اخبار ارز دیجیتال

SEC گری جنسلر در حال انجام بازی است، اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جنسلر اشاره کرده است که با شرکت‌های رمزنگاری که در فعالیت‌های تقلبی واقعی درگیر نیستند، سرکوب خواهد کرد. وقتی فریب واقعی در حال وقوع است، او جایی نیست.

در 13 فوریه، یک قاضی فدرال پرونده کمیسیون معاملات آتی SEC و Commodity Futures را علیه سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX متوقف کرد. اگر این داستان را از دست دادم، مرا ببخشید – اخبار فوری مبنی بر اینکه SEC از شرکت ارزهای دیجیتال Paxos به دلیل انتشار استیبل کوین بایننس، Binance USD (BUSD) شکایت کرده است، که عناوین و رسانه های اجتماعی را تحت سلطه خود قرار داده است.

با این حال، ما اینجا نیستیم که بحث کنیم آیا استیبل کوین ها اوراق بهادار هستند یا خیر. تست هاوی به طور کامل مورد بحث قرار گرفته است. در حالی که درست است که تعداد کمی از توکن‌های فیات می‌شوند، انتظار سود دارند، اما این موضوع بیشتر از آن چیزی است که استدلال‌های معمول نشان می‌دهند.

مشکل اینجاست که داستان Paxos در همان روزی منتشر شد که قاضی منطقه ای ایالات متحده، کوین کاستل، در پرونده بانکمن-فرید باقی ماند. و بحث در مورد استیبل کوین‌ها که به دنبال آن انجام شد، توجه بسیاری را از آن تغییر بسیار مهم و آنچه که باید داستان بزرگ‌تر می‌بود، منحرف کرد.

تاکتیک های تاخیر: یک تکنیک قانونی اثبات شده

قاضی کاستل با درخواست وزارت دادگستری مبنی بر توقف شکایت FTX که توسط SEC و CFTC ارائه شده بود، موافقت کرد. جای تعجب نیست که Bankman-Fried موافقت کرد که در دادگاه مدنی باقی بماند.

بنکمن-فرید از زمانی که اعتراف کرد بیگناه به کلاهبرداری میلیاردها دلار از یک صرافی شکست خورده و پرداخت 250 میلیون دلار اوراق قرضه، در عمارت والدینش در پالو آلتو، کالیفرنیا زندگی می کند. در حالی که میلیون‌ها مشتری FTX که میلیاردها دلار از دست داده‌اند در انتظار اجرای عدالت و غرامت هستند، او می‌تواند در کنار استخر آفتاب بگیرد یا لیگ افسانه‌ها را هر طور که می‌خواهد بازی کند.

مربوط: انتظار می رود SEC از کتاب بازی Kraken برای پروتکل شرط بندی استفاده کند

برخی ممکن است استدلال کنند که زمان این دو داستان (دعوای حقوقی Paxos BUSD و تعلیق دادخواست بانکمن-فرید) تصادفی است. و حتی دادستان ها استدلال کردند که به تعویق انداختن این پرونده ها منطقی است زیرا همپوشانی قابل توجهی وجود دارد. اما هر دو بانکمن-فرید و رئیس SEC گری جنسلر آن را بسیار مفید می دانند.

تاکتیک های تاخیر در دادگاه چیز جدیدی نیست. قرار دادن زمان و فاصله بین متهم و خود جرم یک استراتژی ثابت است. و فراموش نکنیم، دو ماه طول کشید تا بنکمن-فرید از باهاما مسترد شد و رسماً در سرزمین اصلی ایالات متحده متهم شد.

جنسلر یک جادوگر است و از جهت گیری اشتباه استفاده می کند تا حواس ما را پرت کند.

متاسفانه، داستان واقعی در اینجا بسیار موذیانه تر است. در 9 فوریه، اعلام شد که کراکن باید 30 میلیون دلار جریمه در تسویه حساب با SEC بپردازد، علاوه بر این که سرویس سهامداری کریپتو در ایالات متحده را تعطیل کند. طبیعتاً اینترنت با این خبر و تأثیر آن بر مصرف کنندگان ارزهای دیجیتال آمریکایی شعله ور شد.

برایان آرمسترانگ، بنیانگذار و مدیر عامل Coinbase، اعلام کرد که شرکتش به مقابله خواهد پرداخت و در 12 فوریه اظهار داشت: “سرویس سهام Coinbase یک امنیت نیست. ما خوشحالیم که در صورت لزوم از این موضوع در دادگاه دفاع می کنیم.”

کلمات دلگرم کننده. اما همه اینها فقط یک حواس پرتی است. جنسلر یک شعبده باز است و سرکوب کریپتو او تحت پوشش حمایت از سرمایه گذار، بخشی از یک حیله اشتباه است.

Gensler گفت: “اقدامات امروز باید به بازار روشن کند که ارائه دهندگان خدمات به عنوان یک سرویس باید ثبت نام کنند و افشای کامل، منصفانه و واقعی و حمایت از سرمایه گذاران را ارائه دهند.”

این در مورد حمایت از سرمایه گذار نیست. این امر باعث می‌شود افکار عمومی و رسانه‌ها به داستان «ارز دیجیتال به‌عنوان یک امنیت» نگاه کنند و در عین حال جنسلر را فراموش کند که در ماه‌های منتهی به شکست FTX با بانکمن-فرید ملاقات کرده است. بله، اما نمی‌توان جلوی آن را گرفت.

ما در یک ماتریس نیستیم، ما در یک آزمایش توجه انتخابی هستیم

در سال 1999، کریستوفر چابلیس، روانشناس پژوهشی و دانیل سیمونز، دانشمند شناختی، از گروهی از مردم خواستند که ویدیویی را تماشا کنند و تعداد دفعاتی که بازیکنی با پیراهن سفید توپ را پاس می‌کند، بشمارند. چیزی که بینندگان اغلب متوجه نمی شوند این است که یک چهره با لباس گوریل در میان دایره بازیکنان راه می رفت.

گزارش شده است که جنسلر قبل از سقوط FTX با بانکمن-فرید ملاقات کرده است، اما تا حد زیادی ناشناخته است. در مارس 2022، رئیس SEC یک تماس 45 دقیقه ای Zoom برگزار کرد. این به عنوان “نادر” مشخص شد. بنابراین ما به طور خاص در مورد پلت فرم معاملاتی جدید بحث کردیم.

کلاهبرداری و پولشویی گسترده نه تنها زیر نظر جنسلر، بلکه جلوی چشمان او نیز رخ داد. و اکنون او باید به‌طور باورنکردنی مورد بررسی قرار گیرد و چگونه او انفجار قریب‌الوقوع FTX، کلاهبرداری، نقض مالی کمپین‌ها و توطئه‌های پولشویی را که بانکمن فرید متعاقباً برای آن متهم شد، از دست داده است.

کنگره باید سؤالات سختی در مورد شکست گنسلر در جلوگیری از چنین فاجعه ای علیرغم ارتباط او با بنکمن-فرید بپرسد. اما نورافکن با این عنصر داستان تناسب ندارد. Gensler و SEC سخت کار می کنند تا در کانون توجه چیز دیگری قرار گیرند: سرویس سهام Kraken. استیبل کوین BUSD Paxos. و آخرین؟ دو کوون

SEC ناگهان زمان پیدا کرد تا بنیانگذار Terraform Labs را به دلیل “سازماندهی یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری در اوراق بهادار رمزنگاری شده” متهم کند. با این حال، توکن‌های Terra Luna و TerraUSD در ماه می ۲۰۲۲ از کار افتادند.

مربوط: SEC کراکن را برای 30 میلیون دلار شکست داد، اما این بدان معنا نیست که آنها شکایت کردند

جنسلر در بیانیه‌ای گفت: «Terraform و Do Kwon ادعا می‌کنند که در ارائه اطلاعات کامل، منصفانه و واقعی مورد نیاز برای بسیاری از ارزهای دیجیتال، به‌ویژه Luna و Terra USD، در اختیار عموم قرار نداده‌اند. آنها همچنین ادعا می کنند که با اظهارات مکرر نادرست و گمراه کننده برای ایجاد اعتماد قبل از ایجاد ضررهای فاجعه بار برای سرمایه گذاران، مرتکب کلاهبرداری شده اند.

تخمین زده می شود که انفجار Terra بیش از 40 میلیارد دلار برای سرمایه گذاران هزینه داشته باشد. اما این تقریبا یک سال پیش بود. همچنین سرمایه گذاران FTX حدود 10 میلیارد دلار ضرر کردند. بنابراین اغراق نیست اگر بگوییم که SEC در محافظت از سرمایه گذاران خیلی خوب نیست.

آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار بیش از حد جبران می کند یا چیزی شوم تر وجود دارد؟

در بهترین حالت، این رشته اخیر از «سرکوب‌های نظارتی» نتیجه جبران بیش از حد شکست‌های گذشته SEC است که بسیار فراتر از FTX و Terra است. در بدترین حالت، آنها تلاش های گنسلر برای منحرف کردن ما از این واقعیت است که او فاسد یا بی کفایت است.

تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که Kwon هنوز رایگان است. بانکمن فرید هم همینطور. با این حال، میلیون‌ها سرمایه‌گذار خرد پس‌انداز خود را از دست دادند. آن موقع کلانتر جنسلر کجا بود؟

زک کولبرت رئیس محتوا برای رمزنگاری و تولیدکننده محتوای رسمی برای فید بایننس. او فارغ التحصیل رشته رسانه های دیجیتال از دانشگاه برایتون انگلستان است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Zac Colbert

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا