🚨 اخبار ارز دیجیتال

وکلای FTX: ممتحنان می توانند ۱۰۰ میلیون دلار هزینه داشته باشند و هیچ سودی نداشته باشند

مشاور FTX، FTX.US و مدیر تصفیه موقت مشترک باهاما، و کمیته بستانکاران همگی با انتصاب بازرس مستقل مخالفت کرده اند.

وکیلی که نماینده صرافی شکست خورده ارزهای دیجیتال است، می گوید که تحقیقات ورشکستگی FTX Examiner می تواند بیش از ۱۰۰ میلیون دلار خسارت برای شرکت هزینه داشته باشد که هیچ سودی برای طلبکاران یا سهامداران ندارد.

این ادعاها بخشی از اعتراض ۲۵ ژانویه به درخواستی است که در ماه دسامبر توسط امین ایالات متحده ارائه شد، که هدف آن تضمین شفافیت تحقیقات و افشای عمومی یافته های آن است. به دنبال تعیین یک بازرس مستقل بود.

وکلای FTX می گویند که طلبکاران نمی توانند از تحقیقات ممتحن که با تحقیقات انجام شده توسط مدیر عامل FTX جان جی. ری III، طلبکاران، مجری قانون و کمیته ای از کنگره همپوشانی دارد، سود ببرند.

“انتصاب یک بازرس، پس از راه اندازی، انتظار می رود ده ها میلیون دلار برای این املاک هزینه داشته باشد. ممکن است بیش از آن باشد.”

هیئت بستانکاران، که به عنوان هیئت رسمی بستانکاران بدون وثیقه نیز شناخته می شود، در ۲۵ ژانویه اعتراض خود را برای انتصاب یک بازرس مستقل با استناد به هزینه های گزاف انجام داد و من همچنین به تحقیق از ذینفعان مختلف اشاره کردم.

در درخواست اولیه خود، امین ایالات متحده گفت که اگر دادگاه نگران تکرار کار باشد، ممکن است به بازرسان اجازه دسترسی به کارهای موجود را بدهد و افزود:

«آزمایشگر همچنین با اجازه دادن به آقای ری بر روی وظیفه اصلی خود یعنی ایجاد ثبات در تجارت بدهکار، حل و فصل سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر این موارد را امکان‌پذیر می‌کند، در حالی که به بازپرس اجازه می‌دهد تا ما همچنین می‌توانیم به عموم اجازه انجام تحقیقات را بدهیم. ”

مدیران موقت موقت مشترک باهاما و FTX.US نیز به انتصاب ۲۵ ژانویه اعتراض کردند و به بخشی از قانون ورشکستگی اشاره کردند که به قضات اجازه می دهد تا “در صورت نیاز” بازرسان را منصوب کنند، با این استدلال که این کار غیرضروری است. هزینه و تاخیر مقصر است. اگر شامل انتصاب یک ممتحن باشد، “نامناسب” می شود.

مربوط: آخرین خبر: گزارش مالی اصلاح نشده BlockFi 1.2 میلیارد دلار قرار گرفتن در معرض FTX را نشان می دهد

انتصاب یک بازرس مستقل موضوع مهمی در سراسر مراحل ورشکستگی FTX بوده است.

در ۹ دسامبر، گروهی متشکل از چهار سناتور آمریکایی، از جمله الیزابت وارن، نامه ای سرگشاده به قاضی دادگاه ورشکستگی ایالات متحده، جان دورسی در ناحیه دلاور نوشتند و به وکلای FTX، سالیوان و کرامول، از تضاد منافع در این پرونده اطلاع دادند. توانایی ارائه نتایج الهام‌بخش اعتماد به نفس

با این حال، یک قاضی در ۲۰ ژانویه حکم داد که تضاد منافع بالقوه کافی برای جلوگیری از ادامه نمایندگی FTX توسط شرکت حقوقی وجود ندارد.

یک قاضی در جلسه دادگاه در ۶ فوریه تصمیم خواهد گرفت که آیا انتصاب بازرس مستقل را بپذیرد یا خیر.

بازرسان مستقل اغلب برای بررسی جزئیات پرونده‌های پیچیده‌ای که به دادگاه‌های ورشکستگی ارائه می‌شوند، از جمله سایر پرونده‌های ورشکستگی برجسته مانند Lehman Brothers در طول بحران وام مسکن و صرافی ارز دیجیتال سلسیوس منصوب می‌شوند.نویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا