کنیم، در غیر این صورت سرمایه گذاران و کاربران اعتماد خود را به صنعت از دست خواهند داد. “

پرزمیسلاو کرال، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال Zonda Global، دیدگاه مشابهی را به اشتراک گذاشت و گفت که رویکرد Gensler به مقررات ارزهای دیجیتال به‌ویژه با توجه به آشفتگی‌های اخیر بازار است. او به کوین تلگراف گفت که اقدامات جنسلر در ماه‌های پس از فروپاشی FTX به چالش کشیده شده است، بنابراین انتقادات مداوم از او بیشتر تایید می‌شود.

اخیر: NFT ها می توانند به حل کلاهبرداری های تایید الماس کمک کنند

کرال گفت: “به عنوان یک چهره کلیدی در محافظت از مشتریان ایالات متحده در برابر تقلب در اوراق بهادار، تردیدی وجود ندارد که رویکرد او تا حدی شکست خورده است. باید دقیقاً برعکس آن تلقی شود.”

نمایندگان مجلس ناراضی هستند

با فروپاشی های متعدد طی شش ماه گذشته، از جمله FTX، Celsius، Vault، Voyager و Terra، اثربخشی کلی مقررات ارزهای دیجیتال ایالات متحده توسط بسیاری از اعضای برجسته کنگره، از جمله نماینده کنگره ایالات متحده، تام، زیر سوال رفته است. من اینجا هستم. Emer اخیراً در مورد استراتژی نظارت رمزنگاری Gensler ابراز نگرانی کرده است.

در اوایل سال جاری، ایمر درباره «رویکرد بی‌رویه و متناقض» SEC در بخش دارایی‌های دیجیتال کاملاً پر سر و صدا بود، با نمایندگان کنگره در اوایل ماه مارس اعلام کردند که ارزهای دیجیتال مختلف و من اشاره کردم که نماینده یک شرکت زنجیره‌ای با من تماس گرفته است. الزامات گزارش دهی دقیق Gensler نه تنها بسیار سنگین و غیر ضروری هستند، بلکه تأثیر مستقیمی بر نوآوری ناشی از این زمینه به سرعت در حال تحول دارند.

همچنین شایان ذکر است که Emer اخیراً از SEC خواسته است تا با استانداردهای تعیین شده در قانون کاهش کاغذ در سال ۱۹۸۰ مطابقت داشته باشد. او گفت: «کنگره نیازی به کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستور کار نظارتی SEC از طریق مقالاتی که در نشریات مترقی گذاشته شده است، ندارد. گفت.

سرانجام، جنسلر قوانین جدیدی را در اوایل سپتامبر معرفی کرد که به موجب آن همه واسطه‌های ارزهای دیجیتال، از جمله صرافی‌ها، دلال‌ها، نمایندگان تسویه حساب و متولیان، باید در SEC ثبت شوند. .

به نظر او، SEC قادر به ارائه هیچ گونه شفافیت نظارتی برای صنعت ارزهای دیجیتال نیست، به خصوص که پروژه‌های پرمخاطب مانند شبکه سلسیوس و وویجر دیجیتال همچنان مانند دومینو در حال سقوط هستند و مقامات نظارتی آنها را به «خوابیدن پشت فرمان» متهم می‌کنند. صدها هزار مشتری در تمام تابستان دسترسی به پولی که به سختی به دست آورده بودند را از دست دادند.

آیا آینده رئیس جمهور در خطر است؟

حدود هشت ماه پیش در ماه مارس، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، به یک تماس ویدیویی با گری جنسلر پیوست تا به صرافی که اکنون از بین رفته کمک کند چراغ سبز نظارتی در ایالات متحده را بدون تهدید جریمه دریافت کند. ما در مورد دادن صحبت کردیم (بیشتر نقض قوانین اوراق بهادار.)

اگرچه این معامله هرگز محقق نشد، اما سقوط FTX آینده جنسلر و اثربخشی کلی او به عنوان رئیس SEC را مورد تردید قرار می دهد. شرکت‌هایی که طرح‌های تجاری پرخطر را تبلیغ می‌کنند و در حساب‌های مشتریان خود سرمایه‌گذاری می‌کنند تا سرمایه‌گذاری‌های دیگر را تامین کنند.

در واقع، ایمر در ۱۱ نوامبر توییت کرد که جنسلر ممکن است با بنکمن-فرید و سایر اعضای تیمش تبانی کرده باشد.

در اصل، فروپاشی FTX سطح جدیدی از تحقیقات را در مورد چشم‌انداز ارزهای دیجیتال جنسلر آغاز کرده است. در این مرحله، جزئیات برنامه جلسات عمومی Gensler، از جمله جلسات متعدد با Bankman-Fried، اخیراً به صورت آنلاین منتشر شد. برخی از آن ها به اکتبر باز می گردد، درست یک ماه قبل از مرگ FTX. یک جنایتکار بالقوه که میلیاردها دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرد.

در واقع، برخی استدلال می‌کنند که اگر SEC با FTX وارد معامله شده بود، به FTX یک انحصار نظارتی بر بازار دارایی‌های دیجیتال می‌داد و به Bankman-Fried قدرت تسلط بر دنیای مبادلات رمزنگاری را می‌داد.

آینده SEC و رمزنگاری چیست؟

ماه‌های آینده می‌تواند برای صنعت بسیار سخت باشد، زیرا Gensler رویکردی بسیار تنظیم‌شده را برای بازار ارزهای دیجیتال دنبال می‌کند. اول، به نظر می رسد که نبرد دو ساله بین SEC و Ripple در نهایت به پایان می رسد و ما می توانیم به زودی منتظر صدور حکم باشیم.

اخیراً: شرکت های کیف پول سخت افزاری کریپتو چگونه درآمد کسب می کنند؟

ارز دیجیتال بومی ریپل، XRP (XRP)، در حال حاضر در میان ۱۰ دارایی دیجیتال برتر از نظر کل سرمایه قرار دارد، بنابراین این مورد می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر بازار کلی داشته باشد. اختلاف بین SEC و ریپل به دسامبر ۲۰۲۰ برمی گردد. رگولاتورها در دادگاه ادعا کردند که مدیران Ripple با ارائه XRP به عنوان یک امنیت ثبت نشده، ۱.۳ میلیارد دلار جمع آوری کرده اند.

بنابراین جالب است که ببینیم Gensler و SEC چگونه به حرکت در این فضای به سرعت در حال تکامل ادامه می دهند، زیرا ما به سمت آینده ای که توسط فناوری غیرمتمرکز هدایت می شود، حرکت می کنیم. به سرعت در چند سال گذشتهنویسنده: Shiraz Jagati

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا