🚨 اخبار ارز دیجیتال

FTX از کد پایتون برای جعل شماره های صندوق بیمه استفاده کرد: گری وانگ

به گفته مدیر ارشد فناوری سابق صرافی ارزهای دیجیتال، اعداد به اصطلاح “باک استاپ” FTX یک دروغ بزرگ بود.

بر اساس شهادت گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، FTX از کدهای پنهان پایتون برای ایجاد یک صندوق بیمه (با هدف محافظت از کاربران در برابر ضرر در رویدادهای انحلال بزرگ) استفاده کرد. گفته می شود که این شرکت در مورد ارزش وجوه خود دروغ گفته است. مجموعه ای از وجوه).

کاملا نو است شهادت در ۶ اکتبر، گری وانگ، مدیر ارشد فناوری سابق FTX اعلام کرد که صندوق بیمه ۱۰۰ میلیون دلاری FTX برای سال ۲۰۲۱ در واقع ساختگی است و در واقع توکن FTX (FTT) صرافی اصلاً در آن گنجانده نشده است. ادعا کرد.

در عوض، تعداد در دسترس عموم با ضرب حجم معاملات روزانه توکن FTX در یک عدد تصادفی نزدیک به ۷۵۰۰ محاسبه شد.

زمانی که دادستان توییت فوق را فاش کرد – در میان دیگر اظهارات عمومی در مورد ارزش آن – و از آقای وانگ پرسیدند که آیا این مبلغ دقیق است، آقای وانگ به سادگی پاسخ داد: “نه.”

اولاً، صندوق بیمه FTT ندارد. این فقط یک عدد دلار آمریکا است.

شواهد در کارآزمایی ۶ اکتبر کدهایی را نشان می‌دهد که ادعا می‌شود برای تولید اندازه صندوق به اصطلاح “پشت استاپ” یا صندوق بیمه عمومی استفاده می‌شود.

صندوق بیمه FTX برای محافظت از کاربران در برابر ضرر در صورت تغییرات ناگهانی بازار طراحی شده است و ارزش آن به طور مکرر در وب سایت و رسانه های اجتماعی آن تبلیغ می شود.

با این حال، طبق شهادت آقای وانگ، مبالغ موجود در صندوق اغلب برای پوشش این زیان کافی نبود.

وانگ گفت، برای مثال، در سال ۲۰۲۱، معامله‌گران توانستند از یک اشکال در سیستم حاشیه FTX برای گرفتن موقعیت‌های بزرگ در سکه‌های موبایل سوء استفاده کنند که در نتیجه صدها میلیون دلار ضرر برای FTX ایجاد کرد.

بانکمن فرید گفت که وقتی متوجه شد که صندوق بیمه تقریبا تمام شده است، به او گفته شد که زیان های آلامدا را “تحمل کند”. این احتمالاً برای پنهان کردن ضررها بوده است، زیرا ترازنامه Alameda خصوصی تر از FTX بود.

مربوط: جان دیتون، وکیل طرفدار XRP، حامیان سام بنکمن آزاد را به باد انتقاد گرفت

علاوه بر افشای ماهیت تقلبی صندوق های بیمه FTX، آقای وانگ گفت که او و نیشاد سینگ توسط Bankman Freed تشویق شدند تا ویژگی موجودی “allow_negative” را در کد FTX پیاده سازی کنند و Alameda او ادعا کرد که تحقیقات تجارت تقریبا نامحدودی را امکان پذیر کرده است. نقدینگی صرافی ارزهای دیجیتال.

در ۵ اکتبر، آقای وانگ قبلاً به همه اتهامات وارد شده علیه او اعتراف کرده بود، اما هنوز نزد بانکمن فرید، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون، و سابق FTX اعتراف نکرده بود. او به ارتکاب کلاهبرداری با سیم، کلاهبرداری کالایی و کلاهبرداری در اوراق بهادار همراه با مدیر مهندسی نیشاد سینگ و دیگران.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا