🚨 اخبار ارز دیجیتال

کشورهای گروه ۲۰ بر استفاده مسئولانه و توسعه فناوری های هوش مصنوعی تاکید می کنند

کشورهای عضو G20 توصیه کردند که نگرانی های موجود در مورد حفاظت از داده ها، سوگیری، نظارت انسانی مناسب و اخلاقیات را برای اطمینان از استفاده مسئولانه و توسعه هوش مصنوعی برطرف کنند.

با واگذاری هند ریاست گروه ۲۰ به برزیل، کشورهای عضو با برنامه‌های آتی در مورد دارایی‌های رمزنگاری و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs)، و همچنین استفاده مسئولانه از فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) دست و پنجه نرم می‌کنند.

بیانیه رهبران گروه ۲۰ بر نقش فناوری در پر کردن شکاف دیجیتال جهانی تأکید کرد. در آن زمان، آنها علاقه G20 به توسعه سیاست‌ها و مقررات مربوط به ارزهای مجازی و پتانسیل CBDC در پرداخت‌های فرامرزی را تایید کردند.

مروری بر کشورهای عضو G20 منبع: G20

اعضای گروه ۲۰ شامل آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه و بریتانیا هستند. ایالات متحده و اتحادیه اروپا – هوش مصنوعی را ابزاری برای کمک به رشد و توسعه اقتصاد دیجیتال جهان می دانند.

تعهد ما این است که با حل چالش‌ها به شیوه‌ای مسئولانه، فراگیر و انسان محور و در عین حال که از حقوق و ایمنی مردم محافظت می‌کنیم، از هوش مصنوعی برای منافع عمومی استفاده کنیم.»

با این حال، برای اطمینان از استفاده مسئولانه و توسعه هوش مصنوعی، کشورهای عضو G20 باید به نگرانی‌های موجود در مورد حفاظت از داده‌ها، سوگیری، نظارت انسانی مناسب، و اخلاق رسیدگی کنند. ابتکار G20 AI “برای خوب و همه” بیان می کند:

برای باز کردن پتانسیل کامل هوش مصنوعی، به اشتراک گذاشتن مزایای آن به طور عادلانه و کاهش خطرات آن، ما با هم همکاری خواهیم کرد تا همکاری بین‌المللی را تقویت کنیم و بحث‌های بیشتر در مورد حاکمیت بین‌المللی هوش مصنوعی را پیش ببریم.

علاوه بر این، اعضا بر تعهد خود به اصول هوش مصنوعی G20، که در سال ۲۰۱۹ پیش‌نویس شده بود، تاکید کردند که سیاست‌های جهانی و همکاری برای ایجاد «هوش مصنوعی قابل اعتماد» را شرح می‌دهد. G20 همچنین موافقت کرد که رویکرد نظارتی/حکومتی طرفدار نوآوری را اتخاذ کند که مزایای هوش مصنوعی را به حداکثر برساند و در عین حال خطرات مرتبط را کاهش دهد.

تلاش‌های ما برای ایجاد هوش مصنوعی مسئول همچنین دستیابی به ۱۷ هدف توسعه پایدار (SDGs) تعیین شده توسط سازمان ملل (سازمان ملل) برای ترویج صلح و رفاه در سراسر جهان است.

مربوط: G20 چارچوب ارزهای دیجیتال بین المللی را پیشرفت می دهد

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند تایید کرد که اعضای گروه ۲۰ در حال کار برای ایجاد یک چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال هستند.

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند درباره ایجاد مقررات جهانی ارزهای دیجیتال صحبت می کند.منبع: جشنواره جهانی فین تک

سیتارامان در این اجلاس بر لزوم همکاری جهانی برای حمایت از مقررات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تاکید کرد.

او در پایان گفت: «در دنیایی به هم پیوسته، فناوری مالی از مرزها عبور می کند و مشارکت های فرامرزی را حیاتی می کند.

نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا