اخبار ارز دیجیتال

Gate.io به دنبال تخصیص بودجه 6.4 میلیون دلاری شهر برای Web3 به هنگ کنگ گسترش می یابد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیانگذار گیت، هنگ کنگ را یک «هاب» نامید، اما وزیر دارایی شهر گفت که این منطقه «باید با پتانسیل عظیم Web3 همگام باشد».

صرافی ارزهای دیجیتال Gate.io پس از تزریق 6.4 میلیون دلار (50 میلیون دلار هنگ کنگ) پول نقد به Web3 که طبق بودجه 2023-24 هنگ کنگ برنامه ریزی شده بود، حضور خود را در هنگ کنگ گسترش داده است. در حال آماده شدن برای راه اندازی.

Gate Group در 22 فوریه اعلام کرد که برای مجوز ارز دیجیتال در هنگ کنگ درخواست خواهد کرد که راه اندازی Gate HK را امکان پذیر می کند. کسب و کار محلی این شرکت، Hippo Financial Services، مجوز ارائه خدمات نگهداری دارایی مجازی را در اوت 2022 دریافت کرد.

این زمانی اتفاق افتاد که وزیر دارایی هنگ کنگ، پل چان، در سخنرانی بودجه خود در 22 فوریه، ایجاد یک کارگروه بودجه و رمزنگاری مرتبط با Web3 را اعلام کرد.

وی افزود که Web3 “پتانسیل بسیار خوبی” دارد و مناطق اداری ویژه چین باید با “توسعه مستمر” آن همگام باشند.

ما باید همگام با زمان باشیم و از فرصت طلایی برای پیشروی در توسعه نوآوری استفاده کنیم.

ژانگ تصریح کرد که این بودجه برای ترویج “توسعه اکوسیستم وب 3” از طریق سازماندهی سمینارهای بین المللی، ترویج همکاری های تجاری و برگزاری “کارگاه های آموزشی برای جوانان” استفاده خواهد شد.

او گفت که «تعداد زیادی» از کسب‌وکارها به دلیل قوانین ارزهای رمزنگاری شده دولت، در حال بررسی راه‌اندازی فروشگاه در شهر هستند. دکتر هان لین، بنیانگذار گروه گیت، هنگ کنگ را به دلیل «رژیم نظارتی پیشرو در صنعت» یک «بازار استراتژیک جهانی» و یک «هاب» نامید.

هنگ کنگ برنامه های خود را در 20 فوریه اعلام کرد و با اعلام یک رژیم مجوز جدید و پیشنهادی به معامله گران خرده فروشی اجازه دسترسی به پلتفرم های رمزنگاری دارای مجوز را داد.

با هجوم علاقه‌های تجاری، چان گفت که «یک کارگروه» را در زمینه توسعه دارایی‌های مجازی متشکل از تنظیم‌کننده‌های مالی، فعالان بازار و اعضای «دفتر سیاست‌گذاری مربوطه» ایجاد و رهبری خواهد کرد.

مربوط: تنظیم کننده اوراق بهادار هنگ کنگ افسران رمزارز را به نظارت بر صنعت اضافه می کند

به گفته چان، این کارگروه “توصیه هایی در مورد توسعه پایدار و مسئولانه این بخش ارائه خواهد کرد.”

هنگ کنگ در اکتبر 2022 با راه اندازی یک چارچوب سیاست دوستدار رمزنگاری برای تنظیم صنعت در شهر، تلاش هایی را برای موقعیت خود به عنوان یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال آغاز کرده است.

علیرغم اینکه منطقه ای از چین است، موقعیت ویژه این شهر به آن اجازه می دهد تا قوانین و حکومت خود را داشته باشد. در حالی که به نظر می رسد فشار هنگ کنگ برای ارزهای دیجیتال در تضاد با ممنوعیت رمزنگاری چین است، مقامات پکن گزارش می دهند که بی سر و صدا از جاه طلبی های رمزنگاری منطقه حمایت می کنند.نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا