🚨 اخبار ارز دیجیتال

دادگاه تسویه حساب ۱۷۵ میلیون دلاری Genesis با FTX را تأیید کرد و میلیاردها دلار از ادعاها را پاک کرد.

جنسیس قبلاً گفته بود که تسویه ۱۷۵ میلیون دلاری “منصفانه و منصفانه” بوده است، اما طلبکاران FTX امیدوارند این موضوع را به چالش بکشند.

یک قاضی ورشکستگی در نیویورک توافقی را بین شرکت ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX و Genesis Global Trading (GGC) تایید کرد و به شرکت تحقیقاتی Alameda متعلق به FTX اجازه داد ۱۷۵ میلیون دلار از GGC دریافت کند.

دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک، در یک پرونده در ۱۱ اکتبر، قرارداد تسویه حساب بین FTX و شرکت مادر GGC، Genesis Global Holdco را نشان داد.

پس از تأیید، Genesis Debtors مجاز خواهد بود تا به طور رسمی قرارداد تسویه حساب را وارد کرده و اجرا کند و ۱۷۵ میلیون دلار FTX بپردازد.

علاوه بر تایید تسویه حساب، قاضی ورشکستگی ایالت نیویورک شان لین نیز چندین ادعا علیه جنسیس توسط بدهکاران FTX را لغو کرد.

طبق مدارک، دادگاه رد تعدادی از ادعاها را پذیرفت، از جمله سه ادعای FTX Trading، شش ادعای Alameda Research، و شش ادعای West Realm Shires Services، یک نماینده FTX US.

تسویه حساب تایید شده کاهش قابل توجهی از مبلغی است که در ابتدا توسط بدهکاران FTX ادعا شده بود، که در ماه می ۲۰۲۳ ادعای مجموعاً ۳.۹ میلیارد دلار را داشتند. ادعاهای FTX شامل تقریباً ۱.۸ میلیارد دلار بازپرداخت وام است که ادعا می‌شود توسط Alameda به GGC و ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی‌هایی که گفته می‌شود از FTX و سایر دارایی‌های بدهکاران جنسیس برداشته شده است.

جنسیس قبلاً گفته بود که تسویه حساب “منصفانه و منصفانه” است و به شرکت اجازه می دهد از پیگیری “دعوای قضایی طولانی” در جایی که نتیجه “ذاتا نامشخص است” اجتناب کند. در همین حال، طلبکاران FTX از تسویه حساب ابراز نارضایتی کردند و از کمیته رسمی بستانکاران بدون وثیقه FTX خواستند تا در آگوست ۲۰۲۳ توافق را به چالش بکشند.

مربوط: کارولین الیسون هفت ترازنامه «جایگزین» ارائه کرد که قرار گرفتن آلامدا در معرض FTX را پنهان می کند.

صرافی FTX در نوامبر ۲۰۲۲ ورشکست شد و باعث گسترش عفونت در مقیاس بزرگ در صنعت ارز مجازی شد. شرکت مالی ارزهای دیجیتال جنسیس یکی از شرکت‌هایی بود که به دلیل قرار گرفتن در معرض FTX تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفت و تجارت مشتقات آن ۱۷۵ میلیون دلار رمزنگاری ذخیره‌شده در حساب‌های تجاری FTX خود داشت. دسترسی به دارایی‌ها را از دست داد. جنسیس در نوامبر ۲۰۲۲ برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد و سپس در ژانویه ۲۰۲۳ اعلام ورشکستگی کرد.

توافق جنسیس با FTX در بحبوحه محاکمه موسس FTX سام بنکمن فرید صورت می گیرد که با ۱۳ اتهام از جمله کلاهبرداری، پولشویی و رشوه دادن به مقامات دولتی روبرو است.

مجله: مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد.

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا