اخبار ارز دیجیتال

آینده امنیت Web3 با مدیران عامل Immunefi و Brave: The Bug House 2022

امنیت Web3 فقط پول نیست. به گفته کریستینا کورنل، EIC Cointelegraph، این فرهنگ و ارزش‌هایی است که جامعه از آن محافظت می‌کند و نیاز به آموزش را ایجاد می‌کند.

برای تجلیل از دستاوردهای بی شماری که توسط اکوسیستم رمزنگاری، Immunefi، Electric Capital، Bitscale Capital و خانواده MA به دست آمده است، ما The Bug House را گرد هم آوردیم، مهمانی که جامعه جهانی Web3 را گرد هم می آورد.

در پانلی که توسط کریستینا لوکرزیا کورنل، سردبیر کوین تلگراف، به همراه میچل آمادور، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Immunephi و برندان ایچ، بنیانگذار و مدیر عامل مرورگر Brave، میزبانی شد، Web3 درباره تکامل و مسیر آینده آن بحث کردیم.

«Web3 دارای Web2 زیادی است. ایچ در پاسخ به سوالی در مورد انتقال مداوم از Web2 به Web3، او معتقد است که سایت می تواند مملو از دشمنان باشد، او همچنین به پیشنهادات اخیر EIP-5593 با هدف جلوگیری از انسان در وسط اشاره کرد. حملات

در Web2، یک روش معمول برای پیاده سازی ویژگی های امنیتی از طریق وصله ها و آنتی ویروس پس از انتشار وجود دارد که می تواند توسط برنامه های Web3 که از چنین سرویس هایی استفاده می کنند به ارث برده شود. علاوه بر این، نگرانی های امنیتی Web3 از تمرکز آن توسط سایت های dApp ناشی می شود.

آمادور در مورد نگرانی های امنیتی Web3 گفت که هکرهای Web3 با هکرهای Web2 بسیار متفاوت هستند. به گفته وی دو نوع هکر وجود دارد. در Web3، ما می دانیم که هکرها جوان هستند، معمولاً زیر ۳۵ سال و اکثراً زیر ۳۰ سال سن دارند.

در رابطه با نوع دوم هکر، آمادور بر هجوم افراد مسن‌تر و آگاه به فناوری تاکید کرد که «بسیاری از هکرهای بلاک چین فاقد آن‌ها هستند»، چندین سال را صرف درک وب ۳ و کار با سیستم کردند. من توانستم وارد آن شوم. او افزود:

ما تعداد زیادی از این افراد را دیده‌ایم، از جمله برخی از ۱۰ هکر برتر در حال حاضر. آنها فقط با مهارت خود به جدول امتیازات حمله می‌کنند. آنها فقط باید به اندازه کافی خوب شوند.”

ایچ با حمایت از این موضع، اضافه کرد که در بازار صعودی سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش حملات بازگشت مجدد بوده است. Brave از HackerOne برای ایمن کردن کیف پول‌های رمزنگاری داخلی خود استفاده می‌کند و برای از بین بردن نگرانی‌های امنیتی کیف پول، پاداش باگ را سه برابر کرد.

ایچ همچنین تاکید کرد که Brave کنترل کاملی بر مرورگرها و کیف پول‌های رمزنگاری دارد. این به شما امکان می دهد تا از حملات فیشینگ علیه کاربران خود جلوگیری کنید. Brave پایگاه وسیعی از کاربرانی را جذب کرده است که حریم خصوصی، رمزگذاری یا هر دو را ترجیح می دهند و اکنون ۲۰ میلیون کاربر روزانه دارد که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

وقتی صحبت از محافظت از جامعه Web3 می شود، آمادور معتقد است که به روحیه زیر مربوط می شود:

“برای امیدواری، مبارزه و ایجاد دنیایی بهتر که در آن شوم ترین و هوس بازترین اقدامات آنها به خطا نرود یا قابل تحمل نباشد. اگر موفق شود، کارشناسان امنیتی، مدیران ارشد آنها بالاترین در کنار ما هستند و با تخریب پایه ها آنها را خنثی می کنند. توانایی آنها در کار است.»

کرنر با این دو موافق بود و گفت امنیت Web3 فقط پول نیست. این در مورد فرهنگ ها و ارزش هایی است که جامعه از آنها محافظت می کند و نیاز به آموزش را به همراه دارد.

آمادور همچنین فاش کرد که Immunefi، Brave و سایر شرکا با دولت ها برای دسترسی بیشتر به Web3 کار می کنند و افزود:

ما باید فعالانه لابی کنیم و حمایت و لطف دیگر بازیگران قدرتمند دیگر را به دنبال داشته باشیم، فقط به این دلیل که آنچه امروز ساخته‌ایم به اندازه کافی خوب، شایسته یا ایمن نیست. من در موقعیتی هستم.»

از سوی دیگر، ایچ بر نیاز به توسعه زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزارهای بهتر برای امنیت سیستم‌ها تاکید کرد. او بر لزوم جدا کردن دنیای اخلاق از دنیای برنامه‌نویسی بد تاکید کرد. او در پایان گفت: “آموزش ساده لوحانه و مناسب به نظر می رسد. اما بدون انگیزه کار نمی کند.”

به عنوان یک پلتفرم جایزه اشکال، Immunefi با حل مشکلات مرتبط با پروژه‌هایی که پس از یافتن موفقیت‌آمیز باگ‌ها تمایلی به پرداخت پاداش باگ ندارند، اعتبار و مشروعیتی در صنعت ایجاد کرده است. آنها با ارائه یک سرویس شخص ثالث بی طرفانه به این امر دست یافته اند که می تواند این تعامل را میانجیگری کند و اطمینان حاصل کند که هر دو طرف در کار مشارکت دارند.

مربوط: سولانا مشارکت گوگل، تلفن های هوشمند و فروشگاه Web3 را در Breakpoint اعلام کرد

Immunefi اخیراً تابلوی امتیازات کلاه سفید را منتشر کرده است که در آن ۲۰ کلاه سفید نخبه برتر وب ۳ را فهرست می کند.

آمادور در بیانیه‌ای گفت: «از آنجایی که میزان سرمایه‌های ذخیره‌شده همچنان در حال افزایش است، تابلوی امتیازات به کلاه‌سفیدهای ما شناختی را که شایسته آن است می‌دهد و ما را تشویق می‌کند تا همچنان مرزها را برای ایمن‌تر کردن اکوسیستم web3 ادامه دهیم. این یک فرصت است.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا