اخبار ارز دیجیتال

بررسی دستکاری بازار چهره های سرخ شده بانک FTX

به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد سقوط FTX، دادستان های فدرال در حال بررسی نقش احتمالی FTX و Alameda در فروپاشی Terra LUNA هستند.

طبق گزارش‌ها، دادستان‌های فدرال ایالات متحده تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند که آیا سقوط اکوسیستم Terra واقعاً ناشی از تاکتیک‌های دستکاری بازار توسط مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید بوده است یا خیر.

بر اساس گزارش 7 دسامبر در نیویورک تایمز (NYT)، دادستان ها امپراتوری Bankman-Fried را به تولید عمدی استیبل کوین الگوریتمی Terra به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد سقوط خود FTX متهم کرده اند. سفارش “فروش” برای TerraClassicUSD، USTC (UST سابق).

افزایش سفارش‌های فروش UST که تطبیق آن‌ها با سفارش‌های «خرید» مربوطه دشوار است، منجر به فشار نزولی بیشتر بر UST و انحراف از نسبت 1:1 در نظر گرفته شده با دلار آمریکا شد.

این رویداد همچنین منجر به کاهش توکن بومی Terra، Terra Classic، LUNC (لونا سابق) شد، زیرا برای پیوند این دو ارز دیجیتال طراحی شده بود.

نیویورک تایمز گفت که نمی تواند علت اصلی سقوط LUNC و USTC در ماه مه را مشخص کند، اما اکثر سفارشات فروش USTC به دلیل تحقیقات شرکت بازرگانی Bankman-Fried Alameda بوده است. من می دانم که وجود دارد.

یکی از افراد آشنا به این موضوع به NYT گفت که Alameda Researched همچنین روی قیمت های پایین تر LUNC شرط بندی کرده است.

به گزارش NYT، مانند بسیاری از نظرات بانکمن-فرید که از زمان سقوط FTX به اشتراک گذاشته است، مدیر عامل سابق ادعا کرد که “از دستکاری بازار بی اطلاع بوده و قصد دخالت در آن را نداشته است.”

وی افزود: تا آنجا که من می دانم، همه معاملات برای سرمایه گذاری یا پوشش ریسک بوده است.

مربوط: کابوس سم بنکمن-فرید و FTX ادامه دارد – قانون رمزگشایی، 14 تا 21 نوامبر

در پاسخ به گزارش اخیر، دو کوون، مدیرعامل Terraform Labs، نظرات خود را در مورد این موضوع با یک میلیون دنبال کننده توییتر خود در توییتی در 8 نوامبر به اشتراک گذاشت. SBF یا Alameda درست قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra Quon.

کوون هم گفت انقباض عظیم ارزی که UST در فوریه 2021 تجربه کرد توسط Alameda “در طول بحران MIM، زمانی که 500 میلی‌متر UST را در عرض چند دقیقه فروخت و استخر منحنی خود را تمام کرد، آغاز شد.”

کوون افزود: «آنچه در تاریکی انجام شد آشکار خواهد شد.نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا