🚨 اخبار ارز دیجیتال

تیم حقوقی جمینی، DCG را به “گاز لایت” طلبکاران جنسیس متهم می کند

وکلای جمینی تراست پاسخی را در دادگاه ورشکستگی علیه طرح گروه ارز دیجیتال ارائه کرده اند که ادعا می کند “۷۰٪ تا ۹۰٪ بازیابی” را برای طلبکاران بدون تضمین فراهم می کند.

وکلای جمینی تراست با طرح پیشنهادی گروه ارز دیجیتال (DCG) برای طلبکاران جنسیس گلوبال مخالفت کردند.

در پرونده ۱۵ سپتامبر در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، وکلای دادگستری می گویند که DCG طلبکاران جنسیس را از طریق “دعاهای ساختگی، گمراه کننده و نادرست” در طرح سازماندهی مجدد محکوم کرده است. این طرح که در ۱۳ سپتامبر در دادگاه ورشکستگی ثبت شد، به طلبکاران بدون وثیقه اجازه می دهد “بین ۷۰٪ تا ۹۰٪ از جمله بخش قابل توجهی از بازیابی ارز دیجیتال را بازیابی کنند” در حالی که کاربران Gemini Earn ادعا کردند که می توان انتظار داشت که بازیابی “تقریبا” باشد. ۹۵ تا ۱۱۰ درصد.” بازپرداخت مطالبات آنها

به گفته تیم حقوقی، DCG در تلاش بود تا “جومینی لندرز را فریب دهد تا معامله را با قیمتی کمتر از مبلغی که باید بپردازد” بپذیرد. وکلا از شرکت خواستند تا “شرایط تامین مالی” را که برای جنسیس ارائه می‌کند بهبود بخشد و از روند ورشکستگی جنسیس به عنوان پوششی برای توجیه طرح بازسازی استفاده نکند.

در پرونده ۱۵ سپتامبر آمده است: “برای اینکه حواس طلبکاران جنسیس را از این واقعیت ناخوشایند که این پیشنهاد ظاهراً ناکافی و ناعادلانه است منحرف کند، DCG یک پیشنهاد بازیابی را تبلیغ کرد که یک سراب کامل بود.” در بهترین حالت گمراه کننده و در بدترین حالت فریبنده است. ” اشتباه نکنید: وام دهندگان Gemini در واقع چیزی نزدیک به نرخ بازیابی پیشنهادی تحت «توافق اصولی» فعلی دریافت نخواهند کرد.»

این پرونده در ۱۵ سپتامبر در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک ثبت شد. منبع: CourtListener

این نبرد حقوقی شامل اختلاف بین صرافی رمزارز Gemini و DCG بر سر برنامه Gemini Earn بود که تا حدی توسط جنسیس تأمین مالی می شد. پس از فروپاشی FTX، جنسیس در نوامبر ۲۰۲۲ به دلیل “آشفتگی بی سابقه بازار” در آن زمان، برداشت را به حالت تعلیق درآورد و در ژانویه ۲۰۲۳ اعلام ورشکستگی کرد.

مربوط: DCG با طلبکاران و بدهکاران Genesis به “توافق اصولی” می رسد

بر اساس پرونده های دادگاه جمینی، جنسیس در زمان تشکیل پرونده فصل ۱۱، بیش از ۳.۵ میلیارد دلار به ۵۰ طلبکار اصلی خود بدهکار بود. صرافی ارزهای دیجیتال در ماه مه شکایتی را برای بازیابی بیش از ۱.۱ میلیارد دلار دارایی از تقریباً ۲۳۲۰۰۰ کاربر به دست آورده تنظیم کرد و در ماه ژوئن، DCG و مدیر عامل شرکت بری سیلبرت متهم به کلاهبرداری شدند.

بری نه تنها معمار و مغز متفکر کلاهبرداری DCG و جنسیس علیه طلبکاران بود، بلکه مستقیماً و شخصاً در اجرای آن مشارکت داشت. گفت کامرون وینکلووس، بنیانگذار جمینی، ژوئن.

در ماه ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک شکایت مدنی علیه Gemini و Genesis به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه کسب درآمد خود تنظیم کرد. این شرکت ها در ماه مه درخواست رد شکایت کردند، اما در زمان انتشار این مقاله پرونده همچنان ادامه داشت.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا