اخبار ارز دیجیتال

رئیس SEC جنسلر از Coinbase استقبال می کند و می گوید قوانین کریپتو از قبل وجود دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس SEC در یک کنفرانس بازارهای مالی صحبت کرد و استدلال کرد که مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال در حال حاضر وجود دارد و بخش ارزهای دیجیتال مطابقت کمی دارد.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به درخواست کوین بیس که از آژانس خواسته بود موضع شفافی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال اتخاذ کند، پاسخ داد و استدلال کرد که قوانین مناسب در حال حاضر وجود دارد.

در طول سخنرانی اصلی خود در کنفرانس بازارهای مالی در 15 می، از جنسلر در مورد اختلافش با کوین بیس، قوانین مربوط به ارزهای رمزنگاری شده و اینکه چرا “SEC قوانین بازارهای خود را منتشر نمی کند” سؤال شد.

در پاسخ، جنسلر قاطعانه گفت که “قوانین قبلاً منتشر شده است” و افزود:

“به بیان مستقیم، این منطقه ای است که عمدتاً خارج از انطباق عمل کرده است. […] هیچ چیز در مورد فناوری جدید با سیاست های عمومی تصویب شده توسط کنگره ناسازگار نیست. ”

Gensler استدلال کرد که SEC قبلاً قوانینی را در مورد شرایط مورد نیاز برای نگهداری دارایی ها، شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک صرافی، کارگزار-معامله و مشاور و نحوه ثبت عرضه اوراق بهادار در آژانس صادر کرده است.

گری جنسلر در یک کنفرانس بازارهای مالی صحبت می کند. منبع: یوتیوب

دیدگاه فعلی رئیس SEC این است که اکثر دارایی های رمزنگاری شده، به استثنای بیت کوین (BTC)، تحت تعریف اوراق بهادار در قراردادهای سرمایه گذاری قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه در کسب و کار معمولی اگر مردم سرمایه گذاری کنند و بر اساس تلاش دیگران انتظار سود داشته باشند، این امنیت است.

واسطه‌ها و گره‌های مالی در شبکه وجود دارند و اگر اوراق بهادار روی پلتفرم داشته باشند، باید مطابقت داشته باشند.

کوین‌بیس (و بسیاری دیگر از شرکت‌های رمزنگاری ایالات متحده)، همراه با فقدان آشکار مقررات ارزهای دیجیتال و ماهیت خصمانه آن‌ها در برخورد با شرکت‌های دارایی دیجیتال، رویکردی به اصطلاح «تنظیم‌سازی از طریق اجرا» SEC را در مورد کریپتو اتخاذ کرده‌اند.

این شرکت تا آنجا پیش رفت که در ماه آوریل شکایتی را در دادگاه فدرال تنظیم کرد تا SEC را مجبور کند موضع خود را در مورد یک دادخواست ژوئیه 2022 منتشر کند که خواستار قوانین واضح تر برای بخش ارزهای دیجیتال است.

شایان ذکر است، اتاق بازرگانی ایالات متحده نیز درخواست Coinbase را تکرار کرد و در جلسه دادگاه 9 می خود به شدت از نظارت SEC انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده است: «SEC عمداً با به کارگیری یک رویکرد موقت و مبتنی بر اجرای قانون در حالی که ادعا می‌کند قدرت گسترده‌ای بر دارایی‌های دیجیتال دارد، همه چیز را اشتباه گرفته است.

مربوط SEC زیر آتش قوانین حضانت: رمزگشایی قانون، 8-15 مه

در 8 می، پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس، همچنین نامه‌ای به SEC ارسال کرد و خواستار اصلاحاتی در به‌روزرسانی پیشنهادی قانون نگهداری از مشاور سرمایه‌گذاری ثبت‌شده شد.

اساساً، کوین‌بیس می‌گوید این پیشنهاد به‌طور غیرمنصفانه شرکت‌های ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد، فاقد قوانین ظریف برای کلاس‌های مختلف دارایی است، و مفروضات نامناسبی در مورد شیوه‌های نگهداری مبتنی بر اوراق بهادار ایجاد می‌کند.

سایر بازیگران در این زمینه، از جمله Andreessen Horowitz (a16z) از صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Web3 و انجمن بلاک چین، انتقادات مشابهی را از این پیشنهاد وارد کرده اند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا