اخبار ارز دیجیتال

ناظران می گویند راه اندازی مجدد FTX ممکن است به دلیل از دست دادن اعتماد طولانی مدت کاربر با شکست مواجه شود

ناظران در صنعت ارزهای دیجیتال در تعجب هستند که آیا مشتریان و سرمایه گذاران می خواهند دوباره به FTX نزدیک شوند.

برخی از مفسران صنعت کریپتو نسبت به دیدگاه جان ری، مدیر عامل FTX مبنی بر راه‌اندازی مجدد احتمالی صرافی رمزنگاری ابراز تردید کرده‌اند و از کاربران به عنوان «ایمن برای بازگشت» یاد کرده‌اند. قادر به انجام این کار است.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در 20 ژانویه در توییتی از جان ری به دلیل در نظر گرفتن راه اندازی مجدد FTX تمجید کرد و پیشنهاد کرد که این بهترین حرکت برای مشتریان است.

این پس از آن صورت گرفت که جان ری در 19 ژانویه به وال استریت ژورنال گفت که در حال بررسی احیای صرافی ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از تلاش برای تکمیل کاربران آن است.

ری گفت که ذینفعان به احیای بالقوه این پلتفرم علاقه مند هستند و علیرغم متهم شدن مدیریت به فعالیت مجرمانه، این مبادله را یک “کسب و کار قابل دوام” می دانند.

لی تراورز، مدیرعامل بایننس استرالیا، در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت که او معتقد است صدور مجوز مجدد برای FTX دشوار خواهد بود.

تراورز همچنین اشاره کرد که از زمان خاموش شدن، کاربران FTX “به پلتفرم های دیگری مانند Binance” مهاجرت کرده اند. او این سوال را مطرح کرد که آیا این کاربران “با آرامش خاطر برمی گردند.”

او با به اشتراک گذاشتن جزئیات در مورد برخی از مشتریانی که ادمین‌هایشان «رفتار ترجیحی» دارند، از جمله «سوئیچ‌های درب پشتی»، به این واقعیت اشاره کرد که حاکمیت و کنترل‌های FTX زیر سؤال رفته است.

“چگونه کاربران می توانند با بازگشت به پلتفرمی که با برخی از مشتریان مانند درجه دوم رفتار می کند، احساس راحتی کنند؟”

لیام هنسی، وکیل دارایی دیجیتال و شریک شرکت حقوقی استرالیایی Gadens، گفت که با توجه به صدمه به شهرت و عدم اعتماد، برای FTX برای مشتریان و سرمایه گذاران “بسیار سخت” است که “به آنها برگردند”.

هنسی همچنین گفت که نسبت به دریافت مجدد مجوز FTX تردید دارد و گفت که این “یک علامت سوال بزرگ” است که کاملاً به حوزه قضایی وابسته است.

وکلا بر این باورند که دریافت مجوز مجوز در برخی از حوزه‌های قضایی فراساحلی برای صرافی‌ها آسان‌تر خواهد بود، اما اگر کاربران قصد بازگشت نداشته باشند، بی‌معنی است.

“پرش از حلقه های تعیین شده توسط حوزه های قضایی بزرگ مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا یک چالش جدی خواهد بود.”

مربوط: گزارش: FTX بیش از 5 میلیارد دلار پول نقد و ارزهای دیجیتال را بازیابی کرده است

در همین حال، آرون لین، مدرس ارشد حقوقی در مرکز نوآوری بلاک چین دانشگاه RMIT، به کوین تلگراف گفت که «تعجبی نیست» که FTX احیای تجارت صرافی خود را در نظر بگیرد. این شرکت گفت که این هدف از فرآیند فصل 11 بوده و قصد دارد اجرا شود. کسب و کار و بازپرداخت طلبکاران “با تایید دادگاه.”

او از طلبکاران خواست تا یک طرح رقیب ارائه کنند، یا “تقصیر به عهده FTX است” تا نشان دهد که طلبکاران تحت طرح بازسازی “نتیجه بهتری” نسبت به انحلال دارایی های FTX خواهند داشت. من فکر می کنم چنین خواهد شد.

اما لین همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا مشتریان دوباره به FTX اعتماد خواهند کرد و گفت که شرکت دیگری که به دنبال راه‌اندازی یک صرافی جدید است «به‌جای توسعه رابط کاربری خود از ابتدا» این هدف را دنبال می‌کند.نویسنده: Ciaran Lyons

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا