اخبار ارز دیجیتال

گالا گیمز چیست؟چگونه می توانم سکه گالا بخرم؟

دوره های اندرو تیت

گالا گیمز یک پلتفرم بازی مبتنی بر بلاک چین است که به بازیکنان اجازه می‌دهد با استفاده از ارزهای دیجیتال، دارایی‌های درون بازی را ایجاد، مالکیت و معامله کنند.

با انعکاس شتاب GameFi (بازی و امور مالی) و موفقیت عظیم Axie Infinity، Gala Games در سال 2019 تاسیس شد تا توسعه فناوری و نوآوری در بازی‌های بلاک چین Play-to-Earn (P2E) را دنبال کند. انتظار می رود اندازه بازار جهانی بازی های بلاک چین در سال 2022 از 4.6 میلیارد دلار فراتر رود و تا سال 2027 به حدود 65.7 میلیارد دلار برسد که آن را به یکی از امیدوارکننده ترین حوزه هایی تبدیل می کند که توسط فناوری بلاک چین متحول شده است. ما موقعیت خود را به عنوان ایجاد کرده ایم.

Gala Games تعدادی بازی بلاک چین را به بازیکنان ارائه می دهد که بازیکنان را تشویق به کسب جوایز درون بازی و کسب ارزهای دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) می کند.

از طریق استفاده از NFT ها، برای اولین بار در یک بازی بلاک چین، بازیکنان می توانند آیتم های درون بازی مانند ابزار استراتژیک، لوازم جانبی فیزیکی و زمین را داشته باشند. تمام موارد را می توان در بازی های گالا با استفاده از توکن های بومی GALA (GALA) به دست آورد. GALA همچنین برای رای گیری حاکمیتی و تشویق اپراتورهای گره استفاده می شود.

این مقاله به خوانندگان کمک می کند تا اکوسیستم Gala، نحوه عملکرد Gala Games و انگیزه های استفاده از Gala Games را درک کنند.

گالا چیست؟

Gala Games یک پلت فرم بازی بلاک چین است که شرکت کنندگان می توانند از آن برای بازی، سهام، فروش دارایی و رقابت با یکدیگر استفاده کنند. این پلتفرم از فناوری بلاک چین برای ایمن سازی شبکه خود استفاده می کند و بازی های ویدئویی غیرمتمرکز را ارائه می دهد که به بازیکنان امکان می دهد سرگرم شوند و جوایزی مانند جوایز NFT دریافت کنند.

Gala Games که بر روی بلاک چین اتریوم توسعه یافته است، بازی‌های P2E، بازار NFT و امکان ذخیره و توزیع محصولات موسیقی و فیلم را به بازیکنان ارائه می‌دهد. متکی به شبکه ای از گره های غیرمتمرکز متعلق به کاربر است که برای تسهیل امنیت و توسعه پلت فرم ضروری است.

بازیکنان و گره های متعلق به کاربر با توکن های GALA ERC-20 برای بازی و مشارکت در شبکه پاداش می گیرند. این واحد پولی است که برای شرکت در بازی‌های این پلتفرم، تجارت NFT در بازار و دادن آرای حاکمیتی لازم است.

بازی گالا چگونه کار می کند؟

اکوسیستم Gala Games تعداد زیادی بازی بلاک چینی را ارائه می دهد که توسط توسعه دهندگان داخلی و شرکای خارجی مانند Ember Entertainment، Kung Fu Factory، Gamedia، Certain Affinity و 22cans توسعه یافته اند. ما آن را به‌عنوان پلتفرمی برای کاربرانی که می‌خواهند بازی کنند و لذت ببرند راه‌اندازی کردیم، نه فقط پلتفرمی برای جذب مشتریان با استفاده از مشوق‌ها.

کاربران شبکه گالا می توانند از مجموعه کاملی از عناوین استراتژی بلادرنگ (RTS)، عرصه نبرد آنلاین چند نفره (MOBA) و بازی های نقش آفرینی (RPG) لذت ببرند و برای استفاده از این پلتفرم به صورت ارز دیجیتال گالا و NFT پاداش دریافت کنند. من می توانم .

NFT‌ها آیتم‌های درون بازی مانند سلاح‌ها، ابزارها و پوسته‌هایی هستند که کاربران به صورت فیزیکی مالک آن‌ها هستند و می‌توانند در فروشگاه Gala، که به‌عنوان بازار غیرقابل تعویض نیز شناخته می‌شود، و OpenSea، یکی از بزرگترین بازارهای NFT در جهان، تجارت کنند.

پلتفرم Gala Games بر روی اتریوم توسعه یافته است. با این حال، تیم گالا بلاک چین خود (Project GYRI) را در فوریه 2022 راه اندازی کرد. اولین بلاک چین مجاز Gala با هدف انتقال به یک پلتفرم غیرمتمرکزتر است که حداکثر استقلال را در انتقال ارزش همتا به همتا امکان پذیر می کند.

یکی از ویژگی‌هایی که توسط تیم گالا ترویج می‌شود، تشویق بازیکنان به راه‌اندازی گره‌های خود برای فرصتی برای کسب ارز دیجیتال GALA، نسخه محدود NFT و کمک به رشد اکوسیستم است. برای راه اندازی گره خود، کاربران باید مجوزی را با قیمت حدود 100 دلار خریداری کنند.

گره گالا

پلتفرم Gala Games به جای یک سرور مرکزی که توسط یک موجودیت واحد کنترل می شود توسط یک شبکه توزیع شده از گره ها اجرا می شود که تمرکززدایی را تضمین می کند. این گره ها به اکوسیستم کمک می کنند، به پیشنهادات جامعه رأی می دهند و منابع محاسباتی را برای هدایت توسعه شبکه فراهم می کنند. چهار نوع مختلف گره وجود دارد:

  • گره های موسس برای محافظت از شبکه در برابر تقلب و رای دادن به توسعه پروژه با استفاده از ارز دیجیتال GALA مورد نیاز هستند. تنها 50000 Founder Node را می توان با استفاده از توکن های GALA از پلتفرم خریداری کرد.
  • گره‌های بازی سرورهای اختصاصی بازی هستند که به مجوزهای خاصی مانند NFT و امکان دعوت از بازیکنان دیگر در بازی‌هایی که پشتیبانی می‌کنند دسترسی دارند.
  • Player Node یک پخش کننده موسیقی غیرمتمرکز است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد موسیقی را به صورت NFT پخش و به اشتراک بگذارند.
  • گره های فیلم، مانند گره های پخش کننده، برای تجربه های سینمایی و سرگرمی در نظر گرفته شده اند.

تاریخچه بازی های گالا

بنیانگذاران Gala Games اریک شیرمایر، مایکل مک کارتی و رایت ترستون هستند که این پروژه را در سال 2019 راه اندازی کردند. Schielmeier قبلا یکی از بنیانگذاران Zynga، یک پلت فرم بازی آنلاین بود که بازی های محبوبی مانند Farmville و Mafia Wars را توسعه داد. مک کارتی همچنین قبل از نقل مکان به گالا به عنوان کارگردان در Zynga کار می کرد.

گالا گیمز در سال 2019 وارد بازار شد و از زمان راه‌اندازی آن، گالا مشارکت‌های کلیدی با Flare، Mazer Gaming، Bitrue، Brave، Ember Games و AMC را تضمین کرده است که به پیشرفت پروژه و افزایش نفوذ بازار کمک می‌کند.

GALA برای چه مواردی استفاده می شود؟

مورد استفاده اولیه برای توکن‌های GALA تبدیل شدن به یک رسانه مبادله بین شرکت‌کنندگان در اکوسیستم بازی‌های گالا و خرید دارایی‌های دیجیتال از جمله NFT است.

توکن‌های GALA یا توکن‌های ERC-20 مبتنی بر اتریوم یا توکن‌های BEP-20 مبتنی بر زنجیره هوشمند BNB هستند و به روش‌های مختلفی در سراسر پلتفرم گالا استفاده می‌شوند. این می تواند یک انگیزه پاداش برای اپراتورهای گره موسس یا یک توکن حاکمیتی باشد که به صاحبان آن اجازه می دهد در مورد توسعه آینده پروژه رای دهند.

همچنین می‌تواند به صورت جوایز بازیکن درون بازی باشد و همچنین می‌تواند برای خرید NFT از فروشگاه Gala استفاده شود. کاربران همچنین می توانند از آن برای خرید مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی گره گالا استفاده کنند.

نحوه خرید گالا

اگرچه Gala Games اساساً برای اجرا بر روی اتریوم توسعه داده شده است، توکن‌های GALA می‌توانند روی پلتفرم‌هایی مانند Polygon استفاده شوند و به زنجیره هوشمند BNB متصل شوند و به کاربران این امکان را می‌دهند که هنگام انتقال ارزش از کارمزد تراکنش‌های بهتری برخوردار شوند.

مجموع عرضه گالا تقریباً 50 میلیارد است و هر روز مقداری از توکن های جدید GALA از قبل تعیین شده در نودهای بنیانگذار و محافظه بازی های گالا، گنجینه بازی های گالا توزیع می شود. حجم انتشار روزانه به نصف کاهش می یابد و در جولای 2023 به کمتر از 4.3 میلیون توکن می رسد.

بازیکنان می توانند GALA را در بازی کسب کنند و سرمایه گذاران می توانند GALA را از تعدادی ارائه دهنده ارزهای دیجیتال، از جمله صرافی های بزرگ مانند Kraken و Binance خریداری کنند. در حالی که کراکن پیشنهاد می کند گالا را فقط به دلار و یورو مبادله کند، بایننس طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را ارائه می دهد که می توانند با توکن های GALA مبادله شوند. Coinbase فقط به شما امکان می دهد با استفاده از کیف پول Coinbase خود، Gala را در صرافی های غیرمتمرکز خریداری کنید.

سرمایه گذاران باید یک حساب کاربری با ارائه دهنده انتخابی خود داشته باشند و هویت خود را تأیید کنند تا شروع به خرید GALA کنند. ارزی را که می‌خواهید با آن توکن بخرید انتخاب کنید و روی «خرید» کلیک کنید. هنگامی که تراکنش کامل شد، می‌توانید توکن‌های خود را در صرافی ذخیره کنید (توصیه نمی‌شود) یا آنها را برداشته و در یک کیف پول خصوصی و امن ذخیره کنید.

آیا Gala Games سرمایه گذاری خوبی است؟

از آنجایی که صنعت بازی های مبتنی بر بلاک چین همچنان در حال گسترش است، طبیعی است که پیش بینی کنیم که GameFi نقش کلیدی در آینده سرگرمی ایفا خواهد کرد. در سال 2021، Gala Games با شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال C2 Ventures وارد مشارکت شد تا یک صندوق 100 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری در توسعه بازارهای بازی های Play-to-Ear و متاورس ایجاد کند. گالا گیمز همچنین از صندوق شتاب دهنده بایننس برای توسعه بودجه دریافت کرده است.

این بودجه یک نتیجه مثبت برای سرمایه گذاران Gala Games است که به دنبال اعتبار، فرصت و نوآوری در پروژه هستند. این به سرمایه گذاران بستگی دارد که پس از بررسی و ارزیابی تصمیم بگیرند که آیا گالا گیمز سرمایه گذاری مناسبی است یا خیر. در واقع، از منظر آینده، GameFi یک بخش مالی امیدوارکننده است که از فناوری بلاک چین برای افزایش امنیت و تمرکززدایی استفاده می‌کند و خوش‌بینی گسترده در سراسر جهان مالی را تشویق می‌کند.

نویسنده: Emi Lacapra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا