اخبار ارز دیجیتال

FTX آخرین غول ورشکسته در این چرخه خواهد بود: یکی از بنیانگذاران صندوق تامینی

مدیران صندوق های تامینی پیشنهاد می کنند در حالی که سلسیوس، Three Arrows Capital، Voyager و اکنون FTX در این بازار نزولی سقوط کردند، احتمالاً بدترین حالت پایان یافته است.

با ادامه تشدید بحران FTX، رئیس سابق ریسک Credit Suisse معتقد است سقوط بورس آخرین رویداد فاجعه بار خواهد بود – حداقل در این چرخه بازار.

سی‌کی ژنگ، رئیس سابق ریسک ارزش‌گذاری در Credit Suisse و اکنون یکی از بنیان‌گذاران صندوق تامینی ارزهای دیجیتال ZX Squared Capital، گفت که کاهش FTX پس از همه‌گیری COVID-19 آغاز شد و پس از سقوط شتاب گرفت. بخشی از فرآیند اهرم. Terra (LUNA)، سلف Terra Luna Classic (LUNC).

ژنگ گفت: «وقتی LUNA چند ماه پیش سقوط کرد، ما انتظار داشتیم که یک فرآیند اهرم‌زدایی عظیم آغاز شود.

قبل از سقوط، FTX پس از Binance و Coinbase سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات بود.

“من مطمئن هستم که احتمالاً چندین بازیکن تحت تأثیر قرار می گیرند. […] در چند هفته آینده خواهیم دید که کوچک است یا بزرگ، اما فکر می‌کنم این یکی از بزرگ‌ترها از نظر مقیاس باشد، قبل از اینکه کل چرخه واقعاً به پایان برسد. ”

در ۱۴ نوامبر، صرافی ارزهای دیجیتال BlockFi اعتراف کرد که “قرار گرفتن قابل توجهی” با FTX و شرکت های وابسته به آن دارد. روز بعد، یک گزارش وال استریت ژورنال نشان داد که شرکت در حال آماده شدن برای تشکیل پرونده ورشکستگی بالقوه است.

بسیاری از صرافی‌ها این هفته برداشت‌ها و سپرده‌های خود را به دلیل قرار گرفتن در معرض FTX به حالت تعلیق درآورده‌اند، از جمله پلتفرم وام‌دهی کریپتو SALT و صرافی ارز دیجیتال ژاپنی Liquid.

در ۱۶ نوامبر، وام دهنده نهادی کریپتو جنسیس گلوبال اعلام کرد که به دلیل “آشفتگی بی سابقه بازار” به طور موقت برداشت ها را متوقف می کند.

ژنگ خاطرنشان کرد که همه اینها نشانه‌های طبیعی یک زمستان طولانی و پر استرس رمزنگاری هستند که «اساساً بسیاری از بازیکنان ضعیف‌تر را از بین می‌برد».

با این حال، در جنبه مثبت، ژنگ گفت که سقوط FTX بعید است اعتماد سرمایه گذاران نهادی را متزلزل کند، حداقل برای کسانی که در فناوری بلاک چین و برخی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری می کنند.

برای بسیاری از سرمایه گذاران نهادی، […] تا زمانی که آنها درازمدت فکر می کنند، به این فکر می کنند که چگونه فناوری بلاک چین در آینده برای کمک به صنعت مالی پیشرفت خواهد کرد. […] هنوز باقی مانده است ”

جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات CoinShares در یادداشتی در ۱۴ نوامبر گفت که هفته گذشته پس از اینکه سرمایه گذاران نهادی فروش ناشی از سقوط FTX را خریدند، جریان ورودی به محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال افزایش یافت.

محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال در هفته منتهی به ۱۳ نوامبر، مجموعاً ۴۲ میلیون دلار ورودی ثبت کردند که بیشترین افزایش در ۱۴ هفته گذشته است.

از سوی دیگر، چشم انداز آنها برای سهام بلاک چین کمتر خوش بینانه است و خروجی هفتگی ۳۲ میلیون دلار ثبت شده است.

مرتبط: یکی از بنیانگذاران پارادایم از سرمایه گذاری در SBF و FTX “عمیقا پشیمان” می شود

ژنگ، مدیر عامل سابق FTX، با اشاره به سام بنکمن-فرید، گفت: «محیرت‌انگیز است» که یک فرد ۳۰ ساله تحصیل‌کرده در MIT چقدر می‌تواند به اکوسیستم ارزهای دیجیتال وارد کند.

او معتقد است که نابودی FTX نتیجه فقدان قوانین و مقررات روشن بر مبادلات ارزهای دیجیتال است. ژنگ گفت که این می تواند نتیجه یک ساختار مدیریتی سنگین در بالا باشد که دانش لازم برای اداره یک کسب و کار در این مقیاس را ندارد.

بدیهی است که آنها از برخی جهات باهوش هستند، اما اداره یک شرکت ۳۲ میلیارد دلاری با اداره یک شرکت کوچک بسیار متفاوت است.نویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا