اخبار ارز دیجیتال

گروه بانکی هشدار می دهد که سرعت بخشیدن به توکنیزاسیون برای آینده مالی بریتانیا حیاتی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وزارت خزانه‌داری بریتانیا می‌گوید هنوز برای بریتانیا دیر نیست که تعهدات سریع‌تر سایر کشورها برای توکن‌سازی اوراق بهادار را جبران کند و اگر می‌خواهد یک رهبر مالی جهانی باقی بماند، بهتر است این کار را انجام دهد.

گروه حمایتی UK Finance از دولت بریتانیا می خواهد که توکن سازی اوراق بهادار را تشویق کند. این شرکت گفت که بازار فعلی کوچک است، اما ریسک های آینده زیاد است.

UK Finance در گزارشی که با شرکت مشاوره Oliver Wyman تهیه شده است، می‌گوید که مزایای توکن‌سازی – هزینه کم، ریسک کم و دسترسی گسترده – فقط «خوب نیست». او گفت که توکن‌سازی «پتانسیل تغییر سیستم مالی را دارد و بریتانیا باید در مرکز این تحول قرار گیرد».

باب ویگلی، رئیس خزانه داری بریتانیا و کمیسر سابق بانک انگلستان، در سرمقاله فایننشال تایمز همراه با انتشار این گزارش نوشت:

تا به امروز، انتشار اوراق قرضه دیجیتال در جاهای دیگر مانند سنگاپور و سوئیس انجام شده است و بریتانیا را در معرض خطر عقب افتادن سایر مراکز مالی قرار داده است. […] پیشرفت ما مشابه ایالات متحده است و با توجه به منابع مالی عظیم، بازارهای سرمایه به خوبی توسعه یافته و دانش فنی آن، می تواند به سرعت جهش کند. ”

این گزارش افزود: “دولت بریتانیا تعهد خود را به توکن سازی و توانمندسازهای آن نشان داده است. این صنعت اکنون به اقدام دولت نیاز دارد.” او پروژه گاردین در سنگاپور را به عنوان نمونه ای از دولتی در نظر گرفت که به دنبال همکاری با بخش خصوصی برای توسعه استفاده از دارایی های توکن شده است.

مطالب مرتبط: تسویه حساب DLT Securities Bank of England Canliffe معاون رئیس کل بانک مرکزی انگلستان: نه به این زودی!

در این گزارش آمده است که بریتانیا در حال توسعه یک مبنای قانونی «مناسب برای هدف» برای توکن‌سازی اوراق بهادار در صورت نیاز به انطباق است. UK Finance یک نقشه راه برای بریتانیا پیشنهاد کرده است تا خود را به عنوان یک رهبر در بازار جهانی توکنیزاسیون معرفی کند.

طرح تفصیلی شامل سه عنصر است: نوآوری، قابلیت همکاری، و رهبری استانداردهای جهانی و پنج سال را در بر می گیرد. Sandbox زیرساخت بازارهای مالی، که وزارت خزانه داری قصد دارد در سال جاری راه اندازی کند، نقش کلیدی در این طرح ایفا کرد.

براساس تحقیقات ذکر شده در این گزارش، توکن‌سازی در حال حاضر تنها در مقیاس کوچک انجام می‌شود، به طوری که انتظار می‌رود ۱ درصد از ۲۰.۶ تریلیون دلار محصولات اوراق قرضه بلندمدت جهانی در سال ۲۰۲۱ توکن شود.

مجله: DeFi در مقابل CeFi: تمرکززدایی برای پیروزی؟نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا