اخبار ارز دیجیتال

گزارش شده است که FTX از حساب های بانکی Alameda برای پردازش وجوه مشتریان استفاده کرده است

سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در گفتگو با Vox تایید کرد که از قابلیت های بانکی Alameda برای سپرده های کاربران FTX استفاده کرده است.

یک روز در میان در داستان سرایت FTX، ما شاهد افشاگری جدیدی در مورد تقلب آن هستیم. آخرین خبر تبانی اولیه بین صرافی شکست خورده ارزهای دیجیتال و شرکت خواهرش Alameda Research را تقویت می کند.

FTX، مانند بسیاری دیگر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، جذب شرکای بانکی برای پردازش تراکنش‌های ارزهای فیات را با مشکل مواجه کرده است. این به این دلیل است که بانک ها به دلیل عدم نظارت نظارتی، تمایلی به مشارکت با صرافی های ارزهای دیجیتال ندارند. FTX با استفاده از حساب‌های بانکی شرکت خواهر برای پردازش تراکنش‌های مبادلات رمزنگاری بر این مشکل غلبه کرده است.

سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در گفتگو با Vox تایید کرد که صرافی از حساب های بانکی Alameda برای انتقال سپرده های مشتریان استفاده می کند. بر اساس گزارش‌ها، از برخی مشتریان خواسته شد تا سپرده‌های خود را از طریق Alameda که با بانک فین‌تک Silvergate Capital همکاری می‌کند، انتقال دهند.

درگیری بین Alameda و FTX بر سر سرمایه مشتری بعداً به یک نقطه شکست اصلی تبدیل شد. Bankman-Fried ادعا کرد که FTX هرگز وجوه کاربران را شرط بندی نکرده است، بلکه آنها را به Alameda قرض داده است. مدیرعامل سابق مدعی شد که فکر می‌کند Alameda وثیقه کافی برای حمایت از وام دارد، اما همانطور که گزارش نشان می‌دهد، بیشتر آن در توکن FTX (FTT) بومی بود.

ادعاهای مدیر عامل سابق صرافی ناموفق ارزهای دیجیتال در مورد سوء استفاده از وجوه مشتریان در هر زمان متفاوت است. Bankman-Fried ابتدا ادعا کرد که صرافی و Alameda نهادهای مستقلی هستند و بعداً به مشتریان اطمینان داد که وجوه آنها امن است، اما بعداً یک توییت در مورد این ادعا را حذف کرد.

مربوط: پس از FTX: Defi اگر بر معایب خود غلبه کند می تواند به جریان اصلی تبدیل شود

اتهامات سوء استفاده از حفره های بانکی هفته گذشته زمانی مطرح شد که روند ورشکستگی نشان داد که FTX سهام یک بانک کوچک روستایی واشنگتن را از طریق شرکت خواهرش Alameda در اختیار دارد. در آن زمان، بسیاری استدلال می کردند که سرمایه گذاری در بانک های محلی برای دور زدن الزام برای دریافت مجوز بانکی انجام شده است.

میزان تقلب در هنگام استفاده از حساب های بانکی Alameda برای سپرده های مشتریان FTX به ترتیب بین بانک و Alameda بستگی دارد. سیلورگیت در بیانیه‌ای به بلومبرگ گفت این سیاست شرکت است که در مورد مشتریان یا فعالیت‌های آنها اظهار نظر نکند. Silvergate به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در زمان مطبوعات پاسخ نداد.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا