اخبار ارز دیجیتال

FTX Meltdown FINRA را به بررسی ارزهای دیجیتال هدایت می کند

این تحقیقات در پی شکست FTX، یک صرافی ارزهای دیجیتال، انجام شد. به نظر می رسد که FTX با دروغ گفتن در مورد عملیات مشتریان خود، دارایی های آنها را به اشتباه مدیریت می کند.

آژانس تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA)، یک نهاد خودتنظیمی آمریکایی، تحقیقاتی را در مورد ارتباطات خرده فروشی این شرکت در مورد محصولات و خدمات ارز دیجیتال ارائه شده توسط این شرکت آغاز کرده است.

در یک اطلاعیه رسمی، رگولاتور اعلام کرد که بین ۱ ژوئیه و پایان سپتامبر، آزمایش هدفمندی را در مورد نحوه برخورد مشاغل با ارتباطات خرده‌فروشی آغاز خواهد کرد. تصمیم برای بررسی ارتباطات خرده‌فروشی مرتبط با کریپتو در پی فروپاشی صرافی کریپتو FTX اتخاذ شد.

به گفته FINRA، هر پیام کتبی (از جمله الکترونیکی) که در یک دوره ۳۰ روزه به بیش از ۲۵ سرمایه گذار خرد صادر یا داده می شود، “ارتباط خرده فروشی” نامیده می شود. این نه تنها برای ارتباطات نوشتاری، بلکه برای ویدیوها، رسانه های اجتماعی، برنامه های موبایل و وب سایت ها نیز کاربرد دارد.

FINRA در اعلامیه بررسی خود، تاریخ انتشار را برای اولین بار، ارسال آن به بخش مقررات تبلیغاتی FINRA، اینکه آیا یکی از مدیران شرکت ارتباطات را تایید کرده‌اند، و دارایی‌های رمزنگاری شده یا خدمات ذکر شده در ارتباط را مشخص می‌کند.

علاوه بر قوانین و مواد مربوط به انطباق، FINRA از شرکت‌ها می‌خواهد که رویه‌های نظارتی کتبی را برای «بررسی، تأیید، نگهداری سوابق، و انتشار» ارتباطات ارائه کنند. همچنین اطلاعاتی را در مورد هرگونه توافقی که با شرکت‌های وابسته در مورد ایجاد یا توزیع پیام‌ها انجام می‌شود و هرگونه دانشی که ممکن است این شرکت‌های وابسته درباره مخاطبان هدف خود داشته باشند، درخواست کرد.

این تحقیقات در ۱۴ نوامبر آغاز شد و هدف آن بررسی این بود که آیا هر یک از محصولات یا خدمات ارزهای دیجیتال خرده فروشی به صورت نادرست تبلیغ شده اند یا خیر. در دوران اوج بازار صعودی ارزهای دیجیتال، تبلیغات ارزهای دیجیتال در کنار بسیاری از برندها و افراد مشهور قرار گرفت. تبلیغات کریپتو نیز بر Super Bowl 2022 غالب خواهد شد و FTX یکی از تبلیغاتی است که در آن زمان بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.

مربوط: SEC تایلند دستورالعمل های سختگیرانه تری را برای تبلیغات ارزهای دیجیتال اعمال می کند

با توجه به اینکه اکثر این تبلیغات با استانداردهای تبلیغاتی مطابقت ندارند و اغلب خطرات مربوط به سرمایه گذاری های کریپتو را پنهان می کنند و در عین حال بازدهی بالا را ستایش می کنند، سیل تبلیغات یکی از نگرانی های اصلی تنظیم کننده ها است.

بسیاری از افراد مشهور، از جمله سفیران سابق برند برای صرافی ارزهای دیجیتال FTX، تام برادی، لری دیوید، و استف کوری، با شکایت دسته جمعی روبرو هستند. این شرکت ادعا می کند که طرح فریبنده FTX را که برای طراحی شده است، تبلیغ کرده است.

در اوایل سال جاری، مقامات بریتانیا، سنگاپور و اسپانیا الزامات مربوط به پیام‌های بازاریابی شرکت‌های ارز دیجیتال و شیوه‌های جذب مشتری را تشدید کردند. بسیاری از کشورهای دیگر و برندهای جهانی نیز در بحبوحه آشفتگی بازار، محدودیت هایی را بر تبلیغات کریپتو اعمال کرده اند.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا