اخبار ارز دیجیتال

وکیل برتر سابق FTX در پرونده Sam Bankman-Fried با ایالات متحده همکاری می کند

دانیل فریدبرگ، افسر سابق انطباق FTX در سال ۲۰۱۷ کار برای Sam Bankman-Fried را آغاز کرد و چند روز قبل از فروپاشی صرافی از FTX استعفا داد.

وکیل دانیل فریدبرگ به عنوان مدیر ارشد انطباق در صرافی FTX که اکنون از بین رفته است، خدمت می کرد و بنا بر گزارش ها با دادستان های ایالات متحده برای تحقیق در مورد سقوط FTX همکاری می کرد.

به گزارش رویترز، فریدبرگ جزئیاتی را در مورد FTX در جلسه ای با ۲۰ بازپرس که توسط دادستان فدرال ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) در ۲۲ نوامبر برگزار شد، ارائه کرد.

این گزارش به نقل از منابع آگاه اشاره می‌کند که در این دیدار مقامات وزارت دادگستری، دفتر تحقیقات فدرال و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده حضور داشتند.

در این جلسه، فریدبرگ به دادستان ها اطلاع داد که سام بانکمن-فرید، بنیانگذار FTX، از پول مشتری برای تأمین مالی یک طرح تجاری غیرقانونی استفاده کرده است. او همچنین نحوه عملکرد صندوق تامینی بانکمن-فرید، Alameda Research را توضیح داد.

بنا بر گزارش ها، وکیل انتظار دارد به عنوان شاهد دولت در محاکمه بنکمن-فرید در ماه اکتبر دعوت شود. فریدبرگ تاکنون متهم نشده است و گفته نشده است که وی تحت تحقیقات جنایی قرار دارد.

در حالی که ما خوشحالیم که به مقامات ایالات متحده کمک می کنیم تا در مورد پرونده Bankman-Fried اطلاعات بیشتری کسب کنند، خود فریدبرگ اقداماتی را برای محرمانه نگه داشتن برخی از اطلاعات شخصی انجام داده است.

مدت کوتاهی پس از سقوط FTX، فریدبرگ نمایه LinkedIn خود را در میان گزارش‌هایی مبنی بر دخالت او در کلاهبرداری آنلاین پوکر UltimateBet حذف کرد. او به عنوان مشاور عمومی UltimateBet خدمت می کرد و گزارش شده است که مسئول سرپوش گذاشتن بر رسوایی تقلب این شرکت در سال ۲۰۰۸ بود.

علیرغم برخی گزارش ها پیشنهاد با توجه به پیوستن فریدبرگ به FTX در مارس ۲۰۲۰، بانکمن-فرید ادعا کرد که او “مشاور حقوقی اولیه” FTX در سال ۲۰۱۹ بوده است.

نمایه لینکدین حذف شده دانیل فریدبرگ.منبع: پوکر نیوز

به گفته منابع رویترز، فریدبرگ در ۸ نوامبر از سمت خود در FTX استعفا داد. این یک روز پس از آن اتفاق افتاد که Bankman-Fried به مدیریت فاش کرد که FTX تقریباً پول نقد ندارد.

مربوط: مقامات ایالات متحده در حال توقیف ۴۶۰ میلیون دلار از سهام Robinhood مرتبط با FTX هستند

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، Bankman-Fried در ۳ ژانویه نسبت به تمام اتهامات جنایی مربوط به سقوط FTX، از جمله کلاهبرداری از طریق سیم، کلاهبرداری اوراق بهادار، و نقض مالی کمپین، بی گناه بود. پیش از این، گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق تحقیقات Alameda، در ماه دسامبر به اتهامات کلاهبرداری فدرال اعتراف کردند. هر دو در حال حاضر با تحقیقات SDNY و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد Bankman-Fried همکاری می کنند.نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا