اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان بازی انتظار دارند در آینده روی بازی های Web3 کار کنند: نظرسنجی

یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که توسعه دهندگان بر این باورند که یکپارچه سازی Web3 بر جذب و حفظ کاربر تأثیر خواهد داشت.

طبق یک نظرسنجی اخیر، با استقبال گسترده‌تری از بازی‌های بلاک چین، از هر ۴ توسعه‌دهنده بازی، ۳ نفر انتظار دارند در آینده روی پروژه‌های بازی Web3 کار کنند.

شرکت سرگرمی بلاک چین Coda Labs از توسعه دهندگان بازی خواسته است تا به افکار خود در وب ۳ نگاهی بیندازند. پس از انجام یک نظرسنجی، محققان دریافتند که اکثریت پاسخ دهندگان فکر می کردند که بازی های وب ۳ برای شرکت آنها پیش می رود. ۷۵ درصد از شرکت کنندگان انتظار دارند در آینده روی پروژه های Web3 کار کنند.

به طور جداگانه، بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی معتقدند Web3 صنعت بازی را متحول خواهد کرد. برخی بر این باورند که Web3 از نظر جذب و حفظ کاربر تأثیر خواهد داشت. ۴۰ درصد انتظار دارند پیاده سازی Web3 کاربران جدیدی را وارد کند و ۳۶ درصد معتقدند که یکپارچه سازی Web3 به بازی ها کمک می کند تا کاربران را بهتر حفظ کنند.

مدیر عامل و بنیانگذار Coda Labs، Sekip Can Gökalp نیز در مورد این یافته ها اظهار نظر کرد. گوکالپ می‌گوید در حالی که پتانسیل بازی‌های Web3 دائماً مورد بحث است، مزایای آن برای توسعه‌دهندگان همیشه واضح است. او توضیح داد:

این نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر توسعه‌دهندگان در حال حاضر به توسعه بازی‌های Web3 قدم گذاشته‌اند که ناشی از مزایایی مانند بودجه اضافی، جریان‌های درآمد جدید و حفظ بازیکن است.

علاوه بر جذب و حفظ کاربران جدید، توسعه دهندگان همچنین می دانند که Web3 جریان های درآمد جدیدی را به همراه خواهد داشت. ۴۷ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی تأکید کردند که یکی از مزایای اصلی Web3 فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است و ۴۳ درصد به توکن های رمزنگاری به عنوان یک جریان درآمد اضافی اعتقاد دارند.

با این حال، همه متقاعد نشده اند که Web3 پابرجا خواهد بود. نتایج نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگان بر این باورند که بازی‌های Web3 فقط یک مد هستند که مدت زیادی دوام نمی‌آورند.

مربوط: بازی‌های Web3 هنوز راه درازی برای پذیرش جریان اصلی دارند: مطالعه

توسعه‌دهندگان شرکت‌کننده در نظرسنجی به NFT و توکن‌های رمزنگاری به‌عنوان جریان‌های درآمدی جدید اعتقاد دارند، اما نظرسنجی دیگری که اخیراً انجام شد نشان داد که گیمرها علاقه‌مند به کسب بیت‌کوین (BTC) در حین انجام بازی‌ها هستند.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا