اخبار ارز دیجیتال

اهدای خیریه FTX یک معضل پیچیده برای گیرندگان ایجاد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه بیش از ۱۳ میلیون دلار کمک مالی از FTX Future Fund دریافت کرده‌اند و چندین دانشجو ۱۰۰۰۰۰ دلار کمک هزینه دریافت کرده‌اند.

با فروپاشی صرافی FTX و شرکت های تابعه آن در نوامبر ۲۰۲۲، بازوی بشردوستانه آن، صندوق آینده FTX نیز بسته شد. این بازوی بشردوستانه متعهد شده است در سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دلار به محققان دانشگاه های معتبر اختصاص دهد. با این حال، مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی FTX در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، تیم سازنده این پروژه استعفا داد.

بسیاری از دانشگاهیان و پژوهشگرانی که دریافت‌کنندگان اولیه کمک‌های مالی بودند، اکنون درگیر پرداخت‌های کمک هزینه اضافی برای برنامه‌های خود هستند. بر اساس گزارشی که رویترز منتشر کرده است، بسیاری از دانشجویان دکترا که با کمک هزینه های FTX تحصیل می کردند، از ترس بازپرداخت آنها مجبور به ترک دوره های خود شدند.

خلاصه ای از فعالیت های صندوق آینده FTX نشان داد که این صندوق توسط مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید حمایت می شود. تمرکز این کمک مالی حول پروژه های تحقیقاتی مانند توسعه ایمن هوش مصنوعی، کاهش خطرات زیستی فاجعه آمیز، بهبود نهادی، رشد اقتصادی، روابط قدرت های بزرگ و نوع دوستی موثر بود.

بر اساس این گزارش، در مجموع ۲۰ نفر از دانشگاه های معتبر از جمله دانشگاه کرنل، دانشگاه پرینستون و دانشگاه براون در ایالات متحده و دانشگاه کمبریج در انگلستان، هر کدام بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار کمک مالی از موسسه خیریه FTX دریافت کردند. محاسبات بیشتر بر اساس این اعلامیه ها نشان می دهد که ابتکارات تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه در مجموع بیش از ۱۳ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

مطالب مرتبط: اسامی کاربران غیرآمریکایی FTX توسط رسانه های جریان اصلی درخواست شده است

بسیاری از این دانش پژوهان که اولین کمک های مالی خود را دریافت کردند، با مشکل مواجه هستند، زیرا مهلت پرداخت بعدی آنها گذشته است. در نتیجه بسیاری از دانش آموزان پس از یک سال مجبور به ترک تحصیل شدند.

بر اساس دعوی علیه صرافی ارز دیجیتال و بنیانگذار آن، سایرینی که یارانه کامل دریافت کردند یا از یارانه استفاده کردند یا وجوهی را که می‌توانست بخشی از وجوه دزدیده شده مشتری باشد منتقل کردند.

FTX از دریافت کنندگان پرداختی از بدهکاران در پرونده ورشکستگی FTX خواست تا وجوه را در اطلاعیه خود بازگردانند، اما به طور مشخص به صندوق آتی FTX اشاره نکرد. وکلا پیشنهاد کردند که این به متولیان FTX و تمایل آنها برای جمع آوری مبالغ کوچک بستگی دارد، از جمله آن ها. برای اهداف خیریه

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ شده اندنویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا