اخبار ارز دیجیتال

“تخفیف” GBTC به کمترین میزان از سال 2021 رسیده است، علیرغم اینکه قیمت بیت کوین در پایین ترین سطح 3 ماهه است.

بیت کوین در سایه نزدیک شدن قیمت سهام GBTC به قیمت BTC 1:1 است.

Grayscale Bitcoin Trust (BTC)، ابزار سرمایه گذاری برای بیت کوین (BTC)، در حال حاضر فقط 17٪ کمتر از برابری قیمت BTC معامله می شود.

طبق آخرین داده‌های منبع نظارتی CoinGlass، قیمت معاملات سهام GBTC تا 9 سپتامبر 17.17% کمتر از BTC/USD تایید شد.

GBTC نزدیک به 2 سال زیان را بازیابی می کند

GBTC، بزرگترین سرمایه گذار نهادی بیت کوین، از زمانی که بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، اعلام کرد که قصد دارد برای اولین صندوق قابل معامله مبتنی بر قیمت بیت کوین (ETF) در ایالات متحده تشکیل دهد، در حال افزایش بوده است. ثروت من به طور قابل توجهی بهبود می یابد. .

این برای مدیران Grayscale که قبلاً در میانه نبرد قانونی با تنظیم کننده های ایالات متحده بر سر تبدیل شدن GBTC به یک ETF نقطه ای بودند، دردسرساز بود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هنوز یک برنامه ETF را تایید نکرده است و در روزهای اخیر تصمیم گیری در مورد چندین پروژه را به تعویق انداخته است.

با این وجود، Grayscale در ماه گذشته در یک مسابقه کلیدی با SEC برنده شد، و باعث افزایش استقبال صنعت و افزایش بیشتر عملکرد قیمت GBTC شد.

نرخ تنزیل سهام GBTC به قیمت بیت کوین (که قبلاً به عنوان مازاد “GBTC Premium” شناخته می شد) تا 9 سپتامبر فقط 17.17٪ بود که بالاترین سطح از دسامبر 2021 را نشان می دهد.

از آن زمان، حق بیمه، که به عنوان تخفیف به ارزش خالص دارایی (NAV) شناخته می شود، منفی بوده است. در یک مقطع به نزدیک به 50 درصد رسید.

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD (نمایش).منبع: Coinglass

خبر خوبی برای گاوهای بیت کوین نیست

به این ترتیب، GBTC شروع به انحراف از قدرت قیمتی BTC کرده است، با این که دومی همچنان در حال نزول است زیرا سطوحی را که در شش ماه گذشته به ندرت دیده می شد، دوباره آزمایش می کند.

مطالب مرتبط: دو بالای صفحه به عنوان “احتمالی” تأیید شد – 5 چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، در زمان نگارش این مقاله، قیمت BTC زیر 25500 دلار معامله می‌شد که نشان می‌دهد بازگشایی وال استریت نفت بیشتری را به بازار رکود می‌ریزد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، سپتامبر ماه ضعیفی برای BTC/USD است که اغلب تا 10 درصد کاهش می یابد.

CryptoCon، یک معامله گر و تحلیلگر محبوب، می گوید: “سپتامبر از نظر تاریخی ماه بسیار بدی برای بیت کوین بوده است، این فقط یک واقعیت است. اکتبر از نظر تاریخی بسیار صعودی بوده است.” گفت برخی از نظرات امروز X دنبال کننده دارند.

CryptoCon نموداری را اضافه کرده است که اواخر نوامبر را به عنوان زمان کلیدی برای مشاهده نشانه های رونق بیت کوین در سال های منتهی به نصف شدن نشان می دهد.

این به طور خاص منعکس کننده این تئوری موجود است که 28 نوامبر آغاز بازار چهار ساله قیمت بیت کوین است.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: CryptoCon/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا