اخبار ارز دیجیتال

Galxe 110٪ از بیش از 400000 دلار وجوه از دست رفته توسط کاربران در هک فرانت اند اخیر را جایگزین می کند.

این پلتفرم قربانی یک کلاهبرداری فیشینگ شد که کاربران را به یک وب سایت کشاند و پس از تایید تراکنش کیف پول آنها را خالی کرد.

Galxe در 10 اکتبر اعلام کرد که کاربران در صورت از دست دادن سرمایه خود در هک اخیر، 110 درصد بازده دریافت خواهند کرد. این شرکت گفت: ما می‌خواهیم از کسانی که در این دوران سخت از ما حمایت کردند تشکر کنیم.

وجوه کاربر به طور خودکار به آدرس کیف پولی که از آن برداشت شده است در تاریخ 16 اکتبر برگردانده می شود، مگر اینکه آنها درخواست اقدام دیگری داشته باشند. به کاربران آسیب دیده در Tether (USDT) با مبلغی که از ساعت 10:00 UTC 9 اکتبر محاسبه شده است پرداخت می شود.

Galxe در نامه ای به کاربران گفت کاربرانی که در تاریخ 6 اکتبر تراکنش های سایت فیشینگ را مجاز کرده بودند تحت تأثیر قرار گرفتند. این هک کمی بیش از پنج ساعت به طول انجامید.

برآوردهای اولیه به تاریخ 10 اکتبر بیش از 396,000 دلار با مبالغی که از بیش از 53,000 دلار تا تنها پنی متغییر است، زیان را ثبت کرد. این شرکت قبلاً تخمین زده بود که حدود 1120 کاربر تحت تأثیر این هک قرار گرفته اند.

مطالب مرتبط: ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم 153 درصد افزایش هک و کلاهبرداری را نسبت به سال قبل تجربه کردند: Immunefi

چارلز وین، یکی از بنیانگذاران پلتفرم، در پاسخی کتبی به Cointelegraph گفت که Galxe با دو شرکت امنیتی برای ردیابی وجوه هک شده همکاری می کند. علاوه بر این، ما در حال بهبود تنظیمات امنیتی خدمات نام دامنه خود، تغییر ارائه دهندگان دامنه، و انجام ممیزی های امنیتی هستیم. وین گفت:

«علت اصلی این حادثه بود [domain registrar] Dynadot اطلاعات حساب ما را بازنشانی کرد و به فریبکاری اجازه داد که اسناد جعلی را با ادعای عضویت قانونی Galxe ارائه کرده است. ”

پروتکل Galxe یک زیرساخت هویت بدون مجوز و مستقل است. توکن اصلی GAL آن در روز جمعه، 6 اکتبر از 1.20 دلار به 1.15 دلار کاهش یافت. حجم معاملات بالا تا صبح شنبه آن را به 1.21 دلار در آخر هفته رساند. به گفته CoinGecko، قیمت در زمان نگارش این مقاله به 1.16 دلار رسیده است.

مجله: آیا پروژه های ارزهای دیجیتال باید با هکرها مذاکره کنند؟


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا