🚨 اخبار ارز دیجیتال

یک هنرمند مولد پیشگام که توسط تراژدی شخصی هدایت می شود – مت کین، خالق NFT

هنرمند آمریکایی مت کین از غارنشینان ماقبل تاریخ الهام گرفت و یک تقویم قمری را در بلاک چین کدگذاری کرد.

اگر هنرمندی وجود داشته باشد که مناسب رنسانس دیجیتال قرار دادن هنر در بلاک چین باشد، مت کین است. مت کین یک هنرمند سنتی است که با ایجاد نرم‌افزار خود و کنار زدن مرزهایی که در دنیای هنر فیزیکی امکان‌پذیر نیست، به هنر دیجیتال تبدیل شد.

کین بیشتر برای مجموعه‌اش «Gazers» شناخته می‌شود که در دسامبر ۲۰۲۱ عرضه شد و بسیاری او را به‌عنوان OG هنرمندان مولد می‌دانند. او اخیراً «Anons» را منتشر کرده است، مجموعه‌ای که تمرکز آن بر درک هویت از طریق هنر و جاودانه‌سازی آنون‌های واقعی گذشته است.

کاین بیشتر دوران حرفه‌ای خود را به‌عنوان یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار گذراند، اما همیشه در حال آزمایش با رسانه‌های هنری مختلف، از جمله بوم فیزیکی بود. با این حال، به دلیل محدودیت‌های دنیای هنر فیزیکی، آمریکایی‌ها به این فکر می‌کردند که آیا هنر دیجیتال می‌تواند بسیاری از موانع را از بین ببرد و دیدگاه خلق هنر را بهبود بخشد.

در دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی به طور جدی به دنبال رسانه مناسب برای صدایم بودم. من همیشه به الگوها علاقه زیادی داشته ام، بنابراین زمان زیادی را صرف آزمایش با بوم و پارچه کرده ام. اما متوجه شدم که این رسانه ها برای دیدگاه من مهم نیستند. کین به مجله گفت که اینگونه است که من بینش و روحم را به دنیا می‌آورم.

در آن درک، متوجه شدم که باید کدنویسی را یاد بگیرم زیرا هنر سنتی محدودیت‌های فیزیکی زیادی دارد. کد محدودیت های بدن فیزیکی و زمان ما را دور می زند. برای من تبدیل به یک رسانه عالی شده است زیرا به ما امکان می دهد بینش خود را تجسم کنیم.

آنون شماره 3 توسط مت کین
Anon شماره ۳ نوشته مت کین (anons.art)

کین یک هفته قبل از راه اندازی CryptoPunks در ژوئن ۲۰۱۷ از طریق یک مقاله در Quora درباره NFT ها شنیده بود، اما در سن ۱۸ سالگی بود که هنر دیجیتال را خلق کرد، رسانه ای که کنجکاوی عمیق او را جلب کرده بود. او همچنان به عنوان یک ناظر باقی می ماند و همچنان ادامه می داد. سرهم بندی کردن

وقتی این را می خوانی [Quora] مقاله درباره NFT ها صحبت می کرد، که بیت کوین سال ها آن را درک می کرد، و بلاک چین همه آن را شکست، و من به یاد دارم که فکر می کردم، این چیزی است که من به دنبال آن هستم. این به شما امکان می دهد کارهای دیجیتال خود را بفروشید و چاپ ممکن است یک گزینه باشد. چیزی که من ایجاد می کنم در واقع یک نقاشی به عنوان یک پایگاه داده است، و این راهی است که می توانم به آن برسم. کاین گفت که این برای انتقال مالکیت فایل ها و آثار هنری است.

حتی با وجود اینکه مفهوم خاستگاه هنر دیجیتال از طریق NFT ها در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، تا می ۲۰۱۹ بود که کین اولین NFT، M87 Black Hole Decomposition را در SuperRare ساخت.

M87 Black Hole Decomposition #6 نوشته مت کین
M87 Black Hole Decomposition #6 نوشته مت کین (فوق العاده نادر)

من تماشا کردم و تماشا کردم که فضا درست در مقابل پانک ها باز می شود. گالری های بلاک چین را در گوگل جستجو کردم و چیزی پیدا نکردم. این همان الگوی بود که من در آن زمان در آن بودم. فکر کردم باید یک گالری پیدا کنم که نشان دهنده من در بلاک چین باشد. اگرچه کین اکنون بر بیان خود و حذف واسطه‌ها تمرکز کرده است، اما کین می‌گوید که در آن زمان هنوز در آن پارادایم بود.

در سال ۲۰۱۸، من شاهد ظهور Dada، ​​SuperRare، KnownOrigin و دیگران در تابستان ۲۰۱۸ بودم. وی افزود که پس از مشاهده شش تا ۱۲ ماه دیگر، تصمیم گرفت ماشه را بکشد.

گم شده در کد برخورد با تراژدی شخصی

با این حال، مسیر ستاره شدن این هنرمند دیجیتال تلخ و شیرین بود زیرا او بهترین دوست خود را در سال ۲۰۱۳ به دلیل خودکشی از دست داد، در حالی که در سفری برای ملاقات با او بود. کینز که در آن زمان ۳۲ سال داشت، ویران شده بود و حتی در مقطعی با برخی افراد دعوا کرد. درباره افکار خودکشی خودش.

در آن زمان، من زندگی خود را در سیاتل ترک می کردم و سعی می کردم چیز جدیدی پیدا کنم، اما از قبل در یک آشفتگی بزرگ بودم. و از دست دادن او واقعاً به پایین ترین سطح خود رسید. من در سفر بودم و حدود یک هفته فرصت داشتم تا او را ملاقات کنم. فکر می کردم اگر زودتر به او سر می زدم چه اتفاقی می افتاد. کین می‌گوید این واقعاً ویرانگر بود.

من در نهایت به تگزاس رفتم و تصمیمات بسیار ویرانگری گرفتم. من از افکار خودکشی خودم آگاه شدم و متوجه شدم که در وضعیت بسیار بدی قرار دارم.

روز بعد، یک بلیط قطار به لس آنجلس خریدم و برای ملاقات با یکی از دوستانم در آنجا رفتم و حدود یک ماه در آنجا ماندم. لحظه ای بیرون رفتم تا نفسی بکشم و زندگی و جایی که هستم را دوباره ارزیابی کنم. داشتم به آینده‌ام فکر می‌کردم، متوجه می‌شدم که چقدر ویران شده‌ام، می‌خواستم دوباره وارد جامعه شوم، زندگی‌ام را از نو شروع کنم. من آنقدر سالها را در پیش داشتم که نزدیک بود آنها را تلف کنم، بنابراین تصمیم گرفتم شروع به کدنویسی کنم.

One of Us Variation 1 (Vimeo)

کین از کدنویسی به عنوان راهی برای پرت کردن حواس خود از توشه عاطفی دردناکی که با آن دست و پنجه نرم می کرد استفاده کرد.

ریاضی بود، پس ذهنم را پرت می کرد. نمی توانستم به احساساتم فکر کنم و اینکه چقدر افسرده بودم. به نظر می رسید که باید بفهمم چگونه از سینوس و کسینوس برای ایجاد این قلم مو استفاده کنم. کاین می گوید هدف واقعی ساخت ابزارهای بیانی بود تا در آینده بتواند دوباره با خیال راحت خود را بیان کند.

اگر فاجعه از دست دادن یکی از عزیزانش نبود، کین به قول خودش توضیح می دهد که شاید هرگز مسیر هنری را که اکنون به آن شناخته شده است دنبال نمی کرد.

این یکی از آن چیزهایی است که من در طول سال ها تلاش های زیادی برای موفقیت داشته ام. چون می‌دانم که اگر او را از دست نمی‌دادم، هرگز مانند الان خودم را وقف هنر دیجیتال نمی‌کردم. دشوار خواهد بود زیرا باید تمام موفقیت های خود را مبادله کنید تا او را به دنیا بازگردانید، اما وضعیت به همین شکل باقی می ماند.

سبک شخصی

بسیاری از آثار کینز استفاده کامل از رنگ را نشان می دهد و حس تاریخ و دوران او را منعکس می کند.

امیدوارم هنرم در آزمون زمان تاب بیاورد، مخصوصاً برای تماشاگران. آنچه من می‌خواهم به آن اشاره کنم لزوماً هیچ احساسی نیست. من فکر می کنم همه ما تجربیات خودمان را روی میز می آوریم. و من همیشه بر این باور بوده‌ام که اگر الگوهای تصویری و کاری که با هنرم انجام می‌دهم به شیوه‌ای واقعاً قوی در من طنین‌انداز شود، آن‌گاه با افراد دیگر نیز به شدت طنین‌انداز خواهد شد.

Gazers #25 نوشته مت کین
Gazers #25 Matt Cain (OpenSea)

Gazer با الهام از غارنشینان

اگرچه به نظر کلیشه ای می رسد، اما NFT ها هنوز فوق العاده جدید هستند. کین گفت که برای NFT ها ماقبل تاریخ است و الهام گرفتن گیتر مربوط به دوران غارنشینان است.

Gazers با تکیه بر اشتیاق و توانایی او در بازی با رنگ، مجموعه ای ۱۰۰۰ قطعه ای است که در اطراف ماه متمرکز شده است که مانند یک تقویم قمری بر روی بلاک چین عمل می کند.

مردم در توییتر در مورد چگونگی روزهای غارنشین NFT صحبت می کردند. چیزی که در مورد آن مرا شگفت زده کرد این بود که یکی از این ارتباطات زودیاک را برای من ایجاد کرد. ما می دانستیم که اجداد غارنشین ما تقویم های فاز را در استخوان های شاخ خود ثبت می کردند. […] کین گفت و آنها از آن استفاده خواهند کرد تا بفهمند چه زمانی به چیزی شبیه به ماموت حمله کنند.

وب سایت پروژه توضیح می دهد که این از نظر الگوریتمی با مراحل ماه در آسمان هماهنگ خواهد شد و زنجیره بلوکی را به یکی از طولانی ترین دودمان هنری بشریت اضافه می کند. هدف Gazers ایجاد جامعه‌ای از مجموعه‌داران است که تغییرات در ادراکات ما در طول زمان، اهداف مشترک ما در ارزهای دیجیتال، و عشق ما به نظریه رنگ، نجوم و هنر مولد را جشن می‌گیرد.

Gazers که با Art Blocks در دسامبر ۲۰۲۱ راه اندازی شد، به بیش از ۸۸۰۰ ETH در فروش ثانویه در OpenSea دست یافت و علیرغم اینکه در میان بازار نزولی NFT قرار دارد، همچنان کفپوش ۱۲.۶ ETH دارد. حفظ شد. گازرها پویا هستند و قوانین داخلی دارند. اگرچه قوانین متفاوت هستند، اما می توانید شباهت هایی را با آنتروپی 0xDEAFBEEFs مشاهده کنید. این یک قانون داخلی دارد که وقتی NFT ها معامله می شوند، کیفیت آنها کاهش می یابد.

نحوه شکل گیری هر گازر ایجاد یک نظریه رنگ در مورد آن است. قوانین مختلفی وجود دارد و هر ماه قانون متفاوتی را تشکیل می دهد که اساساً رنگ ماه و آسمان را مشخص می کند. قاب اطراف یکسان می ماند، اما آسمان و ماه تغییر می کنند. و از آنجایی که وب سایت حرکت ماه را ردیابی می کند، پیش نمایش کمی در تاریخ وجود دارد، کاین توضیح می دهد.

مراحل ماه در طول زمان تغییر می کند و برخی از مردم به ساعت نگاه می کنند، اما همه آنها ساعت هستند. اما برخی از آنها می توانند دقیقه ها و ساعت ها را ردیابی کنند. آنها با فازهای ماه در چندین لایه برخورد می کنند و در نتیجه ترکیب بسیار زیبایی را به وجود می آورند.

وقتی گازرز را ساختم، به طور جدی به آینده هنر فکر می کردم. به مرور زمان شتاب می گیرد. هر سال، هر تولید به طور متوسط ​​یک فریم در ثانیه افزایش می یابد.

لطفاً هم بخوانید
امکانات

اثر ارزهای دیجیتال: تجارت آلت کوین در آستانه اعتیاد

امکانات

بازاندیشی ۱۶۰۲: آیا DAO ها یک پارادایم جدید شرکتی هستند؟

فروش اصلی تا به امروز

درآمدزایی CryptoArt - در 18 اکتبر 2021 به قیمت 320 ETH (معادل 1.24 میلیون دلار در تاریخ فروش) فروخته شد.  (فوق العاده نادر)
نسل کسب درآمد CryptoArt: در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱ با ۳۲۰ ETH فروخته شد (قیمت ۱.۲۴ میلیون دلار در تاریخ فروش). (فوق العاده نادر)

پرسش و پاسخ آتش سریع

نفوذ

خیلی عجیب است چون من بسیار التقاطی هستم، اما اندی کافمن [entertainer] 1 است. من ابتدا به کمدی علاقه مند شدم و اندی کافمن کمدینی است که به من کمک کرد تا بفهمم کمدی در واقع یک هنر است. در واقع این چیزی بود که باعث شد مسیر را از کمدی به هنرهای زیبا تغییر دهم.مارک روتکو را نیز به خوبی می شناسم. [American abstract painter]. من واقعاً کار او و کاری که او در زمینه لایه بندی انجام داده است را دوست دارم که لایه های رنگی واقعاً خالصی ایجاد کند. من در اوایل دهه بیستم کار او را مطالعه کردم و هنوز هم با آن تحصیلات زندگی می کنم.

من هم هنرمندان را دوست دارم شادی [John Orion Young] و جوزی بلینی زمانی که من به این موضوع پیوستم، خیلی خود را بیان کردند. آنها از واسطه استفاده نکردند. آنها از واسطه های زیادی در حرفه بلاک چین خود استفاده نمی کنند که من همیشه آن را تحسین می کنم. علاوه بر این، آنها در نوع خود هنرمندان بزرگی هستند. من این اصل را دوست دارم، بنابراین آزاد کردن آنونز تحت قرارداد خودم کار بزرگی بود. چون احساس می کنم دلال را بیرون انداخته ام و حالا به شما می پیوندم.

به کدام هنرمندان داغ NFT باید توجه کنید؟

چشم های وحشتناک: اگرچه او از نظر قانونی از یک چشم نابینا است، اما همچنان از آی پد برای نقاشی استفاده می کند. من فکر می کنم او واقعاً نزدیک است. او اخیرا چندین پروژه کد را با کمک هوش مصنوعی ایجاد کرده است. من فکر می‌کنم باورنکردنی است که هنرمندان کم بینا از هوش مصنوعی برای کمک به بیان دیدگاه خود استفاده می‌کنند. برای من، این یکی از دلایلی است که ما هوش مصنوعی را به نفع بشریت به کار می بریم.

پلنگ زیتا: من واقعاً از طرفداران بزرگ بازی‌بازان هستم. او آرژانتینی و سوررئالیست است. او شگفت انگیز است

NFT های مورد علاقه در کیف پول شما که به شما تعلق ندارند

این قطعه Alotta Money من است، بیت کوین این را برطرف می کند.

کلکسیونر معروف

فکر می کنم خیلی جامعه گرا هستم. همه آنها هنوز به من لبخند می زنند. افراد در Discord یا X [formerly Twitter] کسی که شما را در جریان افکار و احساساتش قرار می دهد. آنها همیشه در زندگی من حضور خواهند داشت.

هنگام خلق آثار هنری به چه کسانی گوش می دهید؟

دیسکو ایتالیایی همچنین جورجیو مورودر. این لیست پخش همان چیزی است که من هنگام ایجاد Anons به آن گوش می دادم.

ارتباط دادن

ایکس: twitter.com/MattKaneArtist

اینستاگرام: instagram.com/mattkanartist

وب سایت: mattkane.com


نویسنده: Greg Oakford
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا