اخبار ارز دیجیتال

هکرهای FTX ممکن است از آزمایش SBF به عنوان محافظ دود استفاده کنند: CertiK

هکرهای FTX که هنوز شناسایی نشده‌اند در هفته‌های اخیر شروع به افزایش جابه‌جایی وجوه سرقت‌شده کرده‌اند و ممکن است از توجه رسانه‌ها در دادگاه به عنوان پوششی برای سرپوش گذاشتن بر فعالیت‌های غیرقانونی خود استفاده کنند.

به گفته CertiK، هکرهایی که بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از FTX و FTX US در ماه نوامبر سرقت کردند، ممکن است از هیاهویی که در مورد محاکمه کلاهبرداری Sam Bankman Fried برای مخفی کردن بیشتر وجوه استفاده می‌کنند، استفاده کنند. هیو بروکس، مدیر عملیات امنیتی.

تنها چند روز قبل از شروع محاکمه جنایی بانکمن فرید، هکر FTX معروف به “FTX Drainer” شروع به انتقال میلیون ها دلار اتر از حمله نوامبر کرد.

این حرکت در طول دادگاه ادامه یافت. طی سه روز گذشته، هکر تقریباً ۱۵۰۰۰ ETH (به ارزش تقریبی ۲۴ میلیون دلار) را به سه آدرس کیف پول جدید منتقل کرده است.

بروکس گفت: «با شروع آزمایش FTX و افزایش توجه عمومی و پوشش رسانه‌ای، ممکن است احساس فوریت برای کسانی که مسئول این جریان خروجی هستند برای مخفی کردن دارایی‌های خود افزایش یابد.

FTX Dreiner همچنین فرض کرد که از آنجایی که آزمایشی توجه صنعت Web3 را در انحصار خود درآورد، پهنای باند کافی برای ردیابی همزمان همه وجوه دزدیده شده و پوشش آزمایشی وجود ندارد. همچنین ممکن است.

FTX که زمانی ۳۲ میلیارد دلار ارزش داشت، در ۱۱ نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. در همان روز، کارمندان FTX متوجه برداشت مقادیر زیادی از وجوه از کیف پول صرافی شدند.

گزارش ۹ اکتبر وایرد بینش جدیدی از چگونگی وقوع رویدادها در شب حمله ارائه کرد.

پس از اینکه کارکنان FTX متوجه شدند که مهاجمان به مجموعه ای از کیف پول ها دسترسی کامل دارند، تیم [was] او می‌کوشد تا باقی مانده وجوه را از دست هکرها دور نگه دارد.

طبق گزارش‌ها، تیم قصد دارد وجوه باقی‌مانده را که بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار است، به یک دفتر کل خصوصی منتقل کند در حالی که منتظر خبر BitGo است که وظیفه ذخیره دارایی‌های صرافی را پس از پست دارد. تصمیم برای انتقال آن به یک کیف پول سرد ورشکستگی

این حرکت احتمالاً مانع از دریافت کل ۱ میلیارد دلار از حمله مهاجمان شد.

مربوط: در حالی که ETF اتریوم برای اولین بار در ایالات متحده آماده می شود، کیف پول هکر FTX می لرزد.

در همین حال، بروکس توضیح داد که به نظر می رسد هکرها روش مخفی کردن وجوه خود را تغییر داده اند.

در ۲۱ نوامبر، هکرهای FTX مشاهده شدند که سعی داشتند با استفاده از تکنیک “زنجیره پوست” پول شویی کنند. این شامل انتقال وجوه در حال کاهش به یک کیف پول جدید و “پوست کردن” مقدار کمتری در کیف پول جدید است.

اما بروکس گفت هکرها اخیرا از تکنیک های پیچیده تری برای پنهان کردن انتقال دارایی های غیرقانونی استفاده می کنند.

تکنیک‌های جدید شویی مورد استفاده هکرهای FTX، ثبت شده در ۲ اکتبر. منبع: CertiK

وجوه ذخیره شده در کیف پول اصلی بیت کوین در چندین کیف پول توزیع می شود و بخش های کوچکی از وجوه به یک سری کیف پول اضافی منتقل می شود. این تاکتیکی است که روند ردیابی را به طور قابل توجهی طولانی می کند.

بروکس گفت که افراد یا گروه هایی که ممکن است در پشت هک FTX باشند هنوز شناسایی نشده اند و تحقیقات ادامه دارد.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا