اخبار ارز دیجیتال

FTX Hacker در حال حاضر سی و پنجمین مالک بزرگ ETH است.

ارزش حمل اتریوم این بهره‌بردار با قیمت‌های فعلی بازار ۲۸۸ میلیون دلار است.

هکرهایی که هفته گذشته از صرافی ورشکسته FTX سوء استفاده کردند، ثروت قابل توجهی جمع کردند که آنها را به وضعیت نهنگ اتر (ETH) سوق داد.

به گفته شرکت اطلاعاتی بلاک چین Elliptic، تنها یک روز پس از اعلام ورشکستگی صرافی مشکل دار FTX برای فصل ۱۱، کیف پول های آن شاهد سرقت بیش از ۶۶۳ میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری مختلف بود.

Elliptic بر این باور است که ۴۷۷ میلیون دلار از این مبلغ به سرقت رفته است و اکثر آن توکن ها به ETH تبدیل شده اند. همچنین اعتقاد بر این است که بیش از ۱۰۰ توکن مختلف به ارزش ۱۸۶ میلیون دلار توسط خود FTX به فضای ذخیره سازی امن منتقل شده است.

همانطور که کوین تلگراف در ۱۵ نوامبر، چهار روز بعد، گزارش داد، مهاجمان همچنان در حال نفوذ به کیف پول‌هایی بودند که تحلیلگران آن را «جعل زنجیره‌ای» می‌نامیدند.

به گفته شرکت امنیتی بلاک چین Beosin، مهاجمان در روز گذشته چندین مبادله و تراکنش های زنجیره ای را انجام داده اند و در حال حاضر حدود ۳۳۸ میلیون دلار دارایی های رمزنگاری شده از ۱۵ نوامبر افزایش یافته اند.

با توجه به آدرس کیف پول، دارای ۲۲۸۵۲۳ ETH است که ارزش آن در حدود ۲۸۸.۸ میلیون دلار با قیمت فعلی بازار است.

این باعث می‌شود حسابی که «FTX Accounts Drainer» نامیده می‌شود، سی و پنجمین دارنده بزرگ اتریوم از نظر تعداد ETH باشد.

طبق فهرست ثروتمند اتریوم کوین کارپ، دارنده برتر قرارداد سپرده زنجیره ای Beacon است که حاوی حدود ۱۵ میلیون ETH است. علاوه بر این، بیشتر ۲۰ مورد برتر، صرافی های رمزنگاری، پروتکل های لایه ۲ و پل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند.

۲۰ کیف پول برتر ETH 27.7٪ از کل عرضه در گردش را در اختیار دارند، در حالی که ۵۰ کیف پول برتر یک سوم کل ETH را در اختیار دارند.

این اکسپلویت در FTX و FTX.US اتفاق افتاد و باعث شد بسیاری گمان کنند که ممکن است یک کار داخلی بوده باشد. هیو بروکس، مدیر عملیات امنیتی در شرکت تحلیلی Certik، به شواهد زنجیره ای اشاره کرد که چنین چیزی را نشان می دهد. او در ۱۵ نوامبر به کوین تلگراف گفت که افراد داخلی با دسترسی به این کیف پول ها را نمی توان حذف کرد مگر اینکه کلید خصوصی آنها به خطر بیفتد.

مربوط: ورشکستگی FTX میلیون ها دلار سرمایه شرکت رمزنگاری را مسدود می کند

قیمت اتر تحت تأثیر تخلیه بالقوه سی و پنجمین دارنده بزرگ که بازار را هجوم آورده است.

طبق گفته CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، ETH با قیمت ۱۲۶۰ دلار معامله می شد. دارایی ها از زمان شروع افت قیمت FTX حدود ۲۳ درصد از دست داده اند.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا