اخبار ارز دیجیتال

FTX در طول تحقیقات مدنی و جنایی “فعال”: باهاما AG

کمیسیون اوراق بهادار باهاما، بخش اطلاعات مالی نخست وزیر، و بخش جرایم مالی همگی در تحقیقات FTX دخیل هستند.

رایان پیندر، دادستان کل باهاما (AG) و وزیر دادگستری تایید کرده است که صرافی سقوط کرده ارزهای دیجیتال FTX کانون تحقیقات “فعال و مداوم” مقامات کارائیب است.

در بیانیه ایالتی که در 27 نوامبر در صفحه فیس بوک دفتر نخست وزیری پخش شد، پیندر گفت که “پرونده بازار دیجیتال FTX” توسط “مقامات مدنی و جنایی” مورد بررسی قرار می گیرد و مقامات باهامایی به من توضیح داده بودند که در حال کار بر روی آن هستم. آی تی. ما با بسیاری از کارشناسان و کارشناسان کار می کنیم و در صورت نیاز به این کار ادامه خواهیم داد.

وی افزود: «کمیسیون اوراق بهادار، بخش اطلاعات مالی ما و بخش جرایم مالی پلیس سلطنتی باهاما به بررسی حقایق و شرایط پیرامون بحران ورشکستگی FTX و نقض احتمالی قوانین باهاما ادامه خواهند داد.»

پیندر همچنین گفت که مقامات مربوطه باهامیا به همکاری با سایر سازمان‌های نظارتی و مجری قانون در سراسر جهان ادامه خواهند داد و در عین حال به دنبال پاسخگویی برای شرکت‌ها و افرادی هستند که در طی تحقیقات در انجام تخلفات دست داشته‌اند.

او گفت: “این رویدادها یادآور درس های آموخته شده از اوراق بهادار و سایر مقررات مالی در مورد نیاز به همکاری قوی فرامرزی است. این به شما کمک خواهد کرد.”

کمیسیون اوراق بهادار باهاما مجوز فعالیت FTX Digital Markets (FDM) را در 10 نوامبر تعلیق کرد و مدیران آن را سلب کرد.

در 12 نوامبر، آنها دستور دادند که تمام دارایی های دیجیتال FDM برای “محافظت” به کیف پول های دیجیتال متعلق به کمیسیون منتقل شود.

پیندر گفت که تنظیم‌کننده‌های کشور اقدامات حفاظتی بیشتری را انجام می‌دهند که توسط دیوان عالی تأیید شده است «تا زمانی که مطمئن شوند که انجام این کار هیچ جنبه‌ای از تحقیقات در حال انجام را به خطر نمی‌اندازد.» او از ارائه جزئیات خودداری کرد.

آقای پیندر همچنین از این فرصت استفاده کرد و حرکت اضطراری 17 نوامبر FTX Trading Limited را محکوم کرد. این طرح «دولت باهاما» را به «دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های بدهکاران» پس از آغاز پرونده ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده متهم کرد.

او گفت که “بسیار متأسفانه” است که “اقدام به موقع انجام شده توسط کمیسیون اوراق بهادار” را نادرست ارائه کرده است، در حالی که از تمام اقداماتی که تنظیم کننده های کشور تا به امروز انجام داده اند، دفاع می کند.

مربوط: Alameda Research قبل از اعلام ورشکستگی 204 میلیون دلار برداشت کرد: Arkham Intelligence

باهاما، که شرکت‌های ارزهای دیجیتال را به این کشور جزیره‌ای تشویق کرده است تا به حمایت از اقتصاد آن کمک کنند، از آن زمان تحت تأثیر فروپاشی FTX قرار گرفته است.

همچنین در سال 2019 به شدت تحت تأثیر طوفان دوریان قرار گرفت و همه‌گیری کووید-19 که در سال 2020 آغاز شد، اقتصاد متمرکز بر گردشگری آن را متوقف کرد. با از بین رفتن FTX، مشاغل زیادی در کشورهای کوچک وجود داشت.

با این حال، پیندر انتظار دارد “سرایت کمی فراتر از قلمرو دارایی های دیجیتال، چه در باهاما و چه در سراسر جهان”، با وجود “تراژدی شخصی” مرتبط با فروپاشی FTX. او اعتقاد خود را بیان کرد که

او به رتبه بندی استاندارد اند پورز 22 نوامبر برای باهاما اشاره کرد که چشم انداز باثباتی را با استناد به عملکرد در بخش گردشگری پیش بینی کرد.

پیندر گفت: “Standard & Poor’s چشم انداز باثباتی را برای اقتصاد ما پیش بینی می کند که تا حدی بر این فرض استوار است که از فروپاشی جهانی FTX هیچ تاثیر منفی قابل توجهی بر باهاما نخواهد داشت.”

نویسنده: Stephen Katte

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا