اخبار ارز دیجیتال

گزارش: FTX از سکه متورم Sam Bankman-Fried سود برد

گفته می شود که مدیر عامل سابق FTX از محبوبیت خود برای جذب توسعه دهندگان و Alameda Research برای افزایش قیمت سکه های خاص استفاده کرده است.

نیویورک تایمز در ژانویه گزارش داد که سام بانکمن-فرید (SBF)، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX، از نفوذ خود در صنعت ارزهای دیجیتال برای افزایش قیمت برخی از سکه ها از طریق یک استراتژی مشترک با شرکت خواهر FTX Alameda Research استفاده کرده است. ۱۸. .

گفته می شود که Bankman-Fried به توسعه دهندگان پشت این پروژه نزدیک شده و اصرار دارد که آنها اولین معاملات خود را در پلتفرم صرافی انجام دهند، تا بتواند منافع FTX و شرکت های زیر چتر آن را حفظ کند. سپس این گزارش ادعا کرد که Alameda Research برخی از آنها را خریداری خواهد کرد. این سکه های لیست شده جدید برای افزایش ارزش خود.

پس از جذب پروژه و استفاده از صندوق های تامینی برای بالا بردن قیمت ها، Bankman-Fried بر محبوبیت آن تکیه کرد تا این پروژه را تبلیغ کند و جامعه ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری روی آن سکه ها، معروف به “thumcoins” متقاعد کند. این استراتژی منجر به این شد که آلامدا در موقعیتی قوی تر از آنچه در واقع بود به نظر برسد.

این مقاله استراتژی Bankman-Fried را با یک طرح پمپ و تخلیه در مقیاس بزرگ مقایسه کرد. دستکاری بازار سهام به افزایش ارزش سهام توسط افراد داخلی به منظور جذب سرمایه گذاران خرد اشاره دارد. سپس خودی سهام را می فروشد و سایر سرمایه گذاران را با سهام بی ارزش باقی می گذارد.

مطالب مرتبط: “صفرهای بیشتری وجود خواهد داشت” – صحبت های کوین اولری مانند FTX شکست می خورد

طرح‌های پمپ و تخلیه غیرقانونی هستند و به ویژه زمانی که کلاهبرداران از اظهارات نادرست یا گمراه‌کننده برای جذب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های کوچک و کوچک استفاده می‌کنند، مشکل‌ساز هستند.

برای توسعه دهندگانی که سکه های جدید راه اندازی می کنند، پیشنهاد Bankman-Fried یک گزینه جذاب بود. زیرا شما می توانید از شناسایی FTX برای تبلیغ توکن خود و جلب توجه بیشتر سرمایه گذاران بالقوه سود ببرید. از جمله «سکه‌های توم» فرضی، سرم، نقشه، اکسیژن، فیدر، و سولانا (SOL) بودند.

منابع مصاحبه شده توسط NYT گفتند که Bankman-Fried به گروه منتخبی از سرمایه گذاران این فرصت را می دهد تا سکه را با قیمت پایین تری خریداری کنند و هشدار می دهند که فرصت دوم فقط با قیمت بالاتر در دسترس خواهد بود. ظاهراً علاقه‌مندان به این پیشنهاد از طریق یک صفحه گسترده داخلی ثبت‌نام کردند.

سقوط FTX در ۲ نوامبر آغاز شد. یک گزارش ترازنامه فاش شده از Alameda نشان می‌دهد که این شرکت مقادیر زیادی از توکن اصلی FTX، FTT (FTT) را در میان سایر سکه‌هایی که با مشکلات نقدینگی مواجه هستند، در اختیار دارد. به عنوان یک شرکت تجاری بزرگ که دارای چنین مقدار زیادی از یک دارایی است، رابطه Alameda با FTX سوالاتی را در جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و در نهایت منجر به یک بانک در صرافی شد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا