🚨 اخبار ارز دیجیتال

گری جنسلر برای وال استریت به افراد ضعیف آسیب می رساند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تلاش می کند از کسی محافظت کند، اما این سرمایه گذاران آمریکایی نیستند.

حتی سرسخت ترین حامیان ارزهای دیجیتال می توانند بفهمند که چرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار صنعت ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهد. چندین اجرا. از ورشکستگی Three Arrows Capital گرفته تا کلاهبرداری FTX، رویدادهای سال گذشته قطعاً تحت بررسی قرار می‌گرفت و این صنعت همیشه نسبت به کلاهبرداران آشکار بسیار مهربان بوده است.

با این حال، موج اخیر اقدامات اجرایی توسط SEC و سازمان های دولتی ایالات متحده از استانداردهای حفاظتی کوتاهی کرده است. در عوض، بررسی دقیق همه چیز، از سرکوب بانکی در اوایل سال جاری تا مقررات بی پایان توسط سازمان های اجرایی، وجه متفاوتی را ایجاد می کند. به نظر می رسد که دولت ایالات متحده در حال انجام اقداماتی برای محافظت از صنعت خدمات مالی در برابر اختلال است.

شاهد الف این پدیده، شکایت گسترده SEC علیه کوین بیس است که مدت هاست به عنوان یکی از “افراد خوب” در صنعت ارزهای دیجیتال شناخته شده است. لیست مشتریان این شرکت شامل مدیران دارایی های بزرگ، شرکت های Fortune 100 و خود دولت ایالات متحده است و هیچ یک از آنها از کامل بودن خدمات آن شکایت نکرده اند. برخلاف FTX، Coinbase هرگز مشتریان خود را فریب نداده است. ما در یک بهشت ​​مالیاتی خارج از کشور مستقر نیستیم و هرگز هک نشده ایم. در واقع، این شرکت بارها گفته است که می خواهد تحت نظارت قرار گیرد، حتی از SEC برای نقشه راه در مورد نحوه انجام این کار شکایت کرده است.

مربوط: علاقه مندان به کریپتو با هدف قرار دادن گری جنسلر اشتباه می کنند

ثواب چیست؟ یک دعوی حقوقی ۱۰۰ صفحه ای پر از تناقض، از جمله اینکه برخی از توکن های لایه ۱ اوراق بهادار هستند و برخی دیگر نیستند. شهری را تصور کنید که در آن بلیط های سرعت غیرمجاز به طور مکرر صادر می شود، حتی اگر محدودیت سرعت را به شما نگویند. هیچ کس چنین جایی را جدی نمی گیرد. گری جنسلر، رئیس SEC، بارها گفته است که آژانس او ​​تمام اختیارات لازم برای برقراری تماس را دارد، اما هنوز مشخص نیست که آیا اتر (ETH) یک امنیت است یا خیر.

فناوری جدید اغلب با قوانین قدیمی در تضاد است و قانون‌گذاران فناوری را درک نمی‌کنند، بنابراین در ابتدا می‌توانند برای درک استارت‌آپ‌ها دچار مشکل شوند. جنسلر چنین بهانه ای ندارد. او یک مدرس مدعو در ابتکار ارز دیجیتال MIT بود، جایی که یک کلاس محبوب در مورد بلاک چین تدریس کرد. پس چگونه او از آن سطح دانش و اعتقاد به این استدلال آمد که ما در CNBC به ارزهای دیجیتال نیاز نداریم؟

توسط جنسلر محافظت می شود سازمان بهداشت جهانی، اما مطمئناً این سرمایه گذاران آمریکایی نیستند که در نهایت از ارائه دهندگان خدمات خارج می شوند. همچنین، این شرکت‌های ارزهای دیجیتال نیستند که به سمت حوزه‌های قضایی دوستانه‌تر حرکت می‌کنند. ارزهای دیجیتال، مدیران فعلی وال استریت را تهدید می کنند. با توجه به رویکرد نظارتی فزاینده فرار، نتیجه گیری دیگری دشوار است. به اختصار:

  • ایالات متحده یکی از معدود کشورهای بزرگی است که صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (EFT) ندارد. چندین شرکت اقدام به انتشار کردند، اما SEC با این استدلال که بازار ارزهای رمزپایه کنترل نشده است، از تایید هیچ یک از آنها خودداری کرد. این یک دفاع عجیب است، زیرا آژانس قبلاً ETFهای دارای وثیقه آینده را تأیید کرده است که مشتقات مرتبط با آن بازارها را خریداری می کنند، محصولاتی که مطمئناً با اصطکاک اضافی عملکرد ضعیفی دارند. با این حال، آنها با شرکت های موجود مانند بورس کالای شیکاگو و کارگزاران مرتبط با آن ارتباط برقرار می کنند.
  • SEC استیبل کوین ها را به عنوان اوراق بهادار تعیین کرده است، تصمیمی که آنها را به عنوان محصولات پرداخت غیرقابل استفاده می کند. استیبل کوین ها نباید بحث برانگیز باشند. آنها از یک مدل آشنا استفاده می کنند که دامنه دلار را گسترش می دهد و تقاضای اضافی برای خزانه های ایالات متحده ایجاد می کند. تنها بد برای آنها بانک های سنتی و ارائه دهندگان پرداخت متمرکز هستند که بر صنعت تسلط دارند.
  • این آژانس استدلال می کند که شرکت های سهامی عام که ارزهای رمزنگاری شده را برای دیگران مدیریت می کنند باید آنها را به عنوان بدهی در ترازنامه خود در نظر بگیرند و ذخایر اضافی ایجاد کنند. در حالی که این رویکرد در مورد سایر دارایی‌ها صدق نمی‌کند، اما ارائه نگهبانی از ارزهای دیجیتال برای همه به جز بزرگ‌ترین متولیان امر بسیار گران است.
  • ارزهای دیجیتال راه‌های جدیدی را برای استارت‌آپ‌ها و پروژه‌های غیرمتمرکز برای جمع‌آوری پول از مشتریان و کاربران بالقوه، کاهش هزینه‌های تأمین مالی و گسترش شمول مالی ارائه می‌کنند. اما SEC بارها از یک رژیم ثبت پرهزینه حمایت کرده است که ارزهای دیجیتال را مجبور به بازگشت به سیستم تامین مالی تحت رهبری بانک سرمایه گذاری می کند.
  • تلاش برای جمع کردن دارایی‌های دیجیتال در چارچوب‌های نظارتی موجود که برای سهام و اوراق قرضه طراحی شده‌اند، سودمندی آنها را محدود می‌کند، اما به مجوزهایی نیاز دارد (مجوزهایی که دستیابی به آنها برای استارت‌آپ‌ها عملاً غیرممکن بود). یک موهبت برای متصدیان وال استریت که قبلاً دارند. تنها استثنا؟ Prometheum Capital بسیار مشکوک مجوز بیهوده ای برای اثبات این نکته به دست آورد.
  • یک حکم اخیر در مورد اینکه چه نوع ارائه‌دهندگان خدمات واجد شرایط «محافظان واجد شرایط» هستند، با هدف محروم کردن مقامات مالی ایالتی از توانایی آنها برای اجاره بازیکنان کوچک‌تر که تمایل به بومی کریپتو دارند، است.
  • پس از طرح دعوای مدنی علیه بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، SEC اقدامات بیشتری را انجام داد تا از دولت بخواهد تمام دارایی‌های نهادهای داخلی را مسدود کند و عملاً آنها را از کار بیاندازد.
  • دعوای Coinbase استدلال می‌کند که ارائه نرم‌افزار به کسانی که می‌خواهند دارایی‌های رمزنگاری خود را ذخیره کنند باید به دلال‌های ثبت‌شده محدود شود. اگر این قانون رعایت شود، عملاً خود حضانت، اپلیکیشن قاتل ارزهای دیجیتال را غیرفعال می‌کند و همه سرمایه‌گذاران را دوباره در آغوش واسطه‌ها قرار می‌دهد.

وضع قوانین سختگیرانه می تواند یک خندق قدرتمند برای مدیران فعلی ایجاد کند. این راز کثیف هر صنعت بسیار تنظیم شده است. شرکت های بزرگ ممکن است علناً از هزینه انطباق شکایت کنند، اما به طور خصوصی از مزیت رقابتی بودن در طرف دیگر شکاف نظارتی قدردانی می کنند. این یکی از دلایلی است که چرا صنایع بسیار تنظیم شده مانند مالی و مراقبت های بهداشتی به ندرت بالاترین نرخ گردش مالی را دارند.

مربوط: طرفداران کریپتو باید از مدل اشتراک توییتر ایلان ماسک حمایت کنند

حمایت از وضعیت موجود همچنین تنها توضیح قابل قبولی برای اینکه چرا SEC مخالف کنگره است تا مشکل را از طریق قانون حل کند، است. جنسلر گفت که قوانین اوراق بهادار تصویب شده در دهه ۱۹۳۰ و تست هاوی، تصمیم دادگاه عالی که قبل از اختراع ترانزیستور صادر شده بود، به آژانس او ​​تمام وضوح لازم برای تنظیم ارزهای دیجیتال را داد. سایر کشورهای جهان این رویکرد را اتخاذ نکرده اند، شاید به این دلیل که ارائه دهندگان خدمات سنتی به اندازه ایالات متحده برجسته نیستند.

واضح است که برخی از تنظیم کننده ها در ایالات متحده، از جمله سایر کمیسیونرهای SEC، با این رویکرد مخالف هستند.

پنج سال پیش، جنسلر در طی یک سخنرانی در رویداد بلاک چین MIT گفت که «فناوری بلاک چین» «پتانسیل واقعی برای متحول کردن دنیای مالی» دارد. وی افزود: پتانسیل کاهش هزینه ها، ریسک ها و رانت های اقتصادی در سیستم مالی را دارد.

تکنولوژی در آن زمان تغییر نکرده است، اما Gensler تغییر کرده است. طبیعی است که بپرسیم از منافع چه کسی دفاع می کند.

امید ملکخان استاد کمکی در دانشکده بازرگانی کلمبیا، بازسازی اعتماد: نفرین تاریخ و درمان رمزنگاری برای پول، بازارها و پلتفرم ها.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Omid Malekan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا