🚨 اخبار ارز دیجیتال

FTX به FTX قدرت داده است تا نام مشتریان را به طور دائم از همه پرونده های ورشکستگی حذف کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک دادگاه به FTX اجازه داده است تا نام مشتریان را از پرونده های ورشکستگی حذف کند تا از آنها در برابر کلاهبرداری و سرقت هویت محافظت کند.

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX مجوز حذف مشتریان فردی را از کلیه پرونده های دادگاه در مراحل ورشکستگی دریافت کرده است. ضمناً اسامی شرکت ها و سرمایه گذاران نهادی به مدت ۹۰ روز دیگر پلمپ می شود.

اخیراً، رسانه های جریان اصلی برای دسترسی به لیست مشتریان FTX فشار آورده اند و ادعا می کنند که مطبوعات و عموم مردم “حق فرضی دسترسی به پرونده های ورشکستگی” را دارند.

با این حال، FTX به طور مداوم با این درخواست‌ها مخالفت کرده و استدلال می‌کند که انتشار نام آن می‌تواند ارزش فروش صرافی ارز دیجیتال را تضعیف کند.

بر اساس گزارش ۹ ژوئن رویترز، اسامی افراد به طور دائم از مردم پنهان می شود و شرکت ها و سرمایه گذاران نهادی به طور موقت برای حدود سه ماه محفوظ خواهند ماند.

بنا بر گزارش ها، این تصمیم توسط قاضی جان دورسی در دادگاه ورشکستگی دلاور در ۹ ژوئن برای محافظت از ایمنی این افراد اتخاذ شد. او گفت:

ما می خواهیم آنها محافظت شوند و قربانی کلاهبرداری نشوند.»

با این حال، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی در فهرست مشتریان فقط «موقت» حذف خواهند شد. گزارش شده است که FTX باید ظرف ۹۰ روز درخواست جدیدی برای حفظ محرمانه بودن این اسامی ارائه دهد.

توضیح داده شد که در حالی که شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی با ریسک‌های یکسانی مواجه نیستند، اما اگر FTX صرافی‌ها و فهرست مشتریان خود را جداگانه بفروشد، این نام همچنان می‌تواند ارزش قابل توجهی داشته باشد.

دورسی افزود: «مهمترین مسئله در این زمینه مشتری است.

مربوط: قاضی ورشکستگی FTX فروش LedgerX را تایید کرد

کوین کوفسکی، شریک بانک سرمایه گذاری Parella Weinberg و یکی از اعضای تیم چرخش FTX، در جلسه دادگاه در ۸ ژوئن استدلال کرد که افشای نام مشتریان به تلاش‌های برگشتی “آسیب می رساند”.

کووسکی همچنین استدلال کرد که عمومی کردن اطلاعات “توانایی بدهکار را برای به حداکثر رساندن ارزشی که در حال حاضر دارند تضعیف می کند.”

وی افزود که حتی اگر صرافی فروخته نشود، طلبکاران این فرصت را خواهند داشت که پس از بازگشایی FTX برخی از کارمزدهای معاملات را دریافت کنند.

در دسامبر ۲۰۲۲، گروه مشتریان FTX غیر ایالات متحده استدلال کرد که افشای نام مشتریان برای عموم مردم به مشتریانی که دارایی‌هایشان به‌طور غیرقانونی اختلاس شده است، «به طور جبران‌ناپذیر آسیب می‌رساند و آسیب بیشتری می‌زند».

در ۴ می، بلومبرگ، داو جونز، نیویورک تایمز و فایننشال تایمز دومین چالشی را برای مخفی نگه داشتن هویت مشتریان خود مطرح کردند و گفتند که چنین افشایی طلبکاران را در معرض “خطر ناروا” قرار می دهد.

مجله: آیا پس از سقوط FTX می توان به صرافی های ارزهای دیجیتال اعتماد کرد؟نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا