اخبار ارز دیجیتال

FTX هشدار می دهد که کمک های سیاسی و کمک های مالی را پس خواهد گرفت

این صرافی به کسانی که از FTX یا مدیران سابق آن مبالغ دریافت کرده‌اند هشدار داده است که در نظر دارد وجوه را حتی اگر به امور خیریه اهدا شود، بازیابی کند.

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX گفته است که در حال بررسی راه‌های قانونی برای بازیابی تمام پرداخت‌ها و کمک‌های مالی شرکت‌های وابسته و مدیران سابق است.

در یک بیانیه مطبوعاتی در ۱۹ دسامبر، FTX گفت که “قبلاً توسط تعدادی از دریافت کنندگان کمک های مالی یا پرداخت های دیگر” که توسط یا به دستور Sam Bankman-Fried یا سایر افسران انجام شده است، تماس گرفته شده است. افزود که آن نهادها درخواست می کنند. “دستورالعمل برای استرداد چنین وجوهی.”

همین هفته گذشته، سه سازمان دموکرات برجسته متعهد شدند که کمک های سیاسی بانکمن-فرید را به ارزش یک میلیون دلار در ۱۶ دسامبر پس از دستگیری و کیفرخواست بانکمن-فرید بازگردانند.

چند روز پیش، در ۱۳ دسامبر، از یکی از سخنگویان کاخ سفید پرسیده شد که آیا دولت بایدن کمک ۵.۲ میلیون دلاری کمپین انتخاباتی را که قبلاً بانکمن-فرید داده بود، پس می‌دهد، اما در آن زمان از پاسخ دادن خودداری کرد.

FTX در بیانیه اخیر خود از کسانی که وجوه دریافت کرده اند خواسته است تا “برای بازگرداندن این گونه پرداخت ها ترتیبی دهند” و در صورت عدم بازگرداندن داوطلبانه، برای بازپس گیری وجه با بهره در دادگاه شکایت کنند. من به شما هشدار دادم.

کارشناسان حقوقی پیش از این گفته بودند که تا ۷۳ میلیون دلار از کمک های سیاسی FTX برای بازپرداخت ۱ میلیون طلبکار به ارزش تخمینی ۱۰ تا ۵۰ میلیارد دلار در پرونده ورشکستگی این شرکت، جمع آوری می شود. هشدار دادند که ممکن است تبدیل شود.

در همین حال، برخی از اعضای کنگره ایالات متحده که کمک های مالی سیاسی FTX را دریافت کردند، گزارش شده است که این بودجه را به خیریه اهدا کردند تا از صرافی و بنیانگذاران آن فاصله بگیرند.

طبق گزارش‌ها، قانون‌گذارانی مانند حکیم جفریس، رهبر دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و دیک دوربین، نماینده دموکرات سنا، پولی را که از FTX دریافت کرده‌اند به موسسات خیریه مختلف اهدا کرده‌اند.

سناتور جمهوری خواه جان هوون نیز ۱۱۶۰۰ دلار دریافتی از بنکمن فرید و سلام را به ارتش رستگاری اهدا کرد.

با این حال، FTX گفت که این تخلیه های بشردوستانه برای توقف تعقیب وجوه کافی نیست و بیان کرد:

«پرداخت یا کمک مالی به اشخاص ثالث (از جمله موسسات خیریه) […] این مانع از آن نمی شود که بدهکاران FTX به دنبال بازیابی باشند. ”

بنکمن-فرید دومین کمک کننده بزرگ به حزب دموکرات بود و ۳۶.۸ میلیون دلار برای نامزدهای انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ ارسال کرد. او همچنین ۵.۲ میلیون دلار به کمپین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ جو بایدن در ایالات متحده سرمایه گذاری کرد و او را به دومین “مشارکت کننده بزرگ اجرایی” تبدیل کرد.

بنیانگذار FTX در مصاحبه ای با وبلاگ نویس کریپتو تیفانی فونگ در ۱۶ نوامبر ادعا کرد که “مقدار تقریباً مساوی به هر دو طرف اهدا کرده است”، اما کمک مالی او به حزب جمهوری خواه “تاریک” بود.

مربوط: گزارش: سام بنکمن-فرید با استرداد ایالات متحده «برای جلب حق مشتریان» موافقت کرد

سایر مدیران FTX، مانند رایان سلامه، نزدیک به ۲۰ میلیون دلار به نامزدهای جمهوری خواه و نیشاد سینگ حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار به حزب دموکرات اورگان کمک کردند.

در ۱۳ دسامبر، بانکمن-فرید به دلیل تخلفات مالی مبارزات انتخاباتی، از جمله کمک مالی به نام شخص دیگری، و همچنین ارتکاب تقلب و دخالت در عملکرد کمیسیون انتخابات فدرال، متهم شد.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا