🚨 اخبار ارز دیجیتال

پرونده های گالا پروژه GameFi، شکایت ۲۸ میلیون دلاری علیه pNetwork


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این شکایت ناشی از سوء استفاده یک میلیون دلاری در نوامبر ۲۰۲۲ است که ادعا می‌شود شامل افشای کلیدهای خصوصی بوده است.

در ۲۰ مارس، پروژه GameFi Gala Games اعلام کرد که اخیراً علیه pNetwork، پل قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای که توسط Gala در زنجیره هوشمند BNB استفاده می شود، شکایت کرده است. نوامبر گذشته، پس از اینکه یک آدرس کیف پول غیرمجاز بیش از ۲ میلیارد دلار در گالا برش داد و توکن‌ها را در PancakeSwap ریخت، گالا گیمز برای تخلیه ۴.۵ میلیون دلار از استخر نقدینگی خود مورد سوء استفاده قرار گرفت و باعث شد قیمت توکن گالا به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

در این دادخواست ادعا شده است که این حادثه نتیجه “دخالت سهل انگارانه و غیرقانونی” از سوی pNetwork بوده است. در ۷ نوامبر ۲۰۲۲، پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین SlowMist ادعا کرد که این حادثه ممکن است به دلیل نشت کلید خصوصی متن ساده در یکی از سه قرارداد هوشمند مرتبط با pNetwork Gala باشد. همانطور که توسط SlowMist ذکر شد، کلید خصوصی فاش شده در GitHub منتشر شد.

“در شکایت، (i) pNetwork اعتراف کرد که به طور تصادفی کلیدهای حاکمیتی را هنگام استقرار این پل pGALA فاش کرده است، و این کلیدها بعداً توسط مهاجمان برای نقض قرارداد pGALA زنجیره BNB استفاده شد. من اذعان کردم که […]”

یکی از نمایندگان pNetwork در بیانیه ای به Cointelegraph گفت:

از طرف تیم pNetwork، مایلیم تعجب و نگرانی خود را از شنیدن اطلاعیه اخیر مبنی بر شکایت پروژه GALA Games از pNetwork ابراز کنیم.

یکی از نمایندگان گفت که این گزارش حاوی مکالمه کامل و اسناد مرتبط است و مدعی است که تیم Gala Games پیام‌های مربوط به «نقش خود را در برنامه‌ریزی، حمایت و انتقال به اصطلاح مداخله کلاه سفید» حذف کرده است. pNetwork تکرار کرد: «ما کاملاً شفاف بوده‌ایم و در این زمینه با مسئولان همکاری می کنند و مطمئن هستند که حقیقت آشکار خواهد شد.” مدت کوتاهی پس از این حادثه، pNetwork ادعا کرد که فعالیت آن در طول این سوء استفاده یک “حرکت کلاه سفید” بوده است. این بیانیه توسط صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global مورد مناقشه قرار گرفت.

گالا گیمز ادعا می‌کند که نقض ادعایی آن بیش از ۲۵ میلیون دلار خسارت وارد کرده است و از pNetwork به دلیل «هزینه‌های پرداختی برای تخلف، غرامت اضافی برای جراحت، خسارات تنبیهی و سایر راه‌حل‌ها» شکایت کرده است. به دنبال ۲۷.۷ میلیون دلار است.

“اگر دعوا موفقیت آمیز باشد، گالا می گوید که خسارت، هزینه های حقوقی کمتر، به $GALA تبدیل می شود و سوزانده می شود. ما آگاه هستیم و از این اشخاص ثالث دیگر دعوت خواهیم کرد. مصدومان با تیم حقوقی ما تماس بگیرند.”

در یک پس از مرگ در ۵ نوامبر ۲۰۲۲، pNetwork اظهار داشت که “پیکربندی نادرست پل با استفاده از pNetwork برای توکن های GALA” توسط تیم توسعه شناسایی شد و “مالکیت قرارداد هوشمند pGALA (BSC مستقر شده) مخفیانه بود. به دلیل پیکربندی اشتباه ربوده شد:”

از دست دادن مالکیت قرارداد هوشمند توکن، این امکان را برای مهاجمان ایجاد می‌کند تا توکن‌های جدیدی ایجاد کنند و pGALA را به دلخواه خود تغییر دهند.»

علاوه بر این، pNetwork می نویسد:

در حالی که هیچ هک واقعی توسط شخصی که در حال حاضر مالکیت آن قرارداد هوشمند را در اختیار دارد (که از این پس به عنوان “مهاجم” نامیده می شود، انجام نشده است)، این وضعیت یک خطر امنیتی بالا را برجسته می کند که باید به سرعت کاهش یابد.

گالا همچنین گفت که در ۵ نوامبر ۲۰۲۲، pNetwork طرحی برای بازگرداندن کل مقدار “دارایی های BNB جمع آوری شده از نشت کلاه سفید استخر” طراحی کرد، اما در پیگیری ۱۱ نوامبر این طرح را ادامه نداد. . ، ۲۰۲۲. در یک پست تلگرامی، pNetwork گفت که بخش اول برنامه بازیابی خود شامل توکن‌های GALA “تکمیل” شده است، در حالی که بخش دوم شامل توکن‌های BNB “هنوز در انتظار است”.

در ۸ فوریه، ما اولین جلسه خود را با مقامات سوئیس (“Ministero Pubblico” در لوگانو، سوئیس) برای بحث در مورد این حادثه داشتیم. مذاکرات همچنان ادامه دارد و ما انتظار داریم در هفته های آینده شاهد پیشرفت هایی باشیم.

هیچ یک از این دو ادعا در دادگاه ثابت نشده است. pNetwork گفت: “ما به همکاری نزدیک با مقامات سوئیس ادامه خواهیم داد و در صورت لزوم اطلاعات بیشتری را برای حل این موضوع به نفع همه افراد مرتبط ارائه خواهیم کرد.”

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا