اخبار ارز دیجیتال

مقامات به کمیسیون پارلمان اروپا می گویند FTX ثابت می کند که MiCA باید به سرعت تصویب شود

در یک جلسه استماع اخیر در مورد FTX، کمیسیون از مقامات مالی خواست تا تأثیر سقوط FTX در اروپا را ارزیابی کرده و راه‌هایی را پیشنهاد کنند.

کمیته اقتصادی و پولی پارلمان اروپا در 30 نوامبر یک جلسه استماع عمومی درباره فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX و پیامدهای آن برای اتحادیه اروپا برگزار کرد. ”

استفان کان، رئیس تجزیه و تحلیل ریسک و اقتصاد در سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا (ESMA)، به کمیسیون گفت که ESMA “نه FTX را تنظیم می کند و نه نظارت می کند” و “در حوزه عمومی نیست.” ESMA گفت که ندارد. “اطلاعات در مورد شرکت” ما هیچ گونه خطر با اهمیتی برای بخش مالی گسترده تر نمی بینیم.

کرن گفت قانون مقررات بازار کریپتو (MiCA) که قرار است در سال 2024 اجرایی شود، “حمایت کافی از سرمایه گذاران را از طریق یک رژیم مشترک اتحادیه اروپا و معرفی قوانین مهم برای شرکت کنندگان در بازار فراهم می کند. ما در حال کار بر روی این مشکل هستیم. ” او نتیجه گرفت.

خان در پاسخ به سوالی گفت که علیرغم اینکه این مجوز برای پوشش رمزنگاری در نظر گرفته نشده است، شرکت قبرس FTX (EU) Ltd مجوز در بازار تحت دستورالعمل ابزارهای مالی (MiFID) دریافت کرده است. به دست آمده این مجوز در 9 نوامبر به حالت تعلیق درآمد.

مرتبط: حامیان MiCA هنگام حمایت از مقررات به FTX اشاره می کنند: “دارایی های رمزنگاری پول بازی نیستند”

استفان برگر، عضو پارلمان اروپا و گزارشگر MiCA، در مورد FTX در این جلسه گفت: […] FTX شکست فناوری بلاک چین نیست، بلکه شکست و تکبر یک فرد است. ”

“من دو خواسته سیاسی دارم. اول اینکه MiCA باید هر چه زودتر تصویب شود. […] دوم، برای بسیاری از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا مطلوب است که از MiCA الگوبرداری کنند. جهانی MiCA بهترین راه حل است. ”

الکساندرا ژول شرودر، معاون مدیر کل اتحادیه خدمات مالی اتحادیه اروپا، ثبات مالی و اتحاد بازار سرمایه، به کمیسیون گفت: «در رژیم MiCA، شرکت‌هایی که دارایی‌های رمزنگاری را در اتحادیه اروپا ارائه می‌کردند اجازه سازماندهی نداشتند. احتمالاً بهتر است بگوییم بدون سازماندهی، در نحوه ارتباط FTX.”

کمیسیون در 28 نوامبر یک جلسه استماع از رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگراند برگزار کرد. او به شکست FTX به عنوان مدرکی دال بر نیاز به قوانین اضافی “MiCA II” اشاره کرد.نویسنده: Derek Andersen

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا