اخبار ارز دیجیتال

G20 چارچوب ارزهای دیجیتال بین المللی را پیشرفت می دهد

چارچوب آتی با تبادل خودکار اطلاعات مربوط به تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بین حوزه‌های قضایی یک بار در سال، بر کاربران در چندین کشور تأثیر خواهد گذاشت.

رهبران 20 اقتصاد بزرگ جهان (که در مجموع به عنوان G20 شناخته می شوند) برای معرفی سریع یک چارچوب فرامرزی برای دارایی های کریپتو فشار می آورند.

بر اساس گزارش های محلی در دهلی نو، جایی که اعضای گروه در یک نشست دو روزه شرکت می کنند، این چارچوب برای تسهیل تبادل اطلاعات بین کشورها از سال 2027 تنظیم شده است.

ما خواستار اجرای سریع چارچوب گزارش دارایی رمزنگاری (CARF) و اصلاحات در CRS هستیم. [Common Reporting Standard]. ما از مجمع جهانی شفافیت و تبادل اطلاعات مالیاتی می‌خواهیم تا یک جدول زمانی مناسب و هماهنگ برای شروع مبادله توسط حوزه‌های قضایی مربوطه را شناسایی کند.» اعلامیه اجماع امضا شده توسط رهبران G20 در نوشته شده است.

چندین کشور ممکن است تحت تأثیر چارچوب آتی قرار گیرند، از جمله آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه و … ایالات متحده، رابطه جنسی وجود دارد. انگلستان، آمریکا و اتحادیه اروپا. دو سوم جمعیت جهان در کشورهای گروه 20 زندگی می کنند.

چارچوب گزارش دارایی های رمزنگاری شده برای اولین بار توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در اکتبر 2022 معرفی شد. این سند به منظور ارائه تصویر واضح تری از تراکنش های رمزنگاری و افراد پشت سر آنها به مقامات مالیاتی طراحی شده است.

بر اساس چارچوب پیشنهادی، کشورها به طور خودکار اطلاعات مربوط به تراکنش‌های ارز دیجیتال بین حوزه‌های قضایی را به صورت سالانه مبادله می‌کنند و همچنین تراکنش‌های صرافی‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال و ارائه‌دهندگان کیف پول را پوشش خواهند داد.

تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در حال حاضر در بسیاری از کشورها تابع استانداردهای افشای جدید هستند. در ماه مه، اتحادیه اروپا قوانین به روز شده ای را برای انطباق با CARF تصویب کرد و رویه هایی را برای به اشتراک گذاری خودکار اطلاعات بین دولت های اروپایی برای اهداف مالیاتی تعیین کرد. بر اساس قوانین جدید، انتقال دارایی های دیجیتال باید همراه با نام ذینفع، آدرس دفتر توزیع شده ذینفع و شماره حساب ذینفع باشد.

بر اساس این اعلامیه، این گروه همچنین توصیه های هیئت ثبات مالی (FSB) را در مورد “تنظیم، نظارت و نظارت بر فعالیت ها و بازارهای دارایی های رمزنگاری و ترتیبات جهانی استیبل کوین” تایید کرد. این توصیه‌ها که در ماه جولای منتشر شد، استانداردهایی را برای استیبل کوین‌های مشابه بانک‌های تجاری تعیین می‌کند، از جمله الزام قانون‌گذاران به ممنوعیت فعالیت‌هایی که از شناسایی افراد درگیر جلوگیری می‌کند.

مجله: راهنمای Cryptocity به سیدنی: چیزی فراتر از یک پل نمادیننویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا