اخبار ارز دیجیتال

صندوق های FTX در حال حرکت: روند ورشکستگی، تهدیدات داخلی یا هک؟

آدرس کیف پول مورد بحث از کیف‌پول‌های بین‌المللی و مستقر در ایالات متحده مختلف مرتبط با FTX وجوه دریافت کرد و تنها در دو ساعت 83878.63 ETH (به ارزش بیش از 105.3 میلیون دلار) جمع‌آوری کرد.

تنش‌های اخیر بین دو صرافی بزرگ کریپتو FTX و Binance با فروش گسترده توکن‌های FTX (FTT) منجر به سقوط حدود 130 شرکت وابسته به گروه FTX از جمله FTX Trading، FTX US و West Realm Shires شده است. خدمات و پژوهش آلامدا.

پس از استعفای مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید و مشخص شد که شرکت قصد دارد برای فصل 11 ورشکستگی خود را اعلام کند، چندین کیف پول FTX شروع به انتقال وجوه به یک آدرس کیف پول مشترک اتریوم (ETH) کردند.

آدرس کیف پول مورد بحث از انواع کیف پول های بین المللی و مستقر در ایالات متحده مرتبط با FTX وجوه دریافت کرد که 83,878.63 ETH (100 میلیون به ارزش بیش از 5.3 میلیون دلار) را به همراه داشت. جریان وجوه در زمان نگارش.

در میان تمام توجهات در FTX، یک نقل و انتقال اواخر شب در جمعه شب، نیت شرکت را مورد تردید قرار داد. در حالی که برخی از محققان بلاک چین آن را آغاز فرآیند ورشکستگی می دانستند، گمانه زنی هایی در مورد هک مخرب یا خارجی در سراسر اکوسیستم رمزنگاری ظاهر شده است.

مالک کیف پول اجازه مبادله 26 میلیون دلاری Tether (USDT) را به DAI از طریق 1inclh و USDP، یک استیبل کوین صادر شده توسط Paxos داده است تا بر اساس پروتکل CoW معامله شود. با آشکار شدن وضعیت، این کیف پول همچنین اجازه انتقال و فروش سایر ارزهای دیجیتال مانند Chainlink (LINK)، cUSDT و stETH را صادر کرده است.

PeckShield محقق بلاک چین خاطرنشان کرد وجوه از کیف پول FTX بعداً به آدرس‌های جدیدی منتقل شد که یکی از آنها به عنوان FTX Etherscan برچسب‌گذاری شد. تایید شده 8000 ETH از Solana به یکی از آدرس‌های جدید در یک ساعت گذشته کرم‌چاله شد.

در حال حاضر بعید است که هکرها درگیر آن باشند. آنها معمولاً وجوه را از کیف پول های FTX به کیف پول خود منتقل می کردند. با این حال، صداهای زیادی نیز وجود داشت که از احتمال دخالت خودی ها خبر می داد.

تا زمانی که هرج و مرج فروکش کند، جامعه به نظارت بر حرکت وجوه ادامه خواهد داد. با این حال، به سرمایه گذاران توصیه می شود تا زمانی که گزارش های تایید شده ارائه نشود، از حدس و گمان خودداری کنند. FTX هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مربوط: داستان FTX در حال پیشرفت: همه چیزهایی که تاکنون اتفاق افتاده است

منابع FTX با افزودن به نگرانی های سرمایه گذاران به رویترز گفتند که 1 تا 2 میلیارد دلار از وجوه مشتریان در صفحات گسترده شرکت ثبت نشده است.

گزارش‌های تایید نشده همچنین حاکی از آن است که SBF مخفیانه 10 میلیارد دلار سرمایه را به Alameda Research منتقل کرده است، اما توجه داشته باشید که محل نگهداری وجوه مفقود ناشناخته است.نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا