🚨 اخبار ارز دیجیتال

FTX به دنبال بازگشت ۲۴۴ میلیون دلاری از قرارداد اکتسابی «بسیار متورم» است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وکلای FTX به دنبال دریافت ۲۴۳.۷ میلیون دلار از دست اندرکاران و مدیران Embed هستند و ادعا می کنند که مدیریت سابق هزینه ای “گزاف” برای شرکت پرداخت کرده است.

مدیریت FTX به دنبال بازپرداخت بیش از ۲۴۰ میلیون دلار از خودی ها و مدیرانی است که از خرید در ماه سپتامبر که منجر به افزایش شدید FTX در پلتفرم تسویه سهام Embed شد، سود بردند.

کوین تلگراف دیروز شکایتی را علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX و سایر افراد داخلی FTX در ۱۷ می تنظیم کرد و ادعا کرد که خرید Embed بدون بررسی کافی انجام شده است.

با این حال، در همان روز، مدیر عامل Embed، مایکل گیلز و سهامدارانش، FTX را به پرداخت قیمت “گزاف” ۲۲۰ میلیون دلاری برای پلتفرم معاملات سهام خود متهم کردند.یک شکایت جداگانه برای بازیابی وجوه از این شرکت تنظیم شد.

شکایتی علیه مایکل گیلز، مدیر و مدیر اجرایی Embed تشکیل شده است. منبع: کرول

بر اساس این پرونده، پس از یک جلسه کوتاه با Giles، لارنس بیل، مدیر ارشد فناوری Embed، از اینکه FTX هزینه زیادی به شرکت پرداخت کرده بود، وحشت کرد. در مکاتبه ای با یکی دیگر از کارمندان ارشد Embed، بیل از شکلک گاوچران برای توضیح روند بررسی دقیق FTX استفاده کرد.

“آنها احساس می کنند که هستند.” [cowboy emoji] آن طرف. “

به عنوان بخشی از این خرید، FTX همچنین به کارکنان Embed پاداشی به مبلغ ۷۰ میلیون دلار پرداخت کرد. بیشتر این مبلغ، ۵۵ میلیون دلار، به آقای گیلز رسید، که بعداً نگران شد که چگونه این مبلغ را برای سایر کارمندان توجیه کند.

با فرض اینکه گیلز هفت روز در هفته از ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲، زمانی که قرارداد امضا شد، تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲، زمانی که قرارداد تکمیل شد، کار می کرد، جیلز روزانه ۴۹۰۰۰۰ دلار دستمزد می گرفت. همچنین به دلیل موقعیتش به عنوان بزرگترین سهامدار Embed، ۱۰۳ میلیون دلار اضافی در زمان بسته شدن دریافت کرد.

این مبلغ کاملاً در تضاد با حقوق عادی ۱۲۵۰۰ دلاری Giles در ماه به عنوان مدیرعامل Embed است.

Giles تنها کارمند Embed بود که پاداش حفظ کامل در روز پایانی را دریافت کرد، حتی اگر بسیاری از کارکنان Embed قراردادهای پرداخت تسویه را امضا کردند. سایر کارمندان اگر می خواستند پاداش کامل را دریافت کنند باید دو سال در Embed بمانند.

در نتیجه این پرداخت‌های نامتناسب به افراد داخلی Embed، FTX اکنون به دنبال بازیابی ۲۳۶.۸ میلیون دلار از مدیران Giles و Embed و ۶.۹ میلیون دلار اضافی از سهامداران اقلیت Embed است.

مربوط: شکایت علیه مروج افراد مشهور FTX با حمایت مدیران سابق

علاوه بر این، وکلای دادگستری ادعا می‌کنند که خودی‌های FTX از وجوه تخصیص نادرست برای تسهیل خرید Embed استفاده کرده‌اند، زیرا کاملاً از ورشکستگی شرکت در زمان بسته شدن تراکنش مطلع بوده‌اند.

FTX برای حفاظت از ورشکستگی فصل ۱۱ در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ ثبت نام کرد. مدیریت جدید شرکت به رهبری وکیل ورشکستگی جان ری سوم، بر بازگرداندن پول برای بازپرداخت مشتریان و طلبکاران خود متمرکز است. اخیراً وکلای FTX احتمال راه اندازی مجدد صرافی را در نظر گرفته اند.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با مدیر عامل Embed مایکل گیلز تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال – مراقب چه چیزی باشیم و چگونه آن را درمان کنیمنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا