اخبار ارز دیجیتال

جمینی و جنسیس مسائل حقوقی صنعت راک بیشتر

اکنون که SEC درگیر جنجال جاری Gemini-Genesis است، ممکن است در کوتاه مدت اوضاع برای هر دو طرف بدتر شود.

به نظر می رسد روایت جدیدی در زمان واقعی در حال آشکار شدن است زیرا به نظر می رسد اعتماد سرمایه گذاران به دلیل ورشکستگی های اخیر در پایین ترین حد خود قرار دارد. این شامل دوقلوهای Winklevoss از صرافی ارز دیجیتال Gemini و بری سیلبرت، مدیر عامل گروه ارز دیجیتال (DCG) (شرکت مادر سازنده بازار ارز دیجیتال و وام دهنده جنسیس) می شود.

در ۲ ژانویه، کامرون وینکلووس نامه ای سرگشاده به بری سیلبرت ارسال کرد و به او این واقعیت را یادآور شد که “۴۷ روز از توقف عقب نشینی جنسیس می گذرد” و صراحتاً و به ظاهر در تقابل با شیوه های تجاری موجود DCG بود. امتیاز خوبی ارائه کرد.

طی شش هفته گذشته، ما تمام تلاش خود را برای تعامل صادقانه و مشارکتی با شما انجام داده ایم تا به توافقی برسیم که ۹۰۰ میلیون دلار بدهی شما را پرداخت کند.

نامه همچنین نشان می دهد که مبلغ فوق به عنوان بخشی از برنامه درآمد جمینی به جنسیس وام داده شده است و به مشتریان این امکان را می دهد تا بازدهی سالانه تا ۷.۴ درصد در ارزهای دیجیتال را کسب کنند. سپس کامرون در توئیتی دیگر از سیلبرت درخواست کرد که «علناً متعهد شود» تا مشکل را تا ۸ ژانویه حل کند.

دارم عصبی میشم

مشکلات مداوم جنسیس از این واقعیت ناشی می شود که بخش قابل توجهی از وجوه آن (به ارزش ۱۷۵ میلیون دلار) در حساب های تجاری FTX قفل شده است. پس از ورشکستگی دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال خود در اواخر سال گذشته، این شرکت مجبور شد برداشت‌های خود را در ۱۶ نوامبر متوقف کند و تنها یک هفته بعد خدمات مشاوره بانک سرمایه‌گذاری Moelis & Company را استخدام کرد. بنا بر گزارش‌ها، از این مخمصه خارج شد. .

در نامه ای به تاریخ ۷ دسامبر، مدیر عامل موقت جنسیس، Deral Islim به مشتریان گفت: “برای رسیدن به مسیر رو به جلو هفته ها طول می کشد، نه روزها.” در پاسخ، Winklevoss و شرکت، بانکدار سرمایه‌گذاری Houlihan Lokey را استخدام کردند تا چارچوبی برای «رفع مشکل نقدینگی» و جلوگیری از توانایی اعضای برنامه Gemini’s Earn برای بازپرداخت ارائه دهد.

سپس در ۲۷ دسامبر، زمانی که یک سرمایه گذار از دوقلوها به دلیل وجوه بلوکه شده در برنامه Earn شکایت کرد و آن دو را به کلاهبرداری و چندین نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده متهم کرد، اوضاع به شکل زشتی در آمد.

علاوه بر این، سیلبرت در تاریخ ۲ ژانویه به اصرارهای دائمی کامرون در توییتر پاسخ داد و اشاره کرد که جنسیس قبلاً در مورد پیشنهاد جمینی اقدام کرده است، با استدلال بر بی گناهی DCG، و اظهار داشت که این شرکت به جنسیس حرکت کرده است. در پاسخ، کامرون توییت کرد:

Gemini از برنامه اکتساب با جنسیس خارج می شود

پس از هفته‌ها آشفتگی، در ۱۰ ژانویه، دوقلوهای Winklevoss ایمیلی به کاربران ارسال کردند و به آنها اطلاع دادند که Gemini دو روز پیش برنامه خرید پرچم‌دار خود را با Genesis پایان داده است. در این ایمیل آمده است: این اقدام جدیدترین مورد در تعدادی از حملاتی است که بین شرکت و وام دهندگان ارزهای دیجیتال انجام شده است:

ما خوشحالیم که به شما اطلاع دهیم که جمینی، به عنوان نماینده از طرف شما، قرارداد وام اصلی (MLA) بین شما و جنسیس گلوبال کپیتال LLC (جنسیس) را که از ۸ ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی می شود، فسخ کرده است.

سپس در این پیام آمده بود که جنسیس باید تمام دارایی‌های موجود در ارتباط با این برنامه را نقد کند و تا ماه گذشته به کاربران تا ۸ درصد سود در دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود پیشنهاد می‌داد.

اخیراً: اعتماد کلید پایداری ارز رمزنگاری است – مدیر عامل CoinDCX

در حال حاضر، مقامات جمینی همچنان به دنبال راه‌هایی برای بازگرداندن پول مشتریان در اسرع وقت هستند، تا مشتریان بتوانند موجودی کسب‌شده خود را در ستون «در انتظار» مشاهده کنند. در این ایمیل آمده است: «بازگرداندن دارایی‌های شما اولویت اصلی ما است و ما با نهایت فوریت به کار خود ادامه می‌دهیم.

در نهایت، در ادعایی که در ۸ ژانویه در دادگاه در پاسخ به دعوای دسته جمعی ارائه شده توسط مشتریان Gemini Earn ارائه شده است، جمینی و همچنین مشتریانش قربانی اقدامات جنسیس و گروه DCG هستند و استدلال می کند که: مدیران این شرکت “متهمانان را در مورد جنسیس، وضعیت مالی و توانایی آن برای ایفای نقش به عنوان وام گیرنده مسئول در برنامه Gemini Earn گمراه کردند.”

جمینی تمام ادعاهای مشتریان خود علیه شرکت را رد می کند، مبنی بر اینکه همه آنها توافق نامه ای را برای “دعاهای داوری مربوط به برنامه Gemini Earn” امضا کرده اند، و از ادعاها و علل مختلف اقدام که توسط شاکیان آغاز شده است شکایت خواهد کرد. گفت که نباید این کار را انجام دهد. . در هر انجمنی، مگر اینکه جنسیس نیز درگیر باشد.

SEC جنسیس و جمینی را متهم می کند

در ۱۲ ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، جمینی و جنسیس را به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت نشده به عنوان بخشی از پیشنهاد سود متهم کرد. به گفته رگولاتور، جنسیس دارایی‌های تولید شده توسط کاربران Gemini را اجاره کرد و بخشی از سود را به جمینی بازگرداند، که پس از کسر هزینه نمایندگی حدود ۴ درصد، سود باقی مانده را به مشتریان برگرداند.

به گفته مقامات SEC، جنسیس باید این برنامه را به عنوان عرضه اوراق بهادار ثبت کند، و رئیس گری جنسلر به پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال و سایر واسطه‌ها اجازه خواهد داد تا بدانند چه نیازی دارند. بر اساس چنین اقدامات قبلی مطابق با قوانین اوراق بهادار تعیین شده رگولاتورها.

گنسلر در حال شهادت در مقابل کمیته نظارت کنگره. منبع: رویترز/اولین هاکستین

SEC گفت که برنامه Earn مستقیماً بر ۳۴۰۰۰۰ سرمایه گذار تأثیر گذاشته است و تنها بین ژانویه ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۲، Gemini از دارایی های مشتری برای انجام فعالیت های مختلف وام دهی و به عنوان وثیقه برای وام های شخصی استفاده خواهد کرد. آژانس ادعا کرد که در همان دوره سه ماهه، جنسیس ۱۶۹.۸ میلیون دلار سود بهره به دست آورد و ۱۶۶.۲ میلیون دلار سود به مشتریان (از جمله Gemini) پرداخت کرد.

از جمله حامیان اصلی جنسیس می‌توان به صندوق تامینی ارزهای دیجیتال Three Arrows Capital و تحقیقات Alameda از Sam Bankman-Fried اشاره کرد.

جاده سنگی پیش رو

برای دریافت دید کلی بهتر از این موضوع، کوین تلگراف با راشل لین، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل SynFutures، یک صرافی غیرمتمرکز برای مشتقات رمزنگاری، تماس گرفت. به نظر او، جنسیس نتوانست به درستی ریسک پرتفوی را پوشش دهد و امور مالی خود را مدیریت کند و ترازنامه آن به شدت تحت تأثیر شیوع FTX قرار گرفت. او افزود:

“سیلبرت هنوز به طور کامل این شکست را اعتراف نکرده است و اقدامات اخیر خود را تاکتیک های متوقف کننده می داند و به دنبال نقدینگی فوری است. به جای اینکه آن را یک ترفند تبلیغاتی بدانیم، هر دو طرف باید سپرده های کاربران را در اولویت قرار دهند زیرا تعهدات قراردادی دارند.”

و در حالی که فسخ قرارداد وام اصلی جمینی با جنسیس ممکن است راهی برای رد سرزنش و ایفای نقش قربانی باشد، در درازمدت، این حرکت فشار بیشتری بر جنسیس وارد می‌کند، بنابراین سپرده‌ها را به دست آورید. لین فکر می‌کند که این می‌تواند یک مثبت خالص برای مردم باشد. بدهی خود را به جمینی پس دهید.

لین گفت: در حالی که این شرکت ادعا می کند که بررسی های لازم را روی جنسیس انجام داده است، به وضوح به اندازه کافی انجام نداده است. ”

Matthijs de Vries، موسس و مدیر ارشد فناوری شرکت فناوری بلاک چین Allianceblock، به کوین تلگراف گفت که اگرچه شناخت دقیق وضعیت دشوار است، اما این موضوع نشانه روشنی از تمرکز است. او گفت که مهم نیست زیرا دوباره ظاهر شد. مسئله. او افزود:

“اعتماد به افراد، نه قراردادهای هوشمند، به معنای اعتماد به مردم است، نه فناوری. مهم است که دارایی‌های خود را داشته باشید و بتوانید آن دارایی‌ها را همانطور که می‌خواهید مدیریت کنید.”

او ادامه داد که تاکتیک‌هایی که سیلبرت استفاده می‌کند برای شرکت خوب به نظر نمی‌رسند. د وریس گفت، صنعت به‌عنوان یک کل باید از این موضوع درس بگیرد. او در پایان گفت: «بلاک چین برای اعتماد و غیرمتمرکز کردن دارایی‌های فرد به جای افراد قدرتمند ساخته شده است.

جرمی اپستاین، مدیر ارشد بازاریابی Radix، یک پلتفرم قراردادهای مالی غیرمتمرکز (DeFi)، احساس مشابهی را به اشتراک گذاشت و به کوین تلگراف گفت که این قسمت در مورد نیاز به یک دفتر کل شفاف و امور مالی غیرمتمرکز بود. او گفت این سیستم بیشتر دیده شدن را افزایش می دهد. فراهم می کند. از نظر او، وقتی یک نهاد متمرکز وجود داشته باشد که بتواند کتاب‌ها را پشت دیوارها پنهان کند، ایجاد اعتماد بسیار دشوار می‌شود و به اعتبار صنعت آسیب می‌زند.

اخیرا: کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ ببیند

در نهایت، لیو شنگ، توسعه‌دهنده اصلی Opside، یک معماری سه‌لایه چند زنجیره‌ای برای برنامه‌های کاربردی Web3 با توان عملیاتی بالا، استدلال می‌کند که DeFi و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز می‌توانند از آن بهره ببرند زیرا کاربران مجبور به انتقال مالکیت نیستند. او به Cointelegraph گفت که چنین مواردی هرگز نور روز را نخواهند دید. یک دارایی هنگام جستجوی بازدهی شن افزود:

“ما امیدواریم که این انفجار ارائه دهندگان خدمات متمرکز ما را یک قدم به یک اقتصاد غیرمتمرکز نزدیکتر کند که در آن طمع در فضای شفاف تر مدیریت شود. ما قادر خواهیم بود سرمایه گذاران خرد را متقاعد کنیم که ایمن است.”

آخرین اقدام SEC، به خصوص با بیان Tyler Winklevoss در ۱۳ ژانویه که Gemini در حال نزدیک شدن به راه حلی برای مشکلات مداوم مشتری است و اینکه اقدام SEC کاملاً غیر ضروری است، کل داستان را به هم گره می زند. به نظر می رسد که مسیر حرکت را تغییر داده است. او توییت کرد:

با آشکار شدن جزئیات بیشتر در مورد این حادثه، جالب است که ببینیم این دو شرکت و صنعت دارایی دیجیتال چگونه به عملکرد خود ادامه می دهند، به خصوص که بازار با کمبود قابل توجهی از اعتماد سرمایه گذاران مواجه است.



نویسنده: Shiraz Jagati

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا