اخبار ارز دیجیتال

خطرات قیمت توکن FTX 30٪ کاهش می یابد زیرا ۲۳ میلیون FTT “بخشی” به بایننس منتقل می شود

گزارش‌ها حاکی از آن است که تحقیقات Alameda وامی به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار را تضمین کرده است که توسط FTT، توکنی که توسط صرافی ارزهای دیجیتال FTX ایجاد شده است، تضمین شده است.

فروش مداوم در بازار توکن FTX (FTT) به دلیل ترکیبی از شاخص‌های فنی و بنیادی بدبینانه احتمالاً در ماه‌های آینده بدتر خواهد شد.

FTT ممکن است ۳۰ درصد سقوط کند

از منظر فنی، FTT یک الگوی فنجان و دسته معکوس را در نمودار روزانه تشکیل می‌دهد که با روند قیمت هلالی و به دنبال آن یک کاهش شدید به سمت بالا قابل شناسایی است.

در ۶ نوامبر، FTT به زیر خط حمایت الگوی نزدیک به ۲۲.۵۰ دلار رسید که باعث افزایش حجم معاملات شد. فروش توکن صرافی FTX در زیر خط حمایت در ۷ نوامبر ادامه یافت و خطر ادامه فاز نزولی در ماه‌های آینده را افزایش داد.

نمودار روزانه FTT/USD با الگوی فنجان و دسته معکوس.منبع: Trading View

به عنوان یک اصل تحلیل تکنیکال، خرابی فنجان و دسته معکوس می تواند قیمت را به اندازه طولی برابر با فاصله بین پشتیبانی الگو و سطح اوج پایین بیاورد. این باعث می شود که قیمت هدف تفکیک FTT به حدود ۱۶ دلار برسد که حدود ۳۰ درصد از قیمت فعلی کاهش می یابد.

مدیر عامل صرافی رمزارز بایننس، چانگ‌پونگ ژائو (CZ)، اعلام کرده است که شرکت او طی چند ماه آینده تمام دارایی‌های FTT خود را به دلیل نگرانی از سقوط توکن به همان روشی که Terra (LUNA) انجام داد، حذف خواهد کرد. راه اندازی فنی انجام شد زیرا گفته شد که انحلال . می ۲۰۲۱.

بایننس یک سرمایه گذار اولیه در FTX بود.

اعلام خطر فروش پس از انتقال عظیم تقریباً ۲۳ میلیون توکن FTT به ارزش ۵۳۰ میلیون دلار به بایننس منتشر شد که CZ معتقد است “جزئی” آن تایید شده است.

این همچنین با افزایش معاملات فردی به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار همزمان شد.

تعداد تراکنش های FTT بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار.منبع: Santimento

Alameda Research با درخواست ورشکستگی روبرو است

تصمیم بایننس باعث می‌شود Alameda Research، یک صندوق تامینی متمرکز بر رمزنگاری که توسط Sam Bankman-Fried صرافی FTX تأسیس شده است، به دلیل قرار گرفتن در معرض آلت‌کوین‌های با نقدینگی کمتر، از جمله FTT، ورشکسته شود.

شایان ذکر است، Alameda Research تا ۳۰ ژوئن ۱۴.۶ میلیارد دلار در ترازنامه خود داشت که FTT با ۵.۸ میلیارد دلار بزرگترین دارایی بود. ۸۸ درصد از دارایی خالصعلاوه بر این، این شرکت ۱.۲ میلیارد دلار در Solana (SOL)، ۳.۳۷ میلیارد دلار در ارزهای رمزنگاری شده ناشناس، ۲ میلیارد دلار در “اوراق بهادار” و سایر دارایی ها داشت.

در همین حال، گزارش شده است که Alameda Research دارای ۸ میلیارد دلار بدهی، از جمله ۲.۲ میلیارد دلار وام با حمایت FTT است. این امر، همراه با قرار گرفتن ادعایی شرکت در معرض آلت کوین های غیر نقدی، برخی از تحلیلگران را به پیش بینی ورشکستگی آینده سوق داده است.

مایک برگرسبرگ، تحلیلگر مستقل بازار، به Dirty Bubble Media Substack گفت: «آلامدا هرگز نمی‌تواند اکثریت FTT خود را برای پرداخت بدهی خود نقد کند.»

خریداران بسیار کمی وجود دارند و به نظر می رسد بزرگترین خریدار همان شرکتی است که Alameda با آن ارتباط نزدیک دارد. […] در صورت فروش بزرگ، ارزش بازار منصفانه FTT می تواند به سرعت به ۰ دلار برسد. “

جالب توجه است، ردیاب های داده روی زنجیره شناسایی شد کیف پول های وابسته به تحقیقات Alameda ممکن است در تاریخ ۶ نوامبر توکن های استیبل کوین به ارزش تقریبی ۶۶ میلیون دلار را به آدرس های FTX ارسال کنند و فشار سمت فروش روی توکن ها را جذب کنند.

۹۳ درصد از توکن های FTT در گردش متعلق به ۱۰ آدرس است.منبع: Etherscan

کنترل آسیب

کارولین الیسون، مدیرعامل Alameda Research این ادعاها را رد کرده و گفته است که این شرکت بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی دارد و بیشتر وام‌های خود را با تشدید بازارهای اعتباری کریپتو در سال ۲۰۲۲ پرداخت کرده است.

Bankman-Fried این شایعات را “بی اساس” خواند و به حامیان خود اطمینان داد که FTX به حسابرسی مالی خود ادامه می دهد.

مطالب مرتبط: FTX در حال مذاکره با سرمایه گذاران برای جمع آوری ۱ میلیارد دلار برای خریدهای بیشتر

با این حال، به نظر می رسد معامله گران FTX مسیر محتاطانه ای را در پیش گرفته اند زیرا ذخایر استیبل کوین صرافی طی دو هفته گذشته ۹۵ درصد کاهش یافته است. تا ۷ نوامبر، FTX توکن‌هایی به ارزش ۲۶.۱۴۱ میلیون دلار در اختیار داشت که کمترین ارزش در یک سال گذشته است.

تمام ذخایر استیبل کوین در صرافی FTX. منبع: CryptoQuant

در همین حال، طبق داده‌های Etherscan، سرمایه‌گذاران دارایی‌های FTT خود را با زیان می‌فروشند و در بحبوحه خرابی‌های مداوم Alameda Research هستند.به عنوان مثال، یک نهنگ کوچک گزارش شده است از دست دادن ۶۵٪ در سرمایه گذاری FTT

با این حال، ساتوشی فلیپر، تحلیلگر مستقل بازار، با آزمایش مجدد دامنه حمایت طولانی مدت که در نمودار هفتگی زیر مشاهده می شود، افزایش احتمالی قیمت FTT را مشاهده می کند.

نمودار قیمت هفتگی FTT/USD. منبع: TradingView/Satoshi Flipper

تحلیلگر می گوید: “FUD بیش از حد در اینجا ۲۲.۹۵ دلار است.” من نوشته ام.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا