🚨 اخبار ارز دیجیتال

FTX از LayerZero Labs شکایت کرد و به دنبال بازیابی بیش از ۲۱ میلیون دلار انتقال داده شده قبل از ورشکستگی است.

FTX به دنبال فسخ قراردادی است که چند روز قبل از ورشکستگی امضا شده و میلیون‌ها دلار به LayerZero Labs و شرکت‌های وابسته به آن منتقل شده است.

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX به LayerZero Labs دستور داده است تا ۲۱ میلیون دلار وجوهی را که گفته می‌شود قبل از تعطیلی FTX در نوامبر ۲۰۲۲ به‌طور غیرقانونی برداشت شده بود، جمع‌آوری کند.

این پرونده به معاملات بین Alameda Ventures، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت خواهر FTX Alameda Research، و LayerZero بین ژانویه تا مه ۲۰۲۲ برمی گردد.

طبق پرونده های دادگاه، Alameda Ventures بیش از ۷۰ میلیون دلار در دو تراکنش برای به دست آوردن تقریباً ۴.۹۲ درصد از سهام لایه صفر پرداخت کرد. همچنین در ماه مارس، Alameda Ventures 25 میلیون دلار اضافی برای خرید ۱۰۰ میلیون توکن STG در یک حراج عمومی پرداخت که قرار است در یک دوره شش ماهه از مارس ۲۰۲۳ توزیع شود.

در میان این معاملات، در ماه فوریه LayerZero به Alameda Research، شرکت مادر Alameda Ventures، ۴۵ میلیون دلار سفته با نرخ بهره سالانه ۸% وام داد.

هنگامی که بحران FTX در اوایل نوامبر مشخص شد، LayerZero به دنبال معامله ای برای بازگرداندن سهام Alameda بود. این توافق شامل بازگرداندن سهام به LayerZero در ازای بخشش وام ۴۵ میلیون دلاری بود. معامله دیگری شامل ۱۰۰ میلیون توکن STG نیز تکمیل شد که LayerZero آن را با قیمت تخفیف ۱۰ میلیون دلاری در ۹ نوامبر خریداری کرد. با این حال، این معامله تکمیل نشد. LayerZero برای توکن ها پولی پرداخت نکرد و Alameda Ventures آنها را انتقال نداد.

FTX در دادخواست خود مدعی است که LayerZero از Alameda Ventures در طول بحران نقدینگی استفاده کرده است.

LayerZero به خوبی می‌دانست که Alameda Research با بحران نقدینگی مواجه است و در عرض تقریباً ۲۴ ساعت یک معامله فروش آتش‌سوزی را با مدیر عامل وقت Alameda Research، Caroline Ellison انجام داد.

علاوه بر لغو قرارداد، شکایت به دنبال بازیابی وجوهی است که چند روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX برداشت شده است، از جمله حدود ۲۱.۳۷ میلیون دلار از LayerZero Labs و ۱.۳۷ میلیون دلار از مدیر عامل سابق علی لیتان. این شامل ۶.۶۵ میلیون دلار از شرکت های تابعه است. پرش و غاز.

LayerZero Labs اولین شرکتی نیست که توسط FTX مورد شکایت قرار گرفته است. این شرکت ورشکسته همچنین در تلاش است تا میلیاردها دلار از تراکنش‌های انجام شده توسط شرکت‌های تابعه متعدد قبل از فروپاشی کنگلومرا را بازیابی کند.

Cointelegraph با LayerZero Labs تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد. این شکایت با LayerZero Power Systems، شرکتی که دارای علامت تجاری LayerZero است و در صنعت ارزهای دیجیتال فعالیت نمی کند، ارتباطی ندارد.

مجله: چگونه افراد باهوش در سکه‌های میم احمقانه سرمایه‌گذاری می‌کنند – یک برنامه ۳ نقطه‌ای برای موفقیتنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا