اخبار ارز دیجیتال

هکرهای FTX برخی از وجوه دزدیده شده را پس از استفاده از میکسر بیت کوین به OKX منتقل کردند.

فعالیت های زنجیره ای نشان می دهد که هکرها تاکنون حداقل ۲۲۵ بیت کوین (۴.۵ میلیون) را به OKX منتقل کرده اند.

هکرهایی که بیش از ۴۵۰ میلیون دلار دارایی از FTX و FTX USA را اندکی پس از اعلام ورشکستگی صرافی شکست خورده کریپتو در ۱۱ نوامبر استخراج کردند، دارایی ها را برای تلاش برای پولشویی انتقال دادند.

یک تحلیلگر رمزارز به نام ZachXBT در توییتر ادعا کرد که هکرهای FTX پس از استفاده از میکسر بیت کوین ChipMixer، برخی از وجوه سرقت شده را به صرافی OKX منتقل کردند. تحلیلگران گزارش می دهند که حداقل ۲۲۵ بیت کوین به ارزش ۴.۱ میلیون دلار تاکنون به OKX منتقل شده است.

به گفته ZachXBT، هکرهای FTX پس از استفاده از Ren Bridge، پروتکلی که به عنوان پلی برای ارزهای رمزپایه عمل می کند، در ۲۰ نوامبر شروع به واریز بیت کوین به ChipMixer کردند. در تجزیه و تحلیل خود، ZachXBT به اشتراک گذاشت که او الگوی آدرس هایی را مشاهده کرده است که از ChipMixer وجوه دریافت می کنند. به گفته وی، هر آدرسی از الگوی مشابهی پیروی می کند. “برداشت از CM”، “۵۰٪ تخفیف”، “۵۰٪ سپرده به OKX”.

پس از کشف سپرده در صرافی OKX، مدیر OKX در توییتر به اشتراک گذاشت: “OKX از وضعیت آگاه است و تیم در حال بررسی جریان کیف پول است.”

مطالب مرتبط: OKX صفحه گواهینامه رزرو را با دستورالعمل نحوه حسابرسی خود ذخیره ها منتشر می کند

در ۱۲ نوامبر، Cointelegraph گزارش داد که این هک مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی FTX علامت گذاری شده است. حدود ۴۷۷ میلیون دلار از ۶۶۳ میلیون دلاری که در آن زمان به بیرون درز کرد، مشکوک به سرقت بود، و بقیه گمان می‌رود که توسط خود FTX به فضای ذخیره‌سازی امن منتقل شده باشند.

در ۲۰ نوامبر، هکرها شروع به انتقال دارایی های اتر (ETH) خود به آدرس های کیف پول جدید کردند. پس از هک، تخلیه کننده کیف پول FTX بیست و هفتمین دارنده بزرگ ETH بود، اما پس از تخلیه ۵۰۰۰۰ ETH، ۱۰ رتبه سقوط کرد.

این واقعیت که هکرها همزمان دارایی‌های FTX Global و FTX.US را استخراج کردند، به یک موضوع داغ در جامعه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و می‌تواند یک شغل داخلی باشد، حتی اگر این دو نهاد کاملاً مستقل باشند.نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا