🚨 اخبار ارز دیجیتال

FTX به دلیل سرمایه گذاری های بشردوستانه و کمک های مالی به شرکت های علوم زیستی شکایت می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پول برای افزایش نفوذ سیاسی و حسن نیت بانکمن-فرید در نظر گرفته شده بود و به نفع FTX یا Alameda Research نبود.

FTX برای بازگرداندن وجوه مشتریان به کار خود ادامه می دهد. Alameda Research و FTX در ۱۹ ژوئیه شکایتی را تنظیم کردند و به دنبال بازپرداخت ۷۱.۶ میلیون دلار به دلیل ادغام وجوه شرکت ها و مشتریان در ارتباط با سرمایه گذاری ها و کمک های مالی به شرکت های علوم زیستی بودند.

متهمان این شکایت شش شرکت علوم زیستی، بنیاد خیریه FTX، گروه غیرانتفاعی «جعلی» لاتونا بیوساینس، مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید، رئیس بنیاد FTX، نیکلاس بکستد، و مدیر راتونا، راس لینگانس یو هستند.

در این شکایت آمده است که بنیاد FTX و لاتونا در شش شرکت علوم زیستی به نفع شخصی آقای بانکمن-فرید و آقای رینگانس یو سرمایه گذاری کرده اند، بدون اینکه هیچ منفعتی به Alameda Research یا FTX بدهند. موضوع هشت انتقال انجام شده به دو شرکت از Alameda Research بین فوریه ۲۰۲۲ و اکتبر ۲۰۲۲ از طرف لاتونا است.

گفته می شود سرمایه گذاری در شرکت علوم زیستی بدون بررسی دقیق یا ارزیابی مستقل انجام شده است. با توجه به شکایت،

هر یک از این نقل و انتقالات با هدف ایجاد مانع، به تاخیر انداختن یا کلاهبرداری از طلبکاران فعلی یا آینده انجام شده است، واقعیتی که برای بنیاد FTX، لاتونا و بانکمن-فرید شناخته شده است.

این شکایت افزود: “آقای بانکمن-فرید در واقع این معاملات را دنبال کرد زیرا معتقد بود که انجام این کار باعث ایجاد اراده خوب و جمع آوری سرمایه های سیاسی و نفوذ برای خود می شود.”

مرتبط: ورشکستگی FTX “بسیار گران است” و دلیلی برای آن وجود دارد: حسابرسان

این دعوی شامل چهار فقره نقل و انتقالات متقلبانه، دو فقره بازیابی اموال، اتهامات غنی سازی ناعادلانه علیه لاتونا، رد ادعای ورشکستگی علیه شرکت های علوم زیستی، نقض تعهدات امانتداری آزاد از بانک، و کمک و مشارکت در نقض وظیفه امانتداری توسط Uexted و Bexted است.

مدیریت جدید FTX به شدت به دنبال وجوه اختلاس شده مشتریان است. ثابت شده است که جمع‌آوری کمک‌های خیریه کار پیچیده‌ای است زیرا نه تنها به دانشگاه‌های بزرگ، محققان و حتی دانشجویان، بلکه به دریافت‌کنندگان عجیب و غریب نیز اهدا می‌شود.

مجله: آیا می توان به صرافی های کریپتو پس از سقوط FTX اعتماد کرد؟نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا