🚨 اخبار ارز دیجیتال

دادستان کل نیویورک از Gemini، Genesis و DGC به اتهام کلاهبرداری از سرمایه گذاران شکایت کرد.

یک پرونده توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، ادعا می کند که شرکت های رمزنگاری بیش از یک میلیارد دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده اند.

دادستان کل ایالت نیویورک شکایتی علیه شرکت های ارزهای دیجیتال Gemini، Genesis و Digital Currency Group به اتهام کلاهبرداری از سرمایه گذاران از طریق برنامه سرمایه گذاری Gemini Earn تنظیم کرده است.

یک بیانیه عمومی از دفتر دادستان کل لتیتیا جیمز، اساس اتهامات را تشریح کرد و ادعا کرد که این شرکت ها بیش از ۱ میلیارد دلار از بیش از ۲۳۰۰۰ سرمایه گذار از جمله ۲۹۰۰۰ نیویورکی کلاهبرداری کرده اند.

تحقیقات دفتر جیمز نشان داد که Gemini به سرمایه گذاران در مورد Gemini Earn، یک برنامه سرمایه گذاری که با جنسیس شریک بود، دروغ گفته است. جمینی به سرمایه گذاران اطمینان داد که این برنامه یک سرمایه گذاری کم ریسک است، اما ادعا می کند که تحقیقات نشان می دهد که امور مالی جنسیس “در معرض خطر” است.

در این دادخواست ادعا شده است که جمینی می‌دانست که وام‌های جنسیس فاقد وثیقه هستند و در یک نقطه به شدت در یک نهاد واحد، Sam Bankman Freed’s Alameda متمرکز شده‌اند، اما جمینی این اطلاعات را با سرمایه‌گذاران به اشتراک نمی‌گذارد. او ادعا می‌کند که جزئیات را فاش نکرده است. “

در این دادخواست همچنین ادعا شده است که جنسیس، مدیر عامل سابق آن، سوئیچیرو مورو، شرکت مادر DCG و مدیر عامل شرکت بری سیلبرت، سرمایه گذاران را در تلاش برای پنهان کردن بیش از ۱.۱ میلیارد دلار زیان، کلاهبرداری کرده اند.

مطالب مرتبط: جنسیس پایان سرویس معاملات ارز مجازی را اعلام کرد

این دعوا به دنبال منع Gemini، Genesis و DCG از انجام تجارت در صنعت سرمایه گذاری مالی نیویورک و همچنین جبران سرمایه گذاری های آنها و بازگرداندن هرگونه “سود غیرقانونی” است.

بیانیه دادستان کل ایالت نیویورک زیان های متحمل شده توسط “سرمایه گذاران طبقه متوسط” را برجسته کرد.

“اهالی نیویورک و سرمایه گذاران سخت کوش در سراسر کشور بیش از یک میلیارد دلار از دست داده اند که به آنها دروغ های آشکار گفته شده است که پول آنها امن است و اگر آن را با جمینی اورن سرمایه گذاری کنند، رشد خواهند کرد.

جیمز اضافه کرد که جمینی خطرات سرمایه گذاری در جنسیس را پنهان کرده است و این شرکت در مورد ضررهای خود به مردم دروغ گفته است. او همچنین صنعت گسترده تر رمزنگاری را هدف قرار داد و این کلاهبرداری را به عنوان “نمونه ای از بازیگران بد که به کل صنعت رمزنگاری ضعیف آسیب می رساند” توصیف کرد.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا