اخبار ارز دیجیتال

کمیته بستانکاران بدون تضمین پیدایش منصوب شد

یک کمیته هفت نفره حق نمایندگی طلبکاران در دادگاه و شرکت در طرح های توانبخشی را دارد.

طبق پرونده های دادگاه مورخ 4 فوریه، یک کمیته هفت نفره برای نمایندگی از منافع طلبکاران بدون وثیقه در پرونده ورشکستگی جنسیس گلوبال منصوب شد.

کمیسیون این حق را دارد که از طلبکاران در دادگاه نمایندگی کند، قبل از اتخاذ تصمیمات اساسی با او مشورت شود و در طرح های توانبخشی شرکت کند. اعضا معمولاً از فهرستی از 20 بزرگترین طلبکاران بدون تضمین انتخاب می شوند.

در میان اعضای انتخاب شده میرانا Asset Management، بخش صرافی ارزهای دیجیتال Bybit، SOF International، Digital Finance Group، صرافی ارز دیجیتال Bitvavo، و سه طلبکار فردی املیا آلوارز، ریچارد وستون، شامل تدی آندره آمادئو گوریس بودند.

این گروه توسط ویلیام هرینگتون، نماینده معتمدان ایالات متحده، شاخه اجرایی در وزارت دادگستری که مسئول نظارت بر پرونده های ورشکستگی است، منصوب شد. تشکیل کمیته بستانکاران گام مهمی در رسیدگی به ورشکستگی است.

مرتبط: فروپاشی Genesis Capital ممکن است وام های رمزنگاری را تغییر دهد – به جای دفن آن

Bitvavo با بیش از 290 میلیون دلار در معرض قرار گرفتن، یکی از بزرگترین طلبکاران در کنار ادعاهای میرانا به مبلغ 150 میلیون دلار و 37 میلیون دلار از گروه مالی دیجیتال خود است.

جنسیس گلوبال هولدکو و شرکت های تابعه وام دهی آن جنسیس گلوبال کپیتال و جنسیس آسیا پاسیفیک – که مجموعاً به نام جنسیس کپیتال شناخته می شوند – در 19 ژانویه با حداکثر ارزش 10 میلیارد دلار بدهی ذکر شده اعلام ورشکستگی کردند.

این دو شرکت دو ماه پس از افشای مشکلات نقدینگی ناشی از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، تحت فصل 11 به دنبال تسکین بودند. از 16 نوامبر، برداشت از پلتفرم Genesis Global Capital به حالت تعلیق درآمده است.

در 24 ژانویه، گروهی از طلبکاران با ادعای نقض قوانین فدرال اوراق بهادار، شکایت دسته جمعی اوراق بهادار را علیه شرکت مادر جنسیس، گروه ارز دیجیتال (DCG) و موسس و مدیر عامل آن، بری سیلبرت، تنظیم کردند.

این شکایت ادعا می کند که جنسیس از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه و موجود با اظهارات نادرست و گمراه کننده، مرتکب کلاهبرداری از اوراق بهادار شده است. از نظر شاکی، جنسیس عمداً وضعیت مالی خود را خلاف بند (ب) بخش 10 قانون بورس اوراق بهادار نادرست معرفی کرد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا