اخبار ارز دیجیتال

تسویه نقطه FX در ۱۰ ثانیه: فدرال رزرو نیویورک نتایج مطالعه CBDC عمده فروشی را منتشر کرد

Project Cedar از فناوری دفتر کل توزیع شده اختصاصی برای تسویه سریع معاملات ساختگی “از دیدگاه فدرال رزرو” استفاده کرد.

مرکز نوآوری بانک فدرال رزرو نیویورک گزارشی را در مورد مرحله اول ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی پروژه سدار (wCBDC) در ۴ نوامبر منتشر کرد. میشل نیل، رئیس بازار، در ارائه ای در سنگاپور گفت که او به تسویه نقدی ارز خارجی “از دیدگاه فدرال رزرو” نگاه می کند. نسبت به استانداردهای فعلی

معاملات نقطه ای فارکس به عنوان مورد استفاده برای فاز اول ۱۲ هفته ای Project Cedar انتخاب شد. دلیل این امر سادگی نسبی آن است و آن نوع تجارت اغلب به عنوان بخشی از تجارت گسترده تر و پیچیده تر استفاده می شود. همچنین یک بازار ۷ تریلیون دلاری با حجم معاملات روزانه است که کمتر از ۴۰ درصد آن بر اساس پرداخت به پرداخت تسویه می شود و معاملات معمولاً دو روز طول می کشد.

Project Cedar از یک دفتر کل توزیع شده ویژه طراحی شده برای اجرای تراکنش های ارز متقابل در دفترهای مختلف استفاده کرد. این یک شبکه بلاک چین مجاز با مدل خروجی داده تراکنش استفاده نشده بود. در سناریوی آزمایشی ما، معاملات نقدی FX به صورت اتمی تسویه شد. یعنی تراکنش‌های همزمان یا غیر آن در عرض ۱۰ ثانیه شکست خوردند و با افزایش تعداد ارزها، توان عملیاتی افزایش یافت.

موارد مرتبط: BIS گزارش کاملی را در مورد پلتفرم CBDC عمده فروشی mBridge پس از اجرای آزمایشی موفقیت آمیز منتشر می کند

پرفون زلوویتز، مدیر مرکز نوآوری فدرال نیویورک، در بیانیه ای گفت:

پروژه Cedar Phase I یک کاربرد امیدوارکننده از فناوری بلاک چین در نوسازی زیرساخت های پرداخت حیاتی را نشان داده است. این یک نقطه شروع استراتژیک برای توسعه است.

مرکز نوآوری فدرال رزرو نیویورک در سال ۲۰۲۱ تاسیس خواهد شد. Project Cedar مکمل کار فدرال رزرو بوستون بر روی CBDC خرده فروشی پروژه همیلتون است که در ارتباط با ابتکار ارز دیجیتال موسسه فناوری ماساچوست انجام می شود. این پروژه اولین نتایج خود را در ماه فوریه اعلام کرد. تحقیقات CBDC به طور فعال توسط اکثر بانک های مرکزی در سراسر جهان دنبال می شود.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا