اخبار ارز دیجیتال

سهام FTX در بانک ایالات متحده نگرانی ها را در مورد حفره های بانکی افزایش می دهد

ژان چالوپان، رئیس بانک منطقه‌ای، همچنین رئیس بانک دلتک است که هر دو Tether و Alameda را در فهرست مشتریان خود دارد.

روند ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX جنبه های جدیدی از اقدامات غیراخلاقی آن را آشکار کرده است. آخرین افشاگری‌ها در مورد سهام این شرکت در یکی از کوچک‌ترین بانک‌های آمریکا در مناطق روستایی واشنگتن، نگرانی‌های جدیدی را در مورد فعالیت‌های این شرکت و بهره‌برداری ادعایی از حفره‌های بانکی ایجاد کرده است.

بانک ایالتی فارمینگتون ایالت واشنگتن (که اکنون مون استون نامیده می شود) بیست و ششمین بانک کوچک در ایالات متحده با یک شعبه و سه کارمند است. FTX 11.5 میلیون دلار در شرکت مادر FBH در مارس 2022 در یک بانک منطقه ای از طریق شرکت خواهر ورشکسته خود Alameda سرمایه گذاری کرد. نیویورک تایمز گزارش می دهد که سرمایه گذاری در Alameda بیش از دو برابر ارزش بانک 5.7 میلیون دلاری است.

مالکیت FTX در مون استون از نظر بسیاری به عنوان اقدامی برای دور زدن الزام داشتن مجوز بانکی در ایالات متحده، کاری بسیار پیچیده است.

یکی از کاربران Reddit گفت که برای گرفتن مجوز بانکی کار زیادی می‌طلبد، و گفت: «خرید یک بانک کوچک اغلب یک درب پشتی برای گرفتن مجوز است و یک طرح تجاری برای مواردی مانند FTX یک بخش طبیعی از

کاربر دیگری به سوء استفاده از حفره های بانکی و عدم نظارت نظارتی بر ارزهای دیجیتال اشاره کرد. برخی دیگر حدس می زنند که روابط سیاسی سام بنکمن-فرید نیز ممکن است در این معامله دخیل بوده باشد و اظهار داشتند:

با توجه به روابط سیاسی SBF، اگر او بدون دلیل این مجوز را دریافت کند، تعجب نمی کنم.

جدای از سهام FTX در یک بانک ایالات متحده، توجه بیشتری از سوی جامعه کریپتو از سوی FBH، شرکت مادر یک بانک محلی، و دیگری، بزرگترین صادرکننده استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال فعلی، جلب شده است. این موضوع مربوط به نهاد رمزنگاری Tether است .

مربوط: فروپاشی FTX چگونه بر اکوسیستم رمزنگاری دبی تأثیر می گذارد؟

رئیس FBH ژان شالوپین است که اتفاقاً رئیس بانک دلتک نیز می‌باشد، با هر دو Tether و Alameda در لیست مشتریان. پس از تصاحب بانک در سال 2020، FBH برای تسهیل تراکنش‌های مربوط به رمزارز تقریباً 100 سال پس از تأسیس بانک، درخواست تأییدیه از فدرال رزرو کرد. این بانک در ژوئن 2021 تأیید فدرال را دریافت کرد و نه ماه بعد، FTX در یک بانک محلی سرمایه گذاری کرد و اکنون تأیید فدرال رزرو را دریافت می کند.

ارتباط بانکی بین Tether و FTX/Alameda است نگرانی برای بسیاری از افراد جامعه رمزنگاری، تتر مدت‌هاست که برای ممیزی‌های ذخیره تحت نظارت بوده است. تتر در زمان نگارش این مقاله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا