اخبار ارز دیجیتال

۵ نکته مهم از شهادت فراری گری جنسلر در مقابل کنگره

از رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار پرسیده شد که آیا خرید کارت های معاملاتی پوکمون یک معامله اوراق بهادار است و آیا بیت کوین یک کالا است؟

گری جنسلر، متهم به به زانو درآوردن بازارهای سرمایه ایالات متحده و طفره رفتن از سؤالات در مورد کارت های بیت کوین و پوکمون، به نظر می رسد این هفته با انتقاد شدید کنگره مواجه شده است.

در هفتم شهریورماه، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بار دیگر در جلسه ای که قرار بود در مورد نظارت بر بازار این سازمان بررسی شود، در مقابل نمایندگان حاضر شد.

در اینجا برخی از نکات برجسته و برجسته از جلسه استماع است.

“شما تونیا هاردینگ، مدیر مقررات اوراق بهادار هستید.”

یکی از رنگارنگ‌ترین تشبیه‌ها مربوط به اندی بار، نماینده ایالات متحده است که جنسلر را متهم کرد که با بوروکراسی نظارتی، بازارهای سرمایه ایالات متحده را به زانو درآورده است.

آقای بار به شهادت قدیمی آقای گنسلر اشاره کرد و گفت که ایالات متحده بزرگترین، پیچیده ترین و مبتکرترین بازار سرمایه در جهان است و “حتی مدال آوران طلا نیز باید به تمرین ادامه دهند.”

بار گفت: “با تمام احترام، آقای رئیس، اگر شما برنده مدال طلا در بازارهای سرمایه ایالات متحده هستید، تونیا هاردینگ مقررات اوراق بهادار هستید.”

“شما بازارهای سرمایه ایالات متحده را با انبوهی از تشریفات اداری که از کمیته های شما بیرون می آید، مختل می کنید.”

بار احتمالاً به رسوایی اشاره می کند که در آن تونیا هاردینگ، اسکیت باز آمریکایی، مهاجمی را برای حمله به رقیب نانسی کریگان در آستانه مسابقات قهرمانی اسکیت نمایشی ایالات متحده در سال ۱۹۹۴ و بازی های المپیک زمستانی استخدام کرد. کریگان در نهایت در مسابقات قهرمانی ایالات متحده شرکت نکرد.

امیدوارم دولت بایدن شما را اخراج شده خطاب کند.»

در همین حال، وارن دیویدسون، نماینده ایالات متحده نیز به شدت از جنسلر انتقاد کرده و گفته است که امیدوار است دولت بایدن او را برکنار کند.

دیویدسون گفت: «امیدوارم دولت بایدن بگوید شما اخراج شده‌اید.

دیویدسون جنسلر را متهم کرد که از نقش خود به عنوان رئیس SEC با ترویج یک برنامه سیاسی و اجتماعی “بیدار” سوء استفاده کرده است.

نماینده ایالات متحده افزود که امیدوار است قانون تثبیت SEC که او با نماینده ایالات متحده تام ایمر ارائه کرده است، این کار را انجام دهد.

“شما از این لایحه دفاع می کنید. [SEC Stabilization Act] شما هر روز نقش رئیس جمهور را بازی می کنید.

به آقای گنسلر فرصتی برای پاسخ داده نشد.

جنسلر تکرار می کند که بیت کوین یک امنیت نیست

وقتی از پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا پرسیده شد که آیا بیت‌کوین یک امنیت است، جنسلر در نهایت تسلیم شد و گفت که بیت‌کوین تست هاوی را برآورده نمی‌کند.

گنسلر گفت: “این تست هاوی را که قانون در این کشور است، برآورده نمی کند.”، با بیان اینکه بیت کوین یک امنیت نیست، گفت.

سپس آقای مک‌هنری پیشنهاد کرد که بیت کوین باید یک کالا باشد، اما آقای گنسلر از پاسخ دادن خودداری کرد و گفت که این آزمایش خارج از محدوده قانون اوراق بهادار ایالات متحده است.

هنری همچنین گفت که جنسلر در تلاش است تا اکوسیستم دارایی دیجیتال را تعطیل کند و از شفاف سازی با کنگره در مورد رابطه SEC با FTX و مدیر عامل سابق آن سام بنکمن فرید خودداری کرد.

به آقای گنسلر نیز فرصتی داده نشد تا به اتهامات آقای مک هنری پاسخ دهد.

آیا کارت های معاملاتی پوکمون اوراق بهادار هستند؟ بستگی دارد

ریچی تورس، نماینده ایالات متحده وقت گذاشت و از جنسلر در مورد تفسیر او از اجزای توافقنامه سرمایه گذاری سوال کرد.

آقای تورس با پرسیدن اینکه آیا خرید کارت‌های معاملاتی پوکمون فیزیکی یک معامله اوراق بهادار است، آقای جنسلر را آزمایش کرد.

فرض کنید می‌خواهم یک کارت پوکمون بخرم. آیا انجام این کار به عنوان یک معامله اوراق بهادار واجد شرایط است؟

آقای گنسلر پاسخ داد: «نمی‌دانم پس‌زمینه چیست،» اما در نهایت به این نتیجه رسید که اگر از فروشگاه خریداری شود، یک امنیت نیست. سپس تورس پرسید:

“اگر من یک کارت پوکمون توکن شده در یک صرافی دیجیتال از طریق بلاک چین بخرم، آیا این یک تراکنش امنیتی است؟”

جنسلر پاسخ داد: “شما باید بیشتر بدانید.”

مربوط: لابی کریپتو کوین بیس بر چهار حالت نوسانی متمرکز است

جنسلر سپس توضیح داد که نقطه اصلی آزمون هاوی زمانی است که سرمایه گذاران عادی می توانند انتظار کسب سود بر اساس تلاش دیگران را داشته باشند. نماینده تورس، “فرارهای” جنسلر را “وحشتناک و وحشتناک” خواند.

نشانه های شورش

در همین حال، در طی بازجویی‌های متقابل مکرر بین آقای جنسلر و اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده، ناظران زیرک متوجه لوگوی Coinbase “Stand With Crypto” در پشت رئیس SEC شدند.

تلاش تحت رهبری کوین بیس یک کمپین ۱۴ ماهه است که در ماه اوت آغاز شد.هدف آن ترویج تصویب قوانین ارز مجازی در ایالات متحده است

Coinbase همچنین در ۲۷ سپتامبر در واشنگتن دی سی یک “Stand with Crypto Day” برگزار کرد تا از نوآوری و سیاست ارزهای دیجیتال بهتر حمایت کند.

مجله: Binance و Coinbase به دادگاه می روند، SEC 67 اوراق بهادار رمزنگاری را برچسب گذاری می کند: Hodler’s Digest، ۴ تا ۱۰ ژوئن


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا